Schedule & Scores for Saturday, September 11, 2010

ClassAway   HomeLocation
Archbishop Wood42 @ 13Springside Chestnut Hill Academy  
La Salle College21 @ 22Bergen Catholic NJ  
Downingtown East49 @ 10Norristown  
Roman Catholic34 @ 21Malvern Prep  
Upper St. Clair31 @ 0Norwin  
Central Valley27 @ 30West Allegheny  
Susquehanna Township21 @ 18Spring Grove  
South Fayette50 @ 22Summit Academy  
North Penn (Blossburg)27 @ 14Canton  
Cumberland Valley30 @ 0Central York  
West York Area7 @ 25Governor Mifflin  
Cardinal Ohara35 @ 0Dobbins-Randolph Vo-Tech  
Souderton39 @ 0Perkiomen Valley  
Wyoming Valley West14 @ 38Abington Heights  
Stroudsburg17 @ 40Pottsville  
Central Columbia7 @ 24Loyalsock Township  
Cocalico20 @ 21Ephrata  
George Washington28 @ 13Frankford  
Butler0 @ 48North Allegheny  
Slippery Rock31 @ 35Franklin (Franklin)  
West Middlesex27 @ 20Conneaut Valley  
Bishop Guilfoyle6 @ 39Greater Johnstown  
Central Bucks West49 @ 7William Tennent  
Freedom7 @ 42Allentown Central Catholic  
Manheim Township21 @ 27Red Lion  
Conrad Weiser46 @ 14Cedar Crest  
Pleasant Valley55 @ 0Honesdale  
Canevin Catholic54 @ 0Our Lady of the Sacred Heart  
Shippensburg27 @ 23Kennard-Dale  
General McLane21 @ 14North East  
Dallas26 @ 12Scranton Prep  
Neshaminy35 @ 7Hatboro-Horsham  
Dunmore28 @ 6Elmer L Meyers  
Selinsgrove22 @ 42Danville  
Central Dauphin East20 @ 21Solanco  
Burrell14 @ 55Keystone Oaks  
Ambridge7 @ 45New Castle  
Perry Traditional Academy46 @ 0Carrick  
Hopewell29 @ 36Montour  
Council Rock North0 @ 42Central Bucks South  
Strong Vincent32 @ 21Fort LeBoeuf  
Lewisburg20 @ 0Mount Carmel  
Berlin Brothersvalley56 @ 0Conemaugh Valley  
JP McCaskey45 @ 14William Penn  
Dallastown20 @ 0Red Land  
Germantown Academy15 @ 28Simon Gratz  
Brockway49 @ 34Port Allegany  
Northern Lehigh52 @ 36Wilson Area  
Penn Hills18 @ 7Gateway  
Northampton6 @ 34Liberty (Bethlehem)  
Forest Hills49 @ 6Richland  
Bermudian Springs6 @ 23York Catholic  
Upper Moreland26 @ 14Pottstown  
Steel Valley50 @ 7West Shamokin  
Muhlenberg30 @ 14Northern York  
Penns Manor49 @ 12Purchase Line  
Schuylkill Haven25 @ 8Marian Catholic  
Milton Hershey14 @ 7West Perry  
Harriton6 @ 35Strath Haven  
Lampeter-Strasburg44 @ 7Penn Manor  
Council Rock South20 @ 0Central Bucks East  
Shenandoah Valley8 @ 19Berks Catholic  
Oil City35 @ 21DuBois  
Upper Darby14 @ 35Conestoga  
Indiana41 @ 21Uniontown  
Shikellamy28 @ 26Mifflinburg  
Delone Catholic54 @ 8York County Tech  
Greencastle-Antrim37 @ 0New Oxford  
Curwensville72 @ 18Sheffield  
Central Mountain13 @ 26Huntingdon  
North Star26 @ 28Chestnut Ridge  
Lake-Lehman29 @ 22Lackawanna Trail  
Belle Vernon17 @ 0McGuffey  
Warwick28 @ 14Conestoga Valley  
Pocono Mountain West15 @ 19Crestwood  
Lakeview7 @ 6Mercer  
Columbia26 @ 32Northeastern  
Millersburg53 @ 20Newport  
Dover41 @ 17Garden Spot  
Chichester6 @ 42Archmere Academy DE  
Camp Hill0 @ 49Trinity (Camp Hill)  
Jefferson-Morgan13 @ 12Northgate  
Annville-Cleona14 @ 18Hamburg  
Western Wayne23 @ 39Hanover Area  
Shade28 @ 21Ferndale  
Central Cambria39 @ 38Bishop McCort  
Boyertown42 @ 6Twin Valley  
Pope John Paul II6 @ 57Pottsgrove  
Lehighton27 @ 18Tamaqua  
Penns Valley Area0 @ 28Juniata  
Bristol21 @ 6Delaware County Christian  
Allegheny-Clarion Valley0 @ 62Punxsutawney  
Everett0 @ 43Bellwood-Antis  
Gettysburg25 @ 28Mechanicsburg  
York Suburban8 @ 31Eastern York  
Boiling Springs31 @ 25Palmyra  
Penn Wood27 @ 26William Penn Charter  
Avella13 @ 46Union Area  
West Philadelphia26 @ 14School of the Future  
Chester28 @ 0Sun Valley  
Lower Merion0 @ 33Ridley  
Susquehanna48 @ 7Holy Redeemer  
Marion Center14 @ 38Wyomissing  
Kennedy Catholic0 @ 68Farrell  
Greater Nanticoke Area40 @ 18Columbia Montour Vo-Tech  
Big Spring29 @ 26Octorara Area  
Jersey Shore0 @ 27Shamokin Area  
Tussey Mountain33 @ 0Claysburg-Kimmel  
Wellsboro26 @ 28Montgomery  
Susquehannock7 @ 35Daniel Boone  
Salisbury Township14 @ 51Pen Argyl  
Horace Furness26 @ 12Central (Philadelphia)  
Benjamin Franklin12 @ 20Harry S Truman  
Otto-Eldred16 @ 56Elk County Catholic  
Louis E Dieruff0 @ 48Parkland  
Academy of the New Church28 @ 0Perkiomen  
Williamsburg6 @ 27Moshannon Valley  
Cameron County12 @ 16Johnsonburg  
Pine Grove38 @ 17Eastern Lebanon County  
Redbank Valley28 @ 14Karns City  
Cowanesque Valley0 @ 62Athens  
John Bartram30 @ 6Germantown  
James Buchanan76 @ 0Carson Long Military Academy  
Philipsburg-Osceola15 @ 53Indian Valley  
Fairfield7 @ 49Biglerville  
Hanover6 @ 48Littlestown  
United20 @ 14Blairsville  
Bishop McDevitt (Harrisburg)7 @ 17Central Dauphin  
Wyoming Seminary College Prep38 @ 13Kiski School  
Lewistown14 @ 21Tyrone  
Peabody6 @ 27Langley  
St. Anthonys NY 28 @ 17State College  
McDonogh MD 48 @ 12Haverford School  
St. Joseph-by-the-Sea NY 42 @ 14Pius X  
Spingarn DC 32 @ 50Mercersburg Academy  
Linsly WV 48 @ 14Westinghouse  
Fisher Charter NJ 12 @ 29Morrisville  
Pennington NJ 40 @ 14Jenkintown  
Riverdale Country NY 32 @ 12George School  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)