Schedule & Scores for Friday, October 26, 2007

ClassAway   HomeLocation
Central Dauphin48 @ 7Williamsport  
Scranton10 @ 7Abington Heights  
Delaware Valley47 @ 12North Pocono  
Parkland7 @ 0Emmaus  
Roman Catholic20 @ 3La Salle College  
Wilson7 @ 26Manheim Township  
Mt Lebanon14 @ 28Upper St. Clair  
South Fayette31 @ 12Brentwood  
Aliquippa36 @ 26Center  
Wyomissing47 @ 6Fleetwood  
Catasauqua0 @ 30Northern Lehigh  
Plymouth Whitemarsh7 @ 28Wissahickon  
Henderson28 @ 7Avon Grove  
Downingtown West48 @ 6Coatesville  
Souderton31 @ 0Central Bucks East  
Thomas Jefferson41 @ 7West Mifflin  
Nazareth7 @ 34Freedom  
Spring-Ford7 @ 19Pottsgrove  
Haverford7 @ 14Marple Newtown  
Neshannock13 @ 34Union Area  
Clarion Area20 @ 19Moniteau  
Allentown Central Catholic31 @ 13Louis E Dieruff  
Butler13 @ 27Seneca Valley  
Conrad Weiser31 @ 7Exeter Township  
Canevin Catholic7 @ 24North Catholic  
Selinsgrove9 @ 3Montoursville  
Central Dauphin East40 @ 14Chambersburg  
Warren19 @ 29Oil City  
Ambridge0 @ 35Blackhawk  
Peters Township18 @ 38Trinity (Washington)  
South Allegheny3 @ 12Northgate  
Pine-Richland33 @ 21Hampton  
West Scranton45 @ 0Valley View  
Central (Philadelphia)0 @ 22Frankford  
Beaver Falls19 @ 0Beaver  
Port Allegany25 @ 15Brockway  
McKeesport30 @ 28Canon-McMillan  
Mechanicsburg0 @ 13Hershey  
Loyalsock Township8 @ 33Bloomsburg  
Susquenita7 @ 14Big Spring  
Liberty (Bethlehem)21 @ 0Easton  
Penn Hills14 @ 0Woodland Hills  
Great Valley21 @ 0Oxford  
Northwestern0 @ 41Wilmington Area  
Bishop McCort35 @ 8Penn Cambria  
Palisades36 @ 12Salisbury Township  
Hollidaysburg12 @ 28State College  
Shady Side Academy21 @ 7Deer Lakes  
Blue Mountain28 @ 8Shamokin Area  
Muhlenberg12 @ 7Daniel Boone  
Valley29 @ 8Burrell  
Baldwin (Pittsburgh)13 @ 28Bethel Park  
Penns Manor34 @ 13Homer-Center  
Farrell32 @ 14Conneaut Lake  
Hempfield21 @ 46Reading  
North East7 @ 30Harbor Creek  
Kiski Area0 @ 56Gateway  
Bensalem7 @ 21Neshaminy  
Kittanning28 @ 7West Shamokin  
Council Rock South40 @ 0William Tennent  
Moon Area7 @ 27West Allegheny  
Sun Valley0 @ 33Unionville  
Steelton-Highspire30 @ 8Boiling Springs  
Central Tech8 @ 42Slippery Rock  
Pocono Mountain East14 @ 0Pleasant Valley  
Northern Bedford County26 @ 8Mt Union  
Ringgold21 @ 33Belle Vernon  
Juniata Valley7 @ 13Penns Valley Area  
Northeast0 @ 37George Washington  
Prep Charter22 @ 14Imhotep Charter  
Methacton12 @ 0Quakertown  
Greenville6 @ 35Grove City  
Fort Cherry24 @ 21Chartiers-Houston  
Girard6 @ 20Seneca  
Troy28 @ 0Cowanesque Valley  
Warwick38 @ 19Penn Manor  
Penncrest20 @ 12Springfield  
Carlisle0 @ 35Altoona  
Mid Valley6 @ 33Dunmore  
Pocono Mountain West7 @ 6Stroudsburg  
