Schedule & Scores for Friday, September 17, 2010

ClassAway   HomeLocation
Bishop McDevitt (Wyncote)6 @ 27Archbishop Carroll  
La Salle College14 @ 7West Catholic  
Scranton14 @ 20East Stroudsburg South  
Delaware Valley40 @ 20Hazleton  
Clairton60 @ 6Carlynton  
McDowell48 @ 14Seneca Valley  
Episcopal Academy20 @ 21Hun NJ  
Central Bucks South51 @ 35Norristown  
Wilson60 @ 0Reading  
Mt Lebanon28 @ 6Penn Hills  
Abington Heights40 @ 21Tunkhannock  
Wyomissing31 @ 6Muhlenberg  
West Allegheny14 @ 0Blackhawk  
Richland50 @ 8Bedford  
DuBois28 @ 19Slippery Rock  
Central Catholic48 @ 14Kiski Area  
Whitehall41 @ 0Louis E Dieruff  
Mars28 @ 6Hampton  
Monessen10 @ 7Carmichaels  
Old Forge37 @ 14Northwest Area  
Bethel Park21 @ 22Shaler Area  
Souderton15 @ 16Abington  
North Hills21 @ 14Pine-Richland  
Lancaster Catholic17 @ 7JP McCaskey  
Franklin Regional35 @ 0Albert Gallatin  
Seton LaSalle34 @ 14Washington  
Governor Mifflin31 @ 12Cocalico  
Rochester42 @ 0Union Area  
Cedar Cliff7 @ 28Lampeter-Strasburg  
Unionville21 @ 20Avon Grove  
Neshannock0 @ 14Sto-Rox  
Bayard Rustin35 @ 9East (West Chester)  
Clarion Area26 @ 8Union  
Wissahickon14 @ 48Central Bucks West  
William Penn Charter7 @ 37McDonogh MD  
Butler14 @ 19Canon-McMillan  
Jeannette40 @ 13Waynesburg Central  
Brentwood41 @ 6Bentworth  
Clearfield35 @ 7Penns Valley Area  
Manheim Township28 @ 26Elizabethtown  
Haverford School14 @ 21Lawrenceville School NJ  
Dallas22 @ 12Berwick  
Williams Valley27 @ 47Line Mountain  
Garden Spot10 @ 20Warwick  
Beaver35 @ 3New Brighton  
Dunmore24 @ 27West Scranton  
Berks Catholic12 @ 48Exeter Township  
Trinity (Washington)7 @ 28Belle Vernon  
Hershey41 @ 28Cedar Crest  
Central (Philadelphia)12 @ 32Samuel Fels  
Kennett0 @ 14Twin Valley  
Hempfield Area7 @ 42Penn-Trafford  
Glen Mills12 @ 34Downingtown East  
Greensburg Central Catholic49 @ 10Charleroi  
Liberty (Bethlehem)21 @ 35Nazareth  
Strath Haven42 @ 0Radnor  
Corry17 @ 14Meadville  
Bangor7 @ 13Southern Lehigh  
Northwestern41 @ 7Seneca  
Bishop McCort28 @ 14Somerset  
Elizabeth Forward6 @ 19Chartiers Valley  
James M Coughlin0 @ 35Valley View  
Palisades7 @ 35Catasauqua  
Central Bucks East7 @ 30Neshaminy  
Bloomsburg42 @ 0Montoursville  
Highlands7 @ 40Indiana  
Valley0 @ 62Knoch  
Altoona10 @ 16Fox Chapel  
East Pennsboro56 @ 35Steelton-Highspire  
Tyrone42 @ 8Bellefonte  
Bethlehem Center75 @ 6Mapletown  
Lakeland7 @ 28GAR Memorial  
Lansdale Catholic16 @ 21Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast Catholic  
Kittanning6 @ 42Peters Township  
Laurel7 @ 34Beaver Falls  
Moon Area30 @ 23Hopewell  
Sun Valley14 @ 26Academy Park  
North Catholic49 @ 30Leechburg  
Simon Gratz62 @ 0University City  
Pocono Mountain East37 @ 28Wallenpaupack Area  
