Schedule & Scores for Friday, November 12, 2010

ClassAway   HomeLocation
Delaware Valley7 @ 39Easton  
Parkland21 @ 34Liberty (Bethlehem)  
Wyomissing28 @ 21Delone Catholic  
Catasauqua13 @ 14Pine Grove  
Central Catholic10 @ 0Gateway  
Woodland Hills29 @ 22Mt Lebanon  
Henderson14 @ 13Ridley  
Berwick28 @ 21Bangor  
Souderton17 @ 24Council Rock South  
Archbishop Ryan7 @ 28Pennridge  
Interboro7 @ 6Upper Moreland  
Wyoming Valley West27 @ 41Whitehall  
Academy Park11 @ 42Pottsgrove  
Cedar Cliff16 @ 34Daniel Boone  
Canevin Catholic0 @ 47Clairton  
Emmaus56 @ 0Pocono Mountain West  
Beaver0 @ 34Aliquippa  
Dunmore21 @ 0Old Forge  
Hershey15 @ 6Shippensburg  
Freeport13 @ 47South Fayette  
Schuylkill Valley21 @ 56Lancaster Catholic  
East Stroudsburg South35 @ 21Pleasant Valley  
William Penn6 @ 42Governor Mifflin  
JP McCaskey13 @ 14Red Lion  
Cheltenham7 @ 47Abington  
Great Valley21 @ 48Harriton  
Bishop McCort30 @ 29Bellwood-Antis  
Penn Cambria6 @ 37Tyrone  
Tri-Valley19 @ 21Mahanoy Area  
Bermudian Springs37 @ 0Littlestown  
Bloomsburg20 @ 21Lewisburg  
Lansdale Catholic27 @ 49Plymouth Whitemarsh  
Prep Charter23 @ 16Simon Gratz  
North Star21 @ 14Berlin Brothersvalley  
Punxsutawney14 @ 26Clearfield  
GAR Memorial42 @ 15Lake-Lehman  
Kane0 @ 15Redbank Valley  
Hatboro-Horsham34 @ 36Bensalem  
Columbia32 @ 41Steelton-Highspire  
Springdale30 @ 6Monessen  
Dover14 @ 64Manheim Central  
Shamokin Area17 @ 23Shikellamy  
East (West Chester)34 @ 35Sun Valley  
Quakertown34 @ 11Penncrest  
Muncy20 @ 57Line Mountain  
Conestoga Valley14 @ 28Dallastown  
Germantown28 @ 24Central (Philadelphia)  
Hughesville21 @ 51Towanda  
Northwest Area0 @ 34Riverside (Taylor)  
Mercer14 @ 54Mercyhurst Prep  
Gettysburg14 @ 53Susquehanna Township  
Octorara Area26 @ 13Chichester  
Susquehanna3 @ 20Lakeland  
Williamsport24 @ 63Nazareth  
Big Spring13 @ 41Lampeter-Strasburg  
Union City0 @ 33Farrell  
Jules E Mastbaum Vo-Tech0 @ 12Frankford  
Horace Furness22 @ 14John Bartram  
Cameron County19 @ 13Clarion Area  
Cambridge Springs6 @ 42Sharpsville  
Wyalusing Valley20 @ 62Danville  
School of the Future0 @ 6South Philadelphia  
Martin Luther King8 @ 40Imhotep Charter  
Calvary Christian Academy (Philadelphia)47 @ 14Morrisville  
Olney6 @ 14Abraham Lincoln  
Edison/Fareira6 @ 46Overbrook  
Schenley8 @ 29Perry Traditional Academy  
Thomas Fitzsimons32 @ 20Boys Latin Charter  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)