Schedule & Scores for Friday, October 22, 2010

ClassAway   HomeLocation
Downingtown East42 @ 28Downingtown West  
Central Dauphin49 @ 7Carlisle  
Scranton7 @ 38Delaware Valley  
Roman Catholic14 @ 35St. Josephs Prep  
Penn Manor16 @ 0Warwick  
Coatesville10 @ 0Henderson  
Mt Lebanon27 @ 15Peters Township  
Abington Heights62 @ 14West Scranton  
South Fayette42 @ 35Seton LaSalle  
Washington53 @ 34South Allegheny  
Southern Columbia Area56 @ 42Loyalsock Township  
Catasauqua31 @ 8Palmerton  
Central Catholic38 @ 10Altoona  
Lower Dauphin10 @ 24Cedar Cliff  
State College39 @ 14Chambersburg  
Berwick46 @ 8Pittston  
Mars56 @ 0Valley  
Cardinal Ohara45 @ 7Archbishop Carroll  
Thomas Jefferson14 @ 13Belle Vernon  
North Hills34 @ 14Seneca Valley  
Lancaster Catholic56 @ 20Columbia  
Franklin Regional13 @ 24Ringgold  
Stroudsburg14 @ 36East Stroudsburg North  
Rochester27 @ 0Neshannock  
Academy Park7 @ 31Glen Mills  
Grove City51 @ 16Slippery Rock  
George Washington6 @ 13Northeast  
Wilmington Area14 @ 20Sharon  
Bayard Rustin35 @ 0Oxford  
Wissahickon34 @ 23Upper Merion Area  
Butler13 @ 42McDowell  
Penn-Trafford31 @ 34Indiana  
Freedom0 @ 28Easton  
Clearfield42 @ 14Juniata  
Haverford School28 @ 17William Penn Charter  
Shippensburg35 @ 0Waynesboro  
Springfield54 @ 39Conestoga  
Dallas31 @ 28Pocono Mountain East  
Williams Valley47 @ 28Newport  
Donegal28 @ 31Northern Lebanon  
Emmaus49 @ 8William Allen  
Beaver41 @ 7Laurel  
Trinity (Washington)48 @ 7South Park  
Warren35 @ 6Central Tech  
Burrell21 @ 23Deer Lakes  
Mt Pleasant45 @ 18Waynesburg Central  
Schuylkill Valley49 @ 18Kutztown  
East Stroudsburg South35 @ 40Pleasant Valley  
Port Allegany21 @ 27Cameron County  
Kennett20 @ 24Octorara Area  
JP McCaskey28 @ 21Cedar Crest  
South Williamsport16 @ 55Muncy  
Greensburg Central Catholic14 @ 13East Allegheny  
Corry31 @ 13DuBois  
Bangor6 @ 35Northern Lehigh  
North Schuylkill35 @ 0Mahanoy Area  
Penn Hills34 @ 17Kiski Area  
Northwestern16 @ 21Harbor Creek  
Southern Lehigh43 @ 6Saucon Valley  
Athens19 @ 41Mifflinburg  
Upper Moreland14 @ 13Upper Dublin  
James M Coughlin35 @ 28Hazleton  
Steel Valley76 @ 26Quaker Valley  
Marple Newtown41 @ 6Lower Merion  
Hollidaysburg31 @ 21Laurel Highlands  
Bloomsburg43 @ 0Warrior Run  
Union12 @ 55St. Marys  
Highlands21 @ 28Knoch  
East Pennsboro17 @ 10Milton Hershey  
Bethlehem Center64 @ 0West Greene  
Bensalem6 @ 41Abington  
Harriton26 @ 42Garnet Valley  
Kittanning14 @ 24Hampton  
Council Rock South43 @ 0William Tennent  
Shenandoah Valley36 @ 14Marian Catholic  
Steelton-Highspire47 @ 14Camp Hill  
North Catholic20 @ 6Northgate  
Simon Gratz34 @ 20Roxborough  
Northern Bedford County21 @ 2Mt Union  
Northern Cambria12 @ 20Homer-Center  
Methacton0 @ 49Pottsgrove  
Wallenpaupack Area18 @ 32North Pocono  
Fort Cherry7 @ 42Clairton  
Chartiers Valley21 @ 33West Mifflin  
Penncrest27 @ 24Haverford  
Brookville28 @ 0Clarion Area  
Mid Valley6 @ 35Old Forge  
Pottstown17 @ 20Perkiomen Valley  
Delaware Valley Charter14 @ 35Edward Bok Vo-Tech  
Canon-McMillan14 @ 27Baldwin (Pittsburgh)  
GAR Memorial23 @ 13Wyoming Area  
Kane33 @ 0Ridgway  
Daniel Boone0 @ 42Governor Mifflin  
Hatboro-Horsham33 @ 51Central Bucks South  
Yough12 @ 47Southmoreland  
Cornell42 @ 19Union Area  
Bethlehem Catholic0 @ 42Liberty (Bethlehem)  
Eisenhower7 @ 32Cochranton  
Apollo Ridge0 @ 40Ford City  
Shenango31 @ 38Sto-Rox  
Mohawk Area14 @ 35Aliquippa  
Freedom Area21 @ 24Charleroi  
Elizabethtown21 @ 42Manheim Central  
California37 @ 7Frazier  
Notre Dame-Green Pond17 @ 18Palisades  
Western Wayne28 @ 49Dunmore  
New Brighton7 @ 49Riverside (Ellwood City)  
Mercyhurst Prep42 @ 6Saegertown  
Glendale31 @ 12Claysburg-Kimmel  
Norwin24 @ 7Greater Latrobe  
Germantown0 @ 35Frankford  
Communications Tech12 @ 18Imhotep Charter  
Carlynton41 @ 8Bentworth  
Carbondale6 @ 49Riverside (Taylor)  
Hughesville28 @ 7Montoursville  
Chestnut Ridge55 @ 26Meyersdale  
Minersville22 @ 13Tri-Valley  
Penns Valley Area28 @ 41Bald Eagle Area  
Northwest Area17 @ 7Elmer L Meyers  
Bristol35 @ 28Jenkintown  
Moniteau27 @ 6Keystone  
Radnor0 @ 42Ridley  
Plum21 @ 13Fox Chapel  
Hamburg49 @ 7Fleetwood  
Lincoln3 @ 10Beaver Falls  
Avella6 @ 41Chartiers-Houston  
Halifax19 @ 61Line Mountain  
Franklin (Franklin)27 @ 7Titusville  
Williamsport48 @ 25Tunkhannock  
Sheffield22 @ 51Smethport  
Morrisville14 @ 53Calvary Christian Academy (Philadelphia)  
Wilkinsburg41 @ 31Mapletown  
Serra Catholic20 @ 40Brentwood  
Benjamin Franklin28 @ 34West Philadelphia  
Brownsville7 @ 42Jeannette  
Leechburg16 @ 42Springdale  
Albert Gallatin0 @ 49Greensburg Salem  
Cowanesque Valley6 @ 42Wyalusing Valley  
John Bartram6 @ 21Abraham Lincoln  
James Buchanan7 @ 53Big Spring  
Martin Luther King20 @ 26Boys Latin Charter  
South Philadelphia6 @ 0Jules E Mastbaum Vo-Tech  
Rockwood42 @ 12Shade  
Maplewood14 @ 38Cambridge Springs  
Youngsville21 @ 33Pymatuning Valley OH  
Montgomery7 @ 52Sayre  
United0 @ 7Ligonier Valley  
Edison/Fareira0 @ 1Central (Philadelphia)  
Central (Martinsburg)21 @ 7Huntingdon  
East (Erie)14 @ 44Bradford  
Bishop McDevitt (Harrisburg)49 @ 10Hershey  
Langley8 @ 12Oliver  
Conneaut Valley20 @ 43Mercer  
Central Catholic/Oley Valley7 @ 51Blue Mountain  
Salesianum DE 41 @ 15Plymouth Whitemarsh  
Freedom Village NY 12 @ 48Pequea Valley  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)