Schedule & Scores for Friday, September 3, 2010

ClassAway   HomeLocation
Archbishop Wood38 @ 23Quakertown  
Bishop McDevitt (Wyncote)48 @ 2Lower Moreland  
Clairton41 @ 0Washington  
Seneca Valley40 @ 24Norwin  
Coatesville20 @ 27Ridley  
Pennsbury13 @ 34Easton  
Abington Heights51 @ 7Hazleton  
Aliquippa31 @ 6Laurel  
West Allegheny41 @ 0South Park  
Whitehall35 @ 13Blue Mountain  
Mars14 @ 21Moon Area  
Nazareth38 @ 0Pleasant Valley  
Valley View6 @ 27East Stroudsburg North  
Haverford40 @ 0Chichester  
Unionville28 @ 34Garnet Valley  
Cocalico55 @ 21Schuylkill Valley  
Wilmington Area40 @ 12Slippery Rock  
Clarion Area34 @ 20Keystone  
Scranton Prep14 @ 27Lakeland  
Butler0 @ 25New Castle  
Frankford28 @ 29Hatboro-Horsham  
Penn-Trafford31 @ 28Peters Township  
Freedom48 @ 18East Stroudsburg South  
Sto-Rox35 @ 14South Allegheny  
Haverford School0 @ 42Pennridge  
Father Judge22 @ 14Council Rock North  
Beaver35 @ 0Riverside (Ellwood City)  
Trinity (Washington)40 @ 22Canon-McMillan  
Hopewell14 @ 7Belle Vernon  
Hershey21 @ 6Milton Hershey  
Pine-Richland22 @ 34Mt Lebanon  
Mt Pleasant20 @ 13Charleroi  
Manheim Central47 @ 10Lower Dauphin  
Port Allegany55 @ 14Ridgway  
Cheltenham26 @ 8Harry S Truman  
Hempfield Area35 @ 38Greensburg Salem  
Glen Mills14 @ 35Liberty (Bethlehem)  
Loyalsock Township28 @ 20Jersey Shore  
William Tennent20 @ 13Wissahickon  
Greensburg Central Catholic48 @ 0Waynesburg Central  
Blackhawk14 @ 10Hampton  
Corry23 @ 22Girard  
Bangor35 @ 12Saucon Valley  
Great Valley21 @ 38Phoenixville  
Portage38 @ 0Shade  
Ligonier Valley39 @ 6Northern Cambria  
Wyoming Area9 @ 3Western Wayne  
Bishop McCort14 @ 16Penn Cambria  
Elizabeth Forward19 @ 35Ringgold  
Southern Lehigh21 @ 0Catasauqua  
Athens0 @ 21Wyalusing Valley  
Steel Valley39 @ 0Albert Gallatin  
Marple Newtown26 @ 0Sun Valley  
Bloomsburg56 @ 21South Williamsport  
Union16 @ 19Redbank Valley  
Highlands34 @ 24Freeport  
Valley13 @ 45Burrell  
Altoona20 @ 41Hollidaysburg  
Baldwin (Pittsburgh)30 @ 7Fox Chapel  
Bishop Shanahan38 @ 9Oxford  
Hempfield0 @ 38Lampeter-Strasburg  
Bethlehem Center33 @ 0Frazier  
Kiski Area20 @ 48Bethel Park  
Bensalem7 @ 26Overbrook  
Harriton28 @ 6Lower Merion  
Kittanning6 @ 36Ford City  
Council Rock South35 @ 14Central Bucks South  
Shenandoah Valley0 @ 43North Schuylkill  
Steelton-Highspire33 @ 22Halifax  
Central Tech33 @ 48Franklin (Franklin)  
North Catholic6 @ 20Springdale  
Owen J Roberts29 @ 36Conestoga  
Pocono Mountain East39 @ 0Louis E Dieruff  
Upper Darby9 @ 20Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast Catholic  
Methacton6 @ 13Plymouth Whitemarsh  
Greenville7 @ 17North East  
Brashear7 @ 56Knoch  
