Schedule & Scores for Friday, September 12, 2008:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
St. Josephs Prep7 @ 14North Penn (Lansdale)  
Cathedral Prep42 @ 21DuBois  
Central Dauphin13 @ 27State College  
Scranton14 @ 24East Stroudsburg South  
Delaware Valley7 @ 26Wyoming Valley West  
Clairton48 @ 6Frazier  
Harrisburg26 @ 0Chambersburg  
Parkland26 @ 0Easton  
Pennridge21 @ 7Plymouth Whitemarsh  
Seneca Valley42 @ 7Baldwin (Pittsburgh)  
Montour35 @ 13Lincoln  
Central Bucks South35 @ 20Norristown  
Penn Manor31 @ 3Exeter Township  
Wilson34 @ 0Downingtown East  
Coatesville14 @ 0JP McCaskey  
Pennsbury6 @ 20Glen Mills  
Abington Heights16 @ 14Valley View  
North Penn (Blossburg)13 @ 3South Williamsport  
Cumberland Valley15 @ 8Altoona  
Southern Columbia Area31 @ 3Jersey Shore  
Catasauqua49 @ 7Notre Dame-Green Pond  
Central Catholic21 @ 0Mt Lebanon  
Mars34 @ 0Plum  
Monessen54 @ 0Mapletown  
Cardinal Ohara7 @ 0Haverford School  
Thomas Jefferson40 @ 0Trinity (Washington)  
North Hills26 @ 27Bethel Park  
Lancaster Catholic21 @ 8Manheim Central  
Franklin Regional19 @ 24Fox Chapel  
Nazareth53 @ 21William Allen  
Rochester39 @ 0Union Area  
Cedar Cliff21 @ 14Lower Dauphin  
Wilmington Area42 @ 7Grove City  
Bayard Rustin14 @ 0East (West Chester)  
Allentown Central Catholic9 @ 41Liberty (Bethlehem)  
Wissahickon27 @ 20Central Bucks West  
Spring Grove12 @ 34Biglerville  
Slippery Rock53 @ 0Hickory  
Freedom6 @ 16Emmaus  
Manheim Township27 @ 28Elizabethtown  
Central York55 @ 0Northeastern  
Canevin Catholic0 @ 16Seton LaSalle  
Springfield20 @ 0Harriton  
Tamaqua28 @ 0Shenandoah Valley  
Garden Spot31 @ 0Lampeter-Strasburg  
Donegal0 @ 34Interboro  
Beaver34 @ 0Freedom Area  
Dunmore28 @ 7West Scranton  
Selinsgrove39 @ 0Milton  
Ambridge12 @ 41Hopewell  
Peters Township7 @ 20Knoch  
Perry Traditional Academy14 @ 6Carrick  
South Allegheny0 @ 45Jeannette  
Hershey16 @ 19Waynesboro  
Pine-Richland0 @ 14Highlands  
Lewisburg34 @ 7Wellsboro  
Central (Philadelphia)8 @ 12Dobbins-Randolph Vo-Tech  
Berlin Brothersvalley20 @ 2Shade  
William Penn61 @ 10Susquehannock  
Mechanicsburg14 @ 13Susquehanna Township  
Hempfield Area7 @ 35Penn-Trafford  
Susquenita21 @ 8James Buchanan  
William Tennent7 @ 28Upper Merion Area  
Greensburg Central Catholic50 @ 0Washington  
Brockway0 @ 40Cameron County  
Pen Argyl34 @ 20Saucon Valley  
Northern Lehigh19 @ 59Wilson Area  
Strath Haven22 @ 0Conestoga  
Penn Hills42 @ 21Butler  
Portage56 @ 8Windber  
Northwestern14 @ 17Fort LeBoeuf  
Wyoming Area0 @ 37Berwick  
Forest Hills23 @ 0Bedford  
Bishop McCort39 @ 7Somerset  
Elizabeth Forward17 @ 14West Mifflin  
Penn Cambria14 @ 13Central Cambria  
Bermudian Springs10 @ 7South Western  
Upper Moreland28 @ 15Lansdale Catholic  
Palisades42 @ 29Palmerton  
Marple Newtown13 @ 41Garnet Valley  
Central Bucks East24 @ 13George Washington  
Valley55 @ 8West Shamokin  
East Pennsboro40 @ 41Palmyra  
Farrell29 @ 6Reynolds  
Hempfield24 @ 13Carlisle  
Kittanning7 @ 39Shady Side Academy  
Council Rock South17 @ 14Conwell-Egan Catholic  
Moon Area14 @ 26West Allegheny  
North Catholic7 @ 14Springdale  
Pocono Mountain East14 @ 35Wallenpaupack Area  
Northern Bedford County0 @ 15Everett  
Ringgold51 @ 0Southmoreland  
Northeast14 @ 28Abington  
Northern Cambria20 @ 6United  
Prep Charter0 @ 42Bristol  
Fort Cherry20 @ 7Bentworth  
Greencastle-Antrim17 @ 0Shippensburg  
Chartiers Valley62 @ 0Belle Vernon  
Curwensville28 @ 21Coudersport  
North Star22 @ 7Meyersdale  
Punxsutawney6 @ 42Moniteau  
Troy6 @ 31Towanda  
Connellsville7 @ 67McKeesport  
Cedar Crest27 @ 13Conestoga Valley  
Mid Valley43 @ 0Western Wayne  
Delaware Valley Charter42 @ 0Nueva Esperanza  
Bradford41 @ 6Central Tech  
Juniata36 @ 35Halifax  
GAR Memorial7 @ 23James M Coughlin  
Hatboro-Horsham16 @ 0Council Rock North  
Northgate6 @ 27South Park  
Shamokin Area27 @ 34Central Columbia  
Bethlehem Catholic14 @ 21Whitehall  
Hazleton40 @ 7Pleasant Valley  
Titusville0 @ 34Greenville  
Perkiomen14 @ 28Tower Hill DE  
Mohawk Area22 @ 21Riverside (Ellwood City)  
Blairsville20 @ 7Ligonier Valley  
St. Marys21 @ 0Bald Eagle Area  
Neumann-Goretti0 @ 30Bishop McDevitt (Wyncote)  
Harry S Truman14 @ 35Upper Dublin  
Muncy39 @ 0Montgomery  
Avonworth19 @ 7Brentwood  
Elmer L Meyers27 @ 12Greater Nanticoke Area  
Eastern Lebanon County10 @ 45Lebanon  
Carmichaels14 @ 58Bethlehem Center  
Mifflinburg16 @ 26Loyalsock Township  
Glendale20 @ 13West Branch  
Honesdale29 @ 28East Stroudsburg North  
Germantown0 @ 42Neshaminy  
Carlynton48 @ 14Leechburg  
Sharon28 @ 6Oil City  
Fleetwood27 @ 6Pequea Valley  
Penns Valley Area2 @ 24Huntingdon  
East Allegheny27 @ 14McGuffey  
Allegheny-Clarion Valley12 @ 21Clarion-Limestone  
Shaler Area21 @ 6Hampton  
Moshannon Valley49 @ 6Juniata Valley  
Middletown39 @ 6Boiling Springs  
Hamburg14 @ 19Northern Lebanon  
York Suburban19 @ 7York Catholic  
Northwestern Lehigh10 @ 7Southern Lehigh  
Jim Thorpe21 @ 28North Schuylkill  
Penn Wood0 @ 42Great Valley  
Avella0 @ 44Chartiers-Houston  
Smethport6 @ 9Elk County Catholic  
Laurel Highlands21 @ 43Yough  
Lower Merion6 @ 22Ridley  
Derry7 @ 28Uniontown  
Susquehanna48 @ 7Holy Cross  
Marion Center14 @ 34Homer-Center  
Kennard-Dale7 @ 14Dallastown  
Williamsport14 @ 18Stroudsburg  
Claysburg-Kimmel0 @ 33Bellwood-Antis  
Canton38 @ 23Wyalusing Valley  
Newport13 @ 32Tri-Valley  
Burgettstown6 @ 24Serra Catholic  
Mt Union36 @ 0Tussey Mountain  
Harbor Creek0 @ 34North East  
Warrior Run6 @ 38Hughesville  
Union City6 @ 7Cambridge Springs  
Saltsburg6 @ 29Penns Manor  
Seneca9 @ 14Fairview  
Waynesburg Central18 @ 22Mt Pleasant  
Upper Perkiomen14 @ 28Owen J Roberts  
Louis E Dieruff14 @ 35Northampton  
Brownsville0 @ 27Charleroi  
Academy of the New Church22 @ 26Kennedy-Kenrick Catholic  
Holy Redeemer28 @ 42Hanover Area  
Williamsburg0 @ 20Southern Huntingdon County  
Montrose12 @ 35Old Forge  
Albert Gallatin21 @ 48Greensburg Salem  
Pine Grove27 @ 15Millersburg  
Saegertown64 @ 0Cochranton  
Redbank Valley54 @ 0Union  
Cowanesque Valley25 @ 10Sayre  
John Bartram38 @ 0Jules E Mastbaum Vo-Tech  
Iroquois13 @ 27Warren  
Philipsburg-Osceola34 @ 12Lewistown  
Nativity BVM6 @ 14East Juniata  
Olney6 @ 26Martin Luther King  
Carson Long Military Academy6 @ 44Bucktail  
Riverside (Taylor)56 @ 12North Pocono  
Schenley12 @ 36Brashear  
Conneaut Valley8 @ 12Conneaut Lake  
Oliver20 @ 0Taylor Allderdice  
Thomas Fitzsimons6 @ 45Simon Gratz  
Indian Valley20 @ 35Clearfield  
Center36 @ 7New Brighton  
St. Pius X7 @ 53Pottstown  
Scotland School for Veterans Children0 @ 40Steelton-Highspire  
Woodson DC 22 @ 44Hollidaysburg  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)