Schedule & Scores for Friday, October 5, 2018

ClassAway   HomeLocation
Jesuit36 @ 32Sheldon  
Aloha12 @ 35Sunset  
Sherwood38 @ 27McMinnville  
Silverton23 @ 8Dallas  
Cascade Christian52 @ 0South Umpqua  
Canby14 @ 38Lakeridge  
Sprague14 @ 21McNary  
Marist6 @ 14Mazama  
Redmond7 @ 62North Bend  
West Albany34 @ 0North Salem  
Century35 @ 56Newberg  
Oregon City27 @ 62Tigard  
Wilsonville41 @ 20Scappoose  
Gladstone14 @ 6Crook County  
Gresham8 @ 51Clackamas  
Scio46 @ 0Yamhill-Carlton  
La Salle14 @ 61Pendleton  
Grant9 @ Franklin  
Hermiston10 @ 34Chiawana WA  
Beaverton38 @ 20Mountainside  
Crