Schedule & Scores for Friday, September 2, 2011

ClassAway   HomeLocation
Bishop McDevitt (Wyncote)40 @ 0Lower Moreland  
Delaware Valley24 @ 14Island Coast FL  
Easton24 @ 0Pennsbury  
Mt Lebanon41 @ 7Pine-Richland  
Wyomissing28 @ 21Pottsville  
Cumberland Valley35 @ 6Red Lion  
Downingtown West56 @ 7Penn Wood  
Bethel Park42 @ 14Kiski Area  
Souderton13 @ 20Neshaminy  
Franklin Regional55 @ 0Plum  
Wyoming Valley West21 @ 7Scranton  
Seton LaSalle49 @ 8Carrick  
Imhotep Charter28 @ 12Central (Philadelphia)  
Rochester41 @ 7Serra Catholic  
Unionville35 @ 28Garnet Valley  
Bayard Rustin21 @ 0Penncrest  
Jeannette47 @ 6East Allegheny  
Central Bucks West10 @ 7Upper Dublin  
Brentwood34 @ 14Deer Lakes  
Clearfield27 @ 20Central (Martinsburg)  
Canevin Catholic33 @ 6Avonworth  
Shippensburg14 @ 10Middletown  
Dallas28 @ 14James M Coughlin  
Garden Spot35 @ 0Twin Valley  
Central Dauphin East54 @ 5Spring Grove  
Peters Township12 @ 42Penn-Trafford  
Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast Catholic33 @ 13Upper Darby  
Freeport6 @ 10Highlands  
East Stroudsburg South14 @ 49Freedom  
Northeastern26 @ 15Juniata  
Dallastown10 @ 6Warwick  
Susquenita14 @ 13Newport  
Northern Lehigh21 @ 7Southern Lehigh  
North Schuylkill35 @ 0Shenandoah Valley  
Line Mountain25 @ 42Southern Columbia Area  
Upper Moreland6 @ 42Strath Haven  
Riverside (Ellwood City)0 @ 42Beaver  
Blue Mountain7 @ 46Whitehall  
Lackawanna Trail43 @ 12Carbondale  
Somerset8 @ 12Penn Cambria  
Milton Hershey20 @ 28Hershey  
Bensalem23 @ 6Overbrook  
Laurel7 @ 41Aliquippa  
Moon Area8 @ 26Mars  
Ringgold27 @ 6Elizabeth Forward  
Meadville33 @ 14Fairview  
Lake-Lehman7 @ 21Old Forge  
Troy22 @ 46Towanda  
Edward Bok Vo-Tech46 @ 0South Philadelphia  
Taylor Allderdice13 @ 36Central Valley  
South Park0 @ 38West Allegheny  
Archbishop Carroll30 @ 20Radnor  
Delaware Valley Charter44 @ 6Bracetti Academy  
Biglerville6 @ 26Camp Hill  
GAR Memorial34 @ 12Mid Valley  
Columbia36 @ 13Eastern York  
Springdale14 @ 6North Catholic  
Fox Chapel10 @ 35Baldwin (Pittsburgh)  
Greensburg Salem34 @ 14Hempfield Area  
Freedom Area21 @ 57Lincoln  
Jefferson-Morgan14 @ 6West Greene  
Eastern Lebanon County15 @ 37Hamburg  
Conwell-Egan Catholic6 @ 48Muhlenberg  
Carmichaels25 @ 0Leechburg  
Glendale13 @ 12Everett  
Avon Grove28 @ 21Kennett  
Norwin0 @ 47Seneca Valley  
Communications Tech22 @ 14Simon Gratz  
Southmoreland48 @ 28Brownsville  
Cochranton43 @ 6Conneaut Valley  
Mastery Charter North14 @ 7Jenkintown  
Panther Valley12 @ 33Mahanoy Area  
Frazier21 @ 33Bethlehem Center  
Mercer14 @ 27Mercyhurst Prep  
Allegheny-Clarion Valley0 @ 32Clarion-Limestone  
Uniontown7 @ 40Connellsville  
West Branch23 @ 6Southern Huntingdon County  
Halifax8 @ 12Steelton-Highspire  
West Philadelphia12 @ 6John Bartram  
Laurel Highlands35 @ 7McGuffey  
Susquehannock12 @ 33York Suburban  
Mt Union32 @ 22Huntingdon  
Solanco13 @ 49Penn Manor  
Wilkinsburg6 @ 27Riverview  
Jules E Mastbaum Vo-Tech6 @ 34Lower Merion  
Horace Furness20 @ 34Neumann-Goretti  
Roxborough41 @ 6Edison/Fareira  
Meyersdale6 @ 39Conemaugh Township  
Benjamin Franklin6 @ 26Samuel Fels  
Otto-Eldred20 @ 53Kane  
Williamsburg0 @ 47Claysburg-Kimmel  
Montrose14 @ 48Greater Nanticoke Area  
Pine Grove26 @ 0Northern Lebanon  
Kutztown0 @ 35Calvary Christian Academy (Philadelphia)  
Mapletown14 @ 42California  
School of the Future0 @ 50University City  
East Juniata13 @ 33Bucktail  
Lebanon47 @ 13Cedar Crest  
Rockwood7 @ 53Windber  
Hanover6 @ 49Dover  
Columbia Montour Vo-Tech8 @ 29Sayre  
Geibel Catholic0 @ 46Monessen  
Dobbins-Randolph Vo-Tech13 @ 0Abraham Lincoln  
St. Edward OH 47 @ 6Penn Hills  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)