Schedule & Scores for Friday, September 24, 2010

ClassAway   HomeLocation
Downingtown East21 @ 14Coatesville  
Scranton20 @ 21Valley View  
Delaware Valley34 @ 35West Scranton  
Pennridge34 @ 8Lansdale Catholic  
Seneca Valley0 @ 20McKeesport  
Ridley32 @ 0Springfield  
Wyomissing49 @ 14Kutztown  
Catasauqua42 @ 0Salisbury Township  
DuBois34 @ 15Franklin (Franklin)  
Monessen32 @ 14California  
Hampton20 @ 3Valley  
Garnet Valley42 @ 6Radnor  
Nazareth56 @ 22William Allen  
Governor Mifflin42 @ 14Muhlenberg  
Knoch40 @ 21Fox Chapel  
Cedar Cliff20 @ 17Hershey  
Perkiomen Valley10 @ 21Pottsgrove  
Grove City48 @ 0Greenville  
Bayard Rustin28 @ 3Unionville  
Wissahickon10 @ 42Plymouth Whitemarsh  
Slippery Rock14 @ 49Meadville  
Conestoga47 @ 20Harriton  
Frankford33 @ 8John Bartram  
Sto-Rox32 @ 35Rochester  
Shippensburg19 @ 20Big Spring  
Father Judge27 @ 10William Penn Charter  
Donegal7 @ 42Lancaster Catholic  
Emmaus20 @ 14Freedom  
Beaver21 @ 3Lincoln  
Berks Catholic27 @ 23Schuylkill Valley  
Burrell6 @ 24Freeport  
Peters Township34 @ 33West Mifflin  
Perry Traditional Academy35 @ 0Oliver  
Hopewell20 @ 28Mt Lebanon  
Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast Catholic0 @ 28La Salle College  
Council Rock North8 @ 27William Tennent  
Pine-Richland35 @ 7Butler  
East Stroudsburg South43 @ 7Pocono Mountain West  
Central (Philadelphia)25 @ 0South Philadelphia  
Manheim Central28 @ 34Cocalico  
Beaver Falls50 @ 7Waynesburg Central  
Exeter Township6 @ 19Reading  
JP McCaskey7 @ 34Wilson  
East Stroudsburg North 14 @ 28Crestwood  
Phoenixville0 @ 27Owen J Roberts  
Susquenita6 @ 54Palmyra  
Liberty (Bethlehem)21 @ 24Whitehall  
Chartiers-Houston0 @ 48Clairton  
Northern Lehigh52 @ 0Palisades  
Blackhawk21 @ 6South Park  
Penn Hills28 @ 14Plum  
Southern Lehigh14 @ 28Northwestern Lehigh  
Upper Moreland28 @ 20Interboro  
James M Coughlin20 @ 16Williamsport  
Upper Dublin27 @ 20Cheltenham  
Hollidaysburg20 @ 27Franklin Regional  
Shady Side Academy3 @ 26Ford City  
Union16 @ 51Maplewood  
Riverside (Ellwood City)21 @ 0Laurel  
Blue Mountain47 @ 7Hamburg  
Lackawanna Trail17 @ 52Riverside (Taylor)  
Baldwin (Pittsburgh)20 @ 35Thomas Jefferson  
Kiski Area41 @ 21Altoona  
Bensalem23 @ 12Pennsbury  
Kittanning14 @ 20Highlands  
Lampeter-Strasburg44 @ 33Lebanon  
Council Rock South35 @ 0Harry S Truman  
Central Tech8 @ 33East (Erie)  
Simon Gratz34 @ 28Martin Luther King  
Pocono Mountain East29 @ 56Stroudsburg  
Oil City20 @ 17Corry  
Upper Darby25 @ 0Marple Newtown  
Indiana14 @ 38Mars  
Juniata Valley40 @ 12Claysburg-Kimmel  
Northeast14 @ 0Overbrook  
Prep Charter12 @ 18Communications Tech  
Reynolds7 @ 60Wilmington Area  
Milton14 @ 48Bloomsburg  
Chartiers Valley3 @ 21Bethel Park  
Girard23 @ 19Northwestern  
Oxford14 @ 17Sun Valley  
Belle Vernon20 @ 32New Castle  
Quaker Valley13 @ 55Seton LaSalle  
Cedar Crest20 @ 52Warwick  
Mid Valley16 @ 14Western Wayne  
Fairview28 @ 0Northern Cambria  
Juniata15 @ 30Bellefonte  
Kane19 @ 15Smethport  
Daniel Boone41 @ 0Twin Valley  
Springdale39 @ 13Northgate  
Yough0 @ 49Greensburg Central Catholic  
Cornell14 @ 9Neshannock  
Windber6 @ 28Conemaugh Township  
Hazleton43 @ 35Tunkhannock  
Perkiomen13 @ 33George School  
Greensburg Salem7 @ 14Ringgold  
East (West Chester)14 @ 35Henderson  
Greater Latrobe35 @ 13Connellsville  
Freedom Area6 @ 53Aliquippa  
St. Marys14 @ 7Clarion Area  
Blacklick Valley20 @ 21Portage  
Notre Dame-Green Pond23 @ 41Bangor  
Quakertown18 @ 46Downingtown West  
Muncy7 @ 34Lewisburg  
New Brighton6 @ 49Mohawk Area  
Mercyhurst Prep52 @ 7Eisenhower  
Carmichaels7 @ 35Bethlehem Center  
Norwin40 @ 35Hempfield Area  
Carlynton7 @ 22Fort Cherry  
Southmoreland7 @ 75Jeannette  
Sharon47 @ 6Titusville  
Minersville7 @ 14Shenandoah Valley  
Deer Lakes40 @ 21Apollo Ridge  
Panther Valley0 @ 14Jim Thorpe  
Sayre34 @ 7South Williamsport  
Shaler Area7 @ 28North Hills  
Bedford6 @ 28Bishop McCort  
Middletown36 @ 33East Pennsboro  
Avella7 @ 24Brentwood  
Halifax24 @ 21East Juniata  
Chester32 @ 6Samuel Fels  
Coudersport13 @ 57Brockway  
Susquehanna8 @ 35Lakeland  
Upper Dauphin Area6 @ 31Nativity BVM  
Greater Nanticoke Area44 @ 6Elmer L Meyers  
Canton42 @ 14Cowanesque Valley  
Newport8 @ 55Line Mountain  
Abraham Lincoln7 @ 55George Washington  
Charleroi7 @ 45East Allegheny  
New Hope-Solebury7 @ 35Bristol  
Harbor Creek10 @ 14North East  
Union City21 @ 8Cochranton  
Jules E Mastbaum Vo-Tech0 @ 22Olney  
Ridgway7 @ 56Cameron County  
Saltsburg0 @ 61Ligonier Valley  
Horace Furness30 @ 8Edison/Fareira  
Benjamin Franklin14 @ 6Boys Latin Charter  
Huntingdon12 @ 40Tyrone  
Northern Lebanon33 @ 28Eastern Lebanon County  
Carrick0 @ 48Howland OH  
Brownsville0 @ 34Mt Pleasant  
Palmerton36 @ 34Saucon Valley  
Montrose8 @ 40Dunmore  
Leechburg0 @ 54Avonworth  
Albert Gallatin12 @ 35Derry  
Redbank Valley32 @ 46Moniteau  
Mapletown7 @ 23West Greene  
Wyalusing Valley24 @ 21Troy  
Holy Cross34 @ 18Carbondale  
Columbia Montour Vo-Tech16 @ 6Bucktail  
Southern Huntingdon County21 @ 13Mt Union  
Montgomery20 @ 60Hughesville  
United16 @ 18Homer-Center  
Carson Long Military Academy0 @ 48Hancock MD  
Central (Martinsburg)47 @ 0Penns Valley Area  
Dobbins-Randolph Vo-Tech33 @ 0West Philadelphia  
Conneaut Valley43 @ 6Conneaut Lake  
Central Catholic/Oley Valley37 @ 7Fleetwood  
Peabody16 @ 27Taylor Allderdice  
Woodson DC 18 @ 33Glen Mills  
Howard DE 48 @ 0Chichester  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)