Schedule & Scores for Friday, September 7, 2018

ClassAway   HomeLocation
Sheldon58 @ 7Thurston  
Lake Oswego20 @ 14Jesuit  
Sherwood14 @ 43Clackamas  
Tualatin36 @ 28Oregon City  
Southridge42 @ 20Lincoln  
Silverton56 @ 23South Albany  
Sprague20 @ 41Lakeridge  
South Medford38 @ 12Canby  
Gresham54 @ 50Aloha  
Scio0 @ 39Rainier  
La Salle41 @ 30Cascade  
Grant0 @ 28Newberg  
Hermiston27 @ 21Richland WA  
Beaverton27 @ 42Liberty  
Glencoe14 @ 53Westview  
Reynolds41 @ 7Franklin  
South Salem3 @ 36Sunset  
Crescent Valley7 @ 20West Albany  
Mountain View48 @ 33Sandy  
Cottage Grove28 @ 7Crook County  
Roseburg7 @ 23McMinnville  
Santiam Christian33 @ 6Douglas (Winston)  
Milwaukie/Milwaukie Academy of the Arts12 @ 7Putnam  
Hood River Valley0 @ 46Pendleton  
Ontario33 @ 41Weiser ID  
Klamath Union20 @ 14Cascade Christian  
Barlow14 @ 58Tigard  
Ashland35 @ 49Springfield  
Churchill50 @ 57Wilsonville  
Banks44 @ 21Sweet Home  
Bend27 @ 56West Salem  
Eagle Point40 @ 8Redmond  
Roosevelt16 @ 20Centennial  
Blanchet Catholic13 @ 48Harrisburg  
Oakland26 @ 28Reedsport  
Stanfield6 @ 35Central Linn  
Forest Grove32 @ 44Scappoose  
Estacada28 @ 6Molalla  
Hidden Valley36 @ 0Pleasant Hill  
McNary27 @ 55West Linn  
Madras34 @ 12La Pine  
Elmira31 @ 28North Valley  
Regis6 @ 46Kennedy  
McKay14 @ 34Central  
Sutherlin13 @ 14Taft  
Brookings-Harbor0 @ 35Del Norte (Crescent City) CA  
Corvallis35 @ 28North Salem  
Seaside33 @ 22Marist  
Dallas16 @ 37Lebanon  
Sisters13 @ 41Valley Catholic  
Phoenix7 @ 34Newport  
Vale12 @ 22Cole Valley Christian ID  
Hillsboro28 @ 7St. Helens  
Tillamook48 @ 0McLoughlin/Griswold  
Glide22 @ 30Coquille  
Creswell12 @ 41Warrenton  
Clatskanie67 @ 0Umatilla  
Knappa70 @ 28Toledo  
North Eugene35 @ 62North Bend  
Willamette14 @ 58Crater  
Marshfield20 @ 17Gladstone  
Woodburn54 @ 20Junction City  
Stayton19 @ 22Astoria  
Cleveland27 @ 28Wilson  
South Eugene34 @ 20Ridgeview  
St. Marys24 @ 33Lost River  
Monroe20 @ 8Grant Union  
South Umpqua19 @ 10Dayton  
Nestucca58 @ 32Lowell  
Rogue River40 @ 18Culver  
The Dalles-Wahtonka20 @ 48La Grande  
Bonanza32 @ 58North Douglas  
Gervais7 @ 63Gaston  
Vernonia12 @ 40Colton  
Jefferson (Jefferson)34 @ 26Yamhill-Carlton  
Neah-Kah-Nie20 @ 60Amity  
Benson Tech7 @ 82Parkrose  
Riverside6 @ 48Portland Christian  
Elgin28 @ 26Cove  
Santiam14 @ 8Heppner  
Chiloquin46 @ 8Mohawk  
Glendale6 @ 52Oakridge  
Myrtle Point8 @ 74Elkton  
Sherman0 @ 50Pilot Rock/Nixyaawii Community  
Prospect0 @ 46Days Creek  
Echo66 @ 28Dayville/Monument  
Ione14 @ 24Enterprise  
Powder Valley0 @ 60Wallowa  
Powers44 @ 6Jewell  
Gilchrist19 @ 64McKenzie  
Pine Eagle38 @ 32Cascade ID  
Mapleton44 @ 52Riddle  
Joseph60 @ 0Burnt River  
Perrydale22 @ 36Siletz Valley  
St. Paul64 @ 12Falls City/Kings Valley Charter  
Imbler46 @ 16Union  
Douglas (Portland)62 @ 6Madison  
Jefferson (Portland)16 @ 62North Medford  
Lakeview6 @ 33Burns  
Weston-McEwen14 @ 20Irrigon  
Harper49 @ 6Prairie City  
Sheridan28 @ 20Willamina  
Mitchell/Spray/Wheeler16 @ 46Huntington  
Arlington/Condon0 @ 56Dufur  
Mountainside14 @ 21Century  
Gold Beach/Pacific12 @ 58Illinois Valley  
Philomath/Alsea33 @ 8Siuslaw  
Homedale ID 62 @ 18Baker  
New Plymouth ID 21 @ 42Nyssa  
Stevenson WA 34 @ 0Corbett  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)