Schedule & Scores for Friday, August 31, 2018

ClassAway   HomeLocation
Jesuit56 @ 7Mountainside  
Tualatin47 @ 7Southridge  
Cascade Christian28 @ 0Phoenix  
Canby7 @ 40Lincoln  
Dayton13 @ 20Santiam Christian  
West Salem21 @ 48Lake Oswego  
West Albany24 @ 0McKay  
Century35 @ 48Aloha  
Sunset30 @ 54Tigard  
Oregon City64 @ 41Grants Pass  
Wilsonville53 @ 21Crater  
Scio20 @ 21Molalla  
Thurston23 @ 42Churchill  
Grant17 @ 7Gresham  
Beaverton37 @ 7Summit  
Wilson13 @ 34South Eugene  
Cascade19 @ 23Cottage Grove  
Glencoe38 @ 14Hillsboro  
Clackamas7 @ 0Iolani HI  
Roseburg6 @ 46Mountain View  
Milwaukie/Milwaukie Academy of the Arts7 @ 41McMinnville  
Hood River Valley22 @ 6The Dalles-Wahtonka  
Lakeridge62 @ 12Jefferson (Portland)  
Westview57 @ 28Douglas (Portland)  
Sweet Home12 @ 28Marist  
West Linn47 @ 41Central Catholic  
Portland Christian40 @ 17Gervais  
Barlow21 @ 55Bend  
Willamina34 @ 0Gaston  
Banks28 @ 35Gladstone  
Lebanon49 @ 25Corvallis  
Rainier56 @ 6Umatilla  
Eagle Point35 @ 28Klamath Union  
Centennial7 @ 28South Medford  
Putnam @ North Salem  
Putnam13 @ 33Forest Grove  
Lost River44 @ 0Creswell  
Pleasant Hill41 @ 35Salem Academy  
Crook County47 @ 25Ridgeview  
Central14 @ 51Silverton  
Newport32 @ 8Tillamook  
Kennedy47 @ 6Blanchet Catholic  
Central Linn24 @ 8Weston-McEwen  
Sandy24 @ 7Sherwood  
Heppner0 @ 46Clatskanie  
Grant Union6 @ 26Knappa  
Elmira74 @ 6Siuslaw  
Coquille12 @ 6Oakland  
Newberg14 @ 21South Salem  
Nyssa6 @ 7Baker  
Enterprise12 @ 24Pilot Rock/Nixyaawii Community  
Sutherlin16 @ 13Hidden Valley  
Brookings-Harbor26 @ 6Gold Beach/Pacific  
Brookings-Harbor @ Gold Beach  
North Medford55 @ 27McNary  
Dallas26 @ 27South Albany  
Henley13 @ 55Seaside  
Astoria0 @ 27Scappoose  
Burns33 @ 7Sisters  
Parkrose0 @ 33Prairie WA  
Amity51 @ 7St. Marys  
Mazama33 @ 7Ontario  
Liberty35 @ 28Sprague  
Madison0 @ 67Reynolds  
Junction City19 @ 48Philomath/Alsea  
St. Helens21 @ 44Redmond  
North Salem0 @ 34Crescent Valley  
North Eugene50 @ 51Springfield  
Willamette12 @ 21Ashland  
Taft29 @ 60Harrisburg  
Monroe26 @ 21Sheridan  
Monroe @ Sheridan/Sheridan Japanese  
Franklin20 @ 14Cleveland  
Irrigon34 @ 8Stanfield  
Oakridge30 @ 36Union  
Illinois Valley26 @ 16Culver  
Valley Catholic21 @ 28Estacada  
Warrenton13 @ 42Yamhill-Carlton  
La Pine18 @ 12Douglas (Winston)  
Toledo29 @ 18Nestucca  
Reedsport12 @ 56Neah-Kah-Nie  
Benson Tech0 @ 62Roosevelt  
Santiam52 @ 6Regis  
Glendale40 @ 58Chiloquin  
Myrtle Point0 @ 41Rogue River  
Hosanna Christian52 @ 22Falls City/Kings Valley Charter  
Crane44 @ 30Camas Valley  
McKenzie74 @ 0Eddyville  
Prairie City12 @ 27Dayville/Monument  
Yoncalla48 @ 14Waldport  
Days Creek48 @ 0Crow  
Wallowa20 @ 54St. Paul  
Joseph80 @ 0Huntington  
North Bend23 @ 21Marshfield  
Bandon0 @ 13Glide  
Harper38 @ 13Echo  
Riddle44 @ 60North Douglas  
Corbett8 @ 24Jefferson (Jefferson)  
Mitchell/Spray/Wheeler0 @ 46South Wasco County  
Butte Falls/Crater Lake42 @ 30Prospect  
Adrian/Jordan Valley82 @ 76Lowell  
McLoughlin/Griswold7 @ 53Madras  
Graham-Kapowsin WA 51 @ 50Sheldon  
Cleveland WA @ La Salle  
Garfield WA 51 @ 28La Salle  
Pasco WA 0 @ 45Hermiston  
Parma ID 6 @ 46Vale  
Notre Dame Regional (Vancouver British Columbia)48 @ 20South Umpqua  
Ilwaco WA 23 @ 12Vernonia  
Cascade ID 0 @ 56Cove  
Notus ID 58 @ 12Pine Eagle  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)