Schedule & Scores for Saturday, October 23, 2010

ClassAway   HomeLocation
Kiski School27 @ 34Lake Forest Academy IL  
Bishop McDevitt (Wyncote)55 @ 14Conwell-Egan Catholic  
Harrisburg42 @ 0Central Dauphin East  
Parkland28 @ 35Nazareth  
Pennridge3 @ 13Central Bucks West  
Gateway49 @ 7Connellsville  
Episcopal Academy7 @ 28Malvern Prep  
Pennsbury29 @ 7Council Rock North  
Susquehanna Township38 @ 21Mechanicsburg  
North Penn (Blossburg)34 @ 31Milton  
West Allegheny20 @ 28Montour  
Richland58 @ 36Cambria Heights  
Woodland Hills35 @ 0Pine-Richland  
Whitehall20 @ 16Northampton  
West York Area41 @ 6Kennard-Dale  
Monessen35 @ 0Jefferson-Morgan  
Bethel Park21 @ 44Upper St. Clair  
Archbishop Ryan0 @ 41La Salle College  
Wyoming Valley West32 @ 18Crestwood  
Red Land7 @ 34Cumberland Valley  
Spring-Ford0 @ 20Boyertown  
Valley View0 @ 6Scranton Prep  
Unionville24 @ 7Great Valley  
Central Columbia13 @ 41Lewisburg  
West Middlesex34 @ 7Kennedy Catholic  
Sharpsville21 @ 26Farrell  
Danville55 @ 7Shamokin Area  
Manheim Township14 @ 27Wilson  
Central York0 @ 21Dallastown  
Neshaminy35 @ 19Harry S Truman  
Father Judge31 @ 10Lansdale Catholic  
Garden Spot17 @ 7Cocalico  
Berks Catholic36 @ 14Wyomissing  
Ambridge20 @ 42Hopewell  
Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast Catholic0 @ 31Archbishop Wood  
Strong Vincent7 @ 24North East  
Freeport42 @ 0West Shamokin  
Exeter Township21 @ 47Conrad Weiser  
McKeesport30 @ 7Hempfield Area  
William Penn20 @ 43Spring Grove  
Northeastern19 @ 49Dover  
Phoenixville21 @ 28Upper Perkiomen  
Susquenita22 @ 54Pius X  
Strath Haven14 @ 7Upper Darby  
Blackhawk6 @ 28Central Valley  
Portage47 @ 14Ferndale  
Northern York0 @ 43Greencastle-Antrim  
Bishop McCort24 @ 10Bishop Carroll  
Elizabeth Forward21 @ 38McGuffey  
Shady Side Academy14 @ 0Summit Academy  
Muhlenberg32 @ 14Twin Valley  
Lackawanna Trail19 @ 32Susquehanna  
Springside Chestnut Hill Academy17 @ 7Germantown Academy  
Somerset6 @ 27Central Cambria  
Lampeter-Strasburg35 @ 0Solanco  
Moon Area6 @ 46New Castle  
Owen J Roberts42 @ 20Pope John Paul II  
United Military Academy14 @ 30Mercersburg Academy  
Meadville34 @ 21Oil City  
Juniata Valley22 @ 36Bellwood-Antis  
Shikellamy14 @ 35Mount Carmel  
Greenville10 @ 14Hickory  
Reynolds14 @ 42Linesville  
Central Mountain7 @ 26Bellefonte  
Brashear13 @ 34Perry Traditional Academy  
Punxsutawney47 @ 0Redbank Valley  
Littlestown56 @ 0York Suburban  
Pocono Mountain West21 @ 30Lehighton  
Fairview21 @ 42General McLane  
Biglerville20 @ 6York County Tech  
Elk County Catholic6 @ 28Curwensville  
Windber24 @ 10North Star  
East (West Chester)3 @ 29Bishop Shanahan  
Norristown21 @ 28Cheltenham  
Blacklick Valley26 @ 47Berlin Brothersvalley  
Pottsville29 @ 21Reading  
Hill School0 @ 33Poly Prep Country Day NY  
Quakertown6 @ 40Central Bucks East  
Greater Johnstown42 @ 24Penn Cambria  
Avonworth54 @ 6Our Lady of the Sacred Heart  
Eastern Lebanon County48 @ 36Annville-Cleona  
Western Beaver46 @ 26South Side  
Red Lion28 @ 10South Western  
Carmichaels29 @ 7Geibel Catholic  
Keystone Oaks47 @ 7Burgettstown  
Avon Grove17 @ 55Washington (Massillon) OH  
Honesdale7 @ 35Lakeland  
New Oxford16 @ 7Susquehannock  
Panther Valley6 @ 49Tamaqua  
Fort LeBoeuf8 @ 55Cathedral Prep  
Shaler Area0 @ 45North Allegheny  
Bedford22 @ 7Bishop Guilfoyle  
Westmont Hilltop6 @ 56Forest Hills  
Wilson Area63 @ 7Salisbury Township  
Uniontown21 @ 24Derry  
Middletown7 @ 17Boiling Springs  
Gettysburg40 @ 14West Perry  
Northwestern Lehigh28 @ 35Pen Argyl  
West Branch7 @ 12Moshannon Valley  
Jim Thorpe27 @ 42Schuylkill Haven  
Penn Wood56 @ 0Chichester  
Towanda42 @ 13Canton  
Chester20 @ 34Interboro  
Conemaugh Township42 @ 0Conemaugh Valley  
Upper Dauphin Area0 @ 49Millersburg  
Lower Moreland13 @ 34Academy of the New Church  
Ephrata13 @ 44Hempfield  
Johnsonburg38 @ 63Brockway  
Greater Nanticoke Area26 @ 43Lake-Lehman  
Jersey Shore14 @ 49Selinsgrove  
Tussey Mountain49 @ 22Southern Huntingdon County  
Wellsboro20 @ 58Troy  
Riverview7 @ 45Canevin Catholic  
Saltsburg26 @ 56Marion Center  
Seneca18 @ 40Girard  
Purchase Line26 @ 27Blairsville  
Otto-Eldred16 @ 41Coudersport  
Carrick0 @ 28Peabody  
Louis E Dieruff22 @ 52Allentown Central Catholic  
Holy Redeemer7 @ 34Hanover Area  
Williamsburg32 @ 33Everett  
Montrose14 @ 48Holy Cross  
Clarion-Limestone20 @ 59Karns City  
University City7 @ 34Dobbins-Randolph Vo-Tech  
Iroquois20 @ 35Union City  
Philipsburg-Osceola7 @ 42Tyrone  
Fairfield6 @ 42Delone Catholic  
Lebanon12 @ 19Conestoga Valley  
George School21 @ 35Riverdale Country NY  
Hanover7 @ 29Bermudian Springs  
Nativity BVM14 @ 47Pine Grove  
Columbia Montour Vo-Tech54 @ 6Carson Long Military Academy  
North Penn (Lansdale)40 @ 22Souderton  
Trinity (Camp Hill)59 @ 13Palmyra  
Conneaut Lake0 @ 60Lakeview  
Linsly WV 49 @ 13Taylor Allderdice  
Archmere Academy DE 40 @ 0Perkiomen  
Hancock MD 8 @ 13Allegheny-Clarion Valley  
Mt Zion Baptist MD 14 @ 28Bucktail  
Long Island Lutheran NY 39 @ 14New Hope-Solebury  
Cushing Academy MA 0 @ 6Wyoming Seminary College Prep  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)