Quaker Valley7 @ 18Cornell  
Penncrest0 @ 35Bayard Rustin  
Edward Bok Vo-Tech37 @ 6South Philadelphia  
Cedar Crest7 @ 35Lebanon  
Mid Valley20 @ 41GAR Memorial  
Pocono Mountain West44 @ 7University City  
Delaware Valley Charter26 @ 6Prep Charter  
Fairview21 @ 20Meadville  
Kane41 @ 0Otto-Eldred  
Daniel Boone46 @ 13Donegal  
Yough28 @ 37New Brighton  
McGuffey20 @ 16Laurel Highlands  
Apollo Ridge6 @ 40Indiana  
Shenango37 @ 21Avella  
Mohawk Area6 @ 41Beaver Falls  
Greater Latrobe34 @ 24Derry  
Elizabethtown14 @ 28Cedar Cliff  
Notre Dame-Green Pond0 @ 42Northern Lehigh  
Conwell-Egan Catholic0 @ 46Penn Wood  
Samuel Fels36 @ 66Simon Gratz  
Western Beaver21 @ 7Fort Cherry  
Mercyhurst Prep24 @ 0Mercer  
Mifflinburg9 @ 23Shamokin Area  
Upper Merion Area0 @ 39Academy Park  
South Side7 @ 14Burgettstown  
Communications Tech12 @ 0School of the Future  
Carbondale14 @ 26Lackawanna Trail  
Hughesville41 @ 15Warrior Run  
Minersville13 @ 16Williams Valley  
Deer Lakes0 @ 3Brentwood  
Bristol14 @ 38Imhotep Charter  
Tunkhannock28 @ 13Pittston  
North Pocono10 @ 8Dunmore  
East Allegheny12 @ 44Jeannette  
Our Lady of the Sacred Heart6 @ 44Northgate  
Radnor6 @ 34Archbishop Carroll  
Plum27 @ 21Franklin Regional  
Waynesboro0 @ 49Susquehanna Township  
Everett6 @ 32Glendale  
Middletown0 @ 41Shippensburg  
Hamburg13 @ 7Eastern Lebanon County  
Northwestern Lehigh30 @ 0Salisbury Township  
Lincoln41 @ 20Freedom Area  
Towanda14 @ 13Troy  
Conemaugh Township41 @ 13Meyersdale  
Kennedy Catholic20 @ 28Maplewood  
Greater Nanticoke Area33 @ 12Montrose  
Bucktail0 @ 28East Juniata  
Newport28 @ 40Susquenita  
Sheffield21 @ 49Brockway  
Abraham Lincoln0 @ 39Dobbins-Randolph Vo-Tech  
Bellefonte14 @ 8Penns Valley Area  
Jules E Mastbaum Vo-Tech6 @ 48Pottsgrove  
Seneca21 @ 3Youngsville  
Serra Catholic0 @ 35Rochester  
Benjamin Franklin6 @ 12Central (Philadelphia)  
Huntingdon27 @ 3Mt Union  
Purchase Line18 @ 20Saltsburg  
Carrick0 @ 40Seton LaSalle  
Brownsville6 @ 20Southmoreland  
Holy Redeemer13 @ 44Northwest Area  
Mahanoy Area18 @ 0Panther Valley  
Leechburg13 @ 36Carmichaels  
John Bartram21 @ 0West Philadelphia  
Martin Luther King14 @ 20Olney  
George School0 @ 42New Hope-Solebury  
Southern Huntingdon County14 @ 7West Branch  
Montgomery0 @ 52Muncy  
Edison/Fareira0 @ 38Roxborough  
Carson Long Military Academy0 @ 69Upper Dauphin Area  
Central (Martinsburg)14 @ 42Clearfield  
Conneaut Valley55 @ 18Cochranton  
Oliver0 @ 35Shady Side Academy  
Central Catholic/Oley Valley46 @ 20James Buchanan  
Conneaut Lake0 @ 34Saegertown  
Linesville34 @ 43Cambridge Springs  
El Toro CA 13 @ 27Delaware Valley  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)