Schedule & Scores for Saturday, October 2, 2010

ClassAway   HomeLocation
St. Josephs Prep21 @ 28Father Judge  
Bishop McDevitt (Wyncote)24 @ 22Lansdale Catholic  
Parkland28 @ 21Liberty (Bethlehem)  
Pennridge7 @ 10Souderton  
Seneca Valley10 @ 47North Allegheny  
Gateway48 @ 7Norwin  
Upper St. Clair38 @ 22Baldwin (Pittsburgh)  
Central Valley29 @ 20Moon Area  
Coatesville21 @ 17Unionville  
Abington Heights39 @ 10Delaware Valley  
South Fayette48 @ 7Burgettstown  
West York Area34 @ 19South Western  
Berwick13 @ 14Selinsgrove  
Cardinal Ohara35 @ 0Chester  
Interboro19 @ 28Monsignor Bonner/Archbishop Prendergast Catholic  
Wyoming Valley West27 @ 13James M Coughlin  
Imhotep Charter30 @ 8Prep Charter  
Rochester42 @ 7Shenango  
Cedar Cliff13 @ 12Red Land  
New Castle6 @ 24Montour  
William Penn Charter40 @ 19Peddie NJ  
Chambersburg13 @ 42Cumberland Valley  
Central Bucks West49 @ 7Central Bucks South  
Pleasant Valley42 @ 13Tamaqua  
Mount Carmel40 @ 0Montoursville  
Canevin Catholic0 @ 35Springdale  
Springfield41 @ 10Lower Merion  
Neshaminy28 @ 14Bensalem  
Central Dauphin East0 @ 41Central Dauphin  
Ambridge28 @ 41West Allegheny  
Hershey34 @ 0Mechanicsburg  
West Scranton48 @ 27North Pocono  
Berlin Brothersvalley48 @ 6Shade  
Beaver Falls33 @ 14Riverside (Ellwood City)  
Kennett7 @ 41Bayard Rustin  
William Penn45 @ 42Dover  
Hempfield Area13 @ 37North Hills  
Dallastown40 @ 13Northeastern  
Loyalsock Township33 @ 35Shamokin Area  
Crestwood7 @ 25Tunkhannock  
South Williamsport54 @ 32Wellsboro  
Pen Argyl15 @ 12Southern Lehigh  
Strath Haven36 @ 7Conestoga  
Corry45 @ 19Slippery Rock  
Northwestern14 @ 54General McLane  
Northern York7 @ 27Gettysburg  
Forest Hills49 @ 13Cambria Heights  
Line Mountain14 @ 12Millersburg  
Penn Cambria28 @ 7Bishop Guilfoyle  
Altoona7 @ 44Woodland Hills  
Penns Manor35 @ 6Marion Center  
Schuylkill Haven40 @ 7Panther Valley  
Lakeland28 @ 14Lackawanna Trail  
Council Rock South24 @ 0Pennsbury  
Shikellamy35 @ 6Central Columbia  
Northeast14 @ 13Frankford  
Greencastle-Antrim44 @ 0Waynesboro  
Milton6 @ 45Danville  
Curwensville48 @ 20Kane  
Central Mountain14 @ 42Clearfield  
North Star28 @ 13Meyersdale  
Punxsutawney31 @ 0Karns City  
Biglerville13 @ 49Delone Catholic  
Lakeview13 @ 14West Middlesex  
GAR Memorial55 @ 0Holy Redeemer  
Elk County Catholic34 @ 8Johnsonburg  
Homer-Center34 @ 14Blairsville  
Chichester8 @ 47Cheltenham  
Elizabethtown14 @ 21Conestoga Valley  
Norristown33 @ 6Wissahickon  
Pottsville14 @ 16Daniel Boone  
Hill School12 @ 9Springside Chestnut Hill Academy  
Greater Johnstown46 @ 7Somerset  
Western Wayne22 @ 27Holy Cross  
Elmer L Meyers0 @ 14Lake-Lehman  
Conwell-Egan Catholic20 @ 26Neumann-Goretti  
Western Beaver28 @ 6Neshannock  
Keystone Oaks37 @ 0Washington  
Avon Grove14 @ 56Downingtown East  
Honesdale21 @ 8Montrose  
William Allen8 @ 35Northampton  
Fleetwood7 @ 49Wyomissing  
Overbrook32 @ 20Germantown  
Boyertown44 @ 19Phoenixville  
New Oxford6 @ 56Red Lion  
Pope John Paul II6 @ 22Perkiomen Valley  
Lehighton41 @ 62Pocono Mountain East  
Penns Valley Area12 @ 36Philipsburg-Osceola  
Frazier20 @ 14Geibel Catholic  
Northwest Area14 @ 38Hanover Area  
Bristol21 @ 36Springfield Township  
Sayre21 @ 42North Penn (Blossburg)  
York Catholic6 @ 41Littlestown  
Bishop Carroll22 @ 6Central Cambria  
Wilson Area0 @ 14Bangor  
York Suburban0 @ 37Bermudian Springs  
Boiling Springs38 @ 7Camp Hill  
Twin Valley6 @ 35Conrad Weiser  
Penn Wood18 @ 9Haverford School  
Franklin (Franklin)8 @ 50Oil City  
Conemaugh Township14 @ 31Chestnut Ridge  
Kennedy Catholic0 @ 71Sharpsville  
Eastern York14 @ 28Hanover  
Ephrata0 @ 21Penn Manor  
Kennard-Dale0 @ 38Spring Grove  
Williamsport43 @ 52Dallas  
Big Spring7 @ 8West Perry  
Bucktail14 @ 57Pius X  
Jersey Shore24 @ 21Mifflinburg  
Tussey Mountain33 @ 49Moshannon Valley  
Conemaugh Valley6 @ 28Rockwood  
Bellefonte8 @ 13Lewistown  
New Hope-Solebury0 @ 28Calvary Christian Academy (Philadelphia)  
Susquehannock0 @ 34Central York  
Solanco20 @ 49Manheim Central  
West Shamokin0 @ 56Shady Side Academy  
Upper Perkiomen34 @ 42Spring-Ford  
Roxborough6 @ 15Dobbins-Randolph Vo-Tech  
Otto-Eldred6 @ 44Port Allegany  
Northern Lebanon12 @ 14Annville-Cleona  
Carrick7 @ 14Schenley  
Brownsville0 @ 42Beaver  
Academy of the New Church31 @ 26Delaware Military Academy DE  
York County Tech41 @ 7Fairfield  
Williamsburg0 @ 52Glendale  
Pine Grove14 @ 17Newport  
Delaware County Christian38 @ 35Jenkintown  
Mapletown6 @ 43Jefferson-Morgan  
Lebanon7 @ 34Garden Spot  
Nativity BVM0 @ 14East Juniata  
Southern Huntingdon County10 @ 47Bellwood-Antis  
North Penn (Lansdale)28 @ 6Central Bucks East  
Trinity (Camp Hill)52 @ 0Middletown  
Bracetti Academy22 @ 52Morrisville  
Our Lady of Lourdes Regional0 @ 1Columbia Montour Vo-Tech  
Indian Valley35 @ 16Juniata  
Hun NJ 48 @ 0Kiski School  
Friendship Collegiate Academy DC 19 @ 20Archbishop Wood  
Freedom Village NY 12 @ 35Troy  
Lawrenceville School NJ 21 @ 14Mercersburg Academy  
Pennington NJ 40 @ 20Lower Moreland  
Chalker OH 8 @ 36Iroquois  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)