Northern Bedford County35 @ 0Everett  
Ringgold36 @ 21Hollidaysburg  
Northeast24 @ 14John Bartram  
Prep Charter34 @ 0School of the Future  
Methacton17 @ 10Pottstown  
Fort Cherry54 @ 6Avella  
Troy26 @ 19Athens  
Connellsville0 @ 43McKeesport  
Brookville19 @ 14Moniteau  
South Park13 @ 40West Mifflin  
Kane21 @ 24Cameron County  
Daniel Boone49 @ 25Columbia  
Boys Latin Charter6 @ 18Roxborough  
McGuffey3 @ 49Thomas Jefferson  
Saucon Valley20 @ 48Northern Lehigh  
Shamokin Area13 @ 42Southern Columbia Area  
Apollo Ridge0 @ 40Summit Academy  
Titusville6 @ 34Greenville  
Perkiomen12 @ 7Tower Hill DE  
Mohawk Area41 @ 6Freedom Area  
Palmyra37 @ 2Camp Hill  
Avonworth28 @ 0Wilkinsburg  
Western Wayne36 @ 6Montrose  
Eastern Lebanon County24 @ 28Lebanon  
Western Beaver22 @ 28Cornell  
Mifflinburg27 @ 14Milton  
Glendale27 @ 0West Branch  
Norwin28 @ 20Baldwin (Pittsburgh)  
William Allen21 @ 48Freedom  
Sharon13 @ 12Hickory  
Chestnut Ridge23 @ 0Windber  
Cochranton8 @ 54Saegertown  
Pope John Paul II0 @ 23Phoenixville  
Panther Valley12 @ 33Lehighton  
East Allegheny17 @ 0Southmoreland  
Our Lady of the Sacred Heart12 @ 41Springdale  
Westmont Hilltop10 @ 42Greater Johnstown  
Middletown58 @ 18James Buchanan  
Hamburg40 @ 10Northern Lebanon  
Octorara Area54 @ 41Pequea Valley  
Lincoln35 @ 0Mt Pleasant  
Jim Thorpe0 @ 54North Schuylkill  
Smethport36 @ 56Brockway  
Franklin (Franklin)12 @ 91Grove City  
Lower Merion0 @ 36Upper Darby  
Derry20 @ 24Laurel Highlands  
Susquehanna54 @ 19Greater Nanticoke Area  
Kennedy Catholic20 @ 53Linesville  
Williamsport16 @ 9Stroudsburg  
Bucktail36 @ 0Our Lady of Lourdes Regional  
Newport0 @ 20Tri-Valley  
Sheffield26 @ 0Ridgway  
Conemaugh Valley14 @ 28Shade  
Burgettstown7 @ 39South Allegheny  
Warrior Run61 @ 14Montgomery  
Keystone51 @ 6Clarion-Limestone  
Jules E Mastbaum Vo-Tech28 @ 0Edison/Fareira  
Salisbury Township0 @ 36Palmerton  
Serra Catholic14 @ 35Chartiers-Houston  
Benjamin Franklin6 @ 34Dobbins-Randolph Vo-Tech  
Purchase Line8 @ 28United  
Carrick42 @ 0Westinghouse  
Brownsville14 @ 7Yough  
Academy of the New Church21 @ 29Springfield Township  
Mahanoy Area35 @ 12Marian Catholic  
Redbank Valley20 @ 0Allegheny-Clarion Valley  
Cambridge Springs14 @ 54Mercyhurst Prep  
Wyalusing Valley21 @ 35Muncy  
Martin Luther King22 @ 8West Philadelphia  
Ferndale8 @ 56Meyersdale  
Nativity BVM0 @ 43Halifax  
Columbia Montour Vo-Tech22 @ 20East Juniata  
Riverside (Taylor)24 @ 21North Pocono  
Central Catholic/Oley Valley49 @ 12Upper Dauphin Area  
Thomas Fitzsimons8 @ 36Communications Tech  
Indian Valley26 @ 22Bald Eagle Area  
Landon MD 34 @ 14Mercersburg Academy  
Freedom Village NY 6 @ 35Kutztown  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)