Schedule & Scores for Friday, October 21, 2011

ClassAway   HomeLocation
La Salle College41 @ 7Archbishop Ryan  
Delaware Valley21 @ 51Scranton  
Clairton35 @ 6Fort Cherry  
Episcopal Academy0 @ 7Springside Chestnut Hill Academy  
Upper St. Clair55 @ 0Bethel Park  
Central Valley35 @ 14Blackhawk  
Wilson19 @ 6Manheim Township  
Ridley49 @ 0Harriton  
Aliquippa42 @ 0Mohawk Area  
Wyomissing14 @ 7Blue Mountain  
Richland35 @ 7Bishop Guilfoyle  
Hickory39 @ 6Greenville  
Henderson21 @ 13Coatesville  
Old Forge42 @ 26Mid Valley  
Downingtown West14 @ 44Downingtown East  
West Mifflin47 @ 8Chartiers Valley  
Hampton41 @ 19Kittanning  
Garnet Valley42 @ 41Springfield  
Seton LaSalle33 @ 10South Fayette  
Knoch24 @ 6Highlands  
Haverford23 @ 20Marple Newtown  
Neshannock7 @ 38Rochester  
Scranton Prep7 @ 6Valley View  
Jeannette35 @ 13Brownsville  
Conestoga39 @ 6Radnor  
Brentwood50 @ 7Serra Catholic  
Peters Township21 @ 42Mt Lebanon  
South Allegheny12 @ 14Washington  
Pine-Richland26 @ 7Woodland Hills  
Lewisburg28 @ 12Central Columbia  
Manheim Central21 @ 14Elizabethtown  
Beaver Falls28 @ 31Lincoln  
McKeesport42 @ 0Hempfield Area  
Marian Catholic35 @ 21Shenandoah Valley  
Cheltenham7 @ 14Norristown  
Dallastown0 @ 42Central York  
Glen Mills23 @ 20Interboro  
Germantown Academy0 @ 55Haverford School  
Crestwood20 @ 54Wyoming Valley West  
William Tennent14 @ 35Council Rock South  
Chartiers-Houston44 @ 14Avella  
Pen Argyl42 @ 0Northwestern Lehigh  
Ligonier Valley27 @ 6United  
Reading0 @ 34Pottsville  
Pittston31 @ 42Berwick  
Upper Dublin47 @ 15Upper Moreland  
Riverside (Ellwood City)34 @ 7New Brighton  
Valley14 @ 35Mars  
Altoona7 @ 42Central Catholic  
Baldwin (Pittsburgh)29 @ 12Canon-McMillan  
Bishop Shanahan25 @ 26East (West Chester)  
Farrell8 @ 36Sharpsville  
Hempfield35 @ 21Ephrata  
Kiski Area6 @ 41Penn Hills  
Laurel0 @ 36Beaver  
Simon Gratz22 @ 6Benjamin Franklin  
Ringgold0 @ 38Franklin Regional  
Oil City13 @ 27Meadville  
Upper Darby39 @ 14Penncrest  
Indiana28 @ 38Penn-Trafford  
Delone Catholic41 @ 14Fairfield  
Lake-Lehman41 @ 20Greater Nanticoke Area  
Belle Vernon7 @ 41Thomas Jefferson  
Connellsville0 @ 40Gateway  
Warwick20 @ 34Penn Manor  
Quaker Valley18 @ 14Steel Valley  
South Park12 @ 24Trinity (Washington)  
Cedar Crest20 @ 35JP McCaskey  
Carlisle16 @ 35Central Dauphin  
Boys Latin Charter6 @ 26West Philadelphia  
Columbia28 @ 70Lancaster Catholic  
Northgate26 @ 27North Catholic  
Springdale45 @ 18Leechburg  
McGuffey6 @ 28Elizabeth Forward  
Dover21 @ 28Northeastern  
Hazleton21 @ 28James M Coughlin  
Fox Chapel35 @ 12Plum  
Titusville14 @ 7Franklin (Franklin)  
Springfield Township18 @ 0Calvary Christian Academy (Philadelphia)  
Greensburg Salem67 @ 0Albert Gallatin  
Greater Latrobe28 @ 14Norwin  
Camp Hill42 @ 24Steelton-Highspire  
Blairsville20 @ 15Purchase Line  
St. Marys7 @ 25Union  
Bald Eagle Area30 @ 20Penns Valley Area  
Jefferson-Morgan0 @ 36Monessen  
Harry S Truman0 @ 31Neshaminy  
Annville-Cleona12 @ 41Eastern Lebanon County  
Muncy0 @ 21South Williamsport  
Elmer L Meyers7 @ 28Northwest Area  
Samuel Fels36 @ 30Overbrook  
Upper Merion Area18 @ 48Wissahickon  
Southmoreland35 @ 14Yough  
Sharon7 @ 47Wilmington Area  
Fleetwood12 @ 42Hamburg  
Cochranton6 @ 20Eisenhower  
Deer Lakes0 @ 42Burrell  
Frazier0 @ 35California  
Tunkhannock7 @ 43Williamsport  
Mercer38 @ 6Conneaut Valley  
East Allegheny6 @ 21Greensburg Central Catholic  
Our Lady of the Sacred Heart10 @ 35Avonworth  
Bedford0 @ 24Penn Cambria  
Summit Academy20 @ 43Shady Side Academy  
Waynesboro20 @ 49Shippensburg  
Everett18 @ 15Williamsburg  
York Suburban28 @ 42Littlestown  
Laurel Highlands46 @ 42Hollidaysburg  
Lower Merion7 @ 48Strath Haven  
Coudersport35 @ 26Otto-Eldred  
Westinghouse0 @ 52University Prep  
Lower Moreland14 @ 47Bristol  
Kennard-Dale14 @ 49West York Area  
Big Spring35 @ 0James Buchanan  
Claysburg-Kimmel13 @ 21Glendale  
Canton7 @ 42Towanda  
Newport12 @ 54Williams Valley  
Bellefonte3 @ 39Central Mountain  
Burgettstown19 @ 35Keystone Oaks  
Charleroi38 @ 27Freedom Area  
West Greene0 @ 59Bethlehem Center  
Mt Union6 @ 27Northern Bedford County  
Harbor Creek7 @ 24Northwestern  
Solanco0 @ 35Lampeter-Strasburg  
Warrior Run6 @ 57Bloomsburg  
Jules E Mastbaum Vo-Tech12 @ 40Abraham Lincoln  
Waynesburg Central6 @ 31Mt Pleasant  
Huntingdon20 @ 19Central (Martinsburg)  
Northern Lebanon34 @ 35Donegal  
York County Tech14 @ 41Biglerville  
Mahanoy Area37 @ 38North Schuylkill  
Kutztown12 @ 49Schuylkill Valley  
Saegertown26 @ 27Mercyhurst Prep  
Redbank Valley42 @ 12Punxsutawney  
Cambridge Springs14 @ 0Maplewood  
Wyalusing Valley52 @ 7Cowanesque Valley  
School of the Future0 @ 48Communications Tech  
Holy Cross49 @ 6Montrose  
Olney6 @ 14Edison/Fareira  
Geibel Catholic12 @ 27Carmichaels  
Riverside (Taylor)28 @ 20Carbondale  
Dobbins-Randolph Vo-Tech20 @ 8Roxborough  
Conneaut Lake/Linesville14 @ 7Reynolds  
Oliver16 @ 7Langley  
Conneaut OH 7 @ 33Youngsville  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)