GAR Memorial14 @ 7Crestwood  
Columbia0 @ 24Lancaster Catholic  
Bethlehem Catholic20 @ 6Northampton  
Fox Chapel16 @ 27Plum  
Springfield Township39 @ 14Bristol  
Greensburg Salem7 @ 31Franklin Regional  
East (West Chester)6 @ 36Downingtown East  
Mohawk Area6 @ 42Mars  
Greater Latrobe6 @ 18Hempfield Area  
Freedom Area20 @ 31New Brighton  
Harry S Truman0 @ 27North Penn (Lansdale)  
Annville-Cleona13 @ 20Eastern Lebanon County  
Avonworth21 @ 50Clairton  
Mercyhurst Prep14 @ 7Eisenhower  
Mifflinburg12 @ 8Milton  
Keystone Oaks29 @ 50Chartiers Valley  
Norwin27 @ 6Penn-Trafford  
Honesdale14 @ 27Wallenpaupack Area  
Conestoga Valley12 @ 21Lebanon  
Shade8 @ 45North Star  
Communications Tech0 @ 12Freire Charter  
Southmoreland37 @ 52Yough  
Sharon55 @ 6Reynolds  
Overbrook26 @ 0Roxborough  
Hughesville28 @ 8Warrior Run  
Chestnut Ridge8 @ 0Tussey Mountain  
Cochranton20 @ 51Lakeview  
Lehighton21 @ 18East Stroudsburg North  
Fort LeBoeuf21 @ 6Hickory  
Sayre6 @ 51South Williamsport  
Bishop Carroll25 @ 13Forest Hills  
Shaler Area27 @ 34McDowell  
Bedford0 @ 43Richland  
Summit Academy20 @ 6Cornell  
Everett0 @ 30Southern Huntingdon County  
Lincoln14 @ 69Riverside (Ellwood City)  
West Branch24 @ 40Glendale  
Avella14 @ 35Frazier  
Halifax21 @ 25Juniata  
Towanda24 @ 6Athens  
Chester7 @ 40Caravel DE  
Franklin (Franklin)14 @ 56Strong Vincent  
Derry7 @ 48Mt Pleasant  
Lower Moreland0 @ 40Sussex Tech DE  
Canton0 @ 13Muncy  
Sheffield27 @ 49Curwensville  
Abraham Lincoln22 @ 14Samuel Fels  
Charleroi7 @ 27Burgettstown  
West Greene19 @ 42Monessen  
Keystone42 @ 0Allegheny-Clarion Valley  
Saltsburg6 @ 43Purchase Line  
Waynesburg Central7 @ 14Brownsville  
Huntingdon26 @ 49Clearfield  
Palmerton20 @ 0Northwestern Lehigh  
Williamsburg24 @ 39Claysburg-Kimmel  
Albert Gallatin6 @ 69Indiana  
Kutztown14 @ 35Berks Catholic  
Saegertown22 @ 21Cambridge Springs  
Redbank Valley56 @ 13Clarion-Limestone  
Mapletown8 @ 35Jefferson-Morgan  
Bentworth8 @ 54Bethlehem Center  
Iroquois54 @ 23Union City  
South Philadelphia12 @ 18Edison/Fareira  
Ferndale0 @ 49Windber  
Holy Cross15 @ 21Montrose  
Youngsville0 @ 35St. Marys  
Olney9 @ 0Simon Gratz  
United21 @ 20Marion Center  
Geibel Catholic0 @ 52Serra Catholic  
East (Erie)0 @ 39Titusville  
Riverside (Taylor)33 @ 7Lakeland  
Our Lady of Lourdes Regional14 @ 0Nativity BVM  
Dobbins-Randolph Vo-Tech13 @ 6Germantown  
Conneaut Valley15 @ 28Maplewood  
Thomas Fitzsimons0 @ 1Benjamin Franklin  
Lewistown6 @ 31Philipsburg-Osceola  
Peabody18 @ 16Oliver  
Monaca17 @ 9Rochester  
Scotland School for Veterans Children6 @ 33Milton Hershey  
Jefferson WV 19 @ 7Greencastle-Antrim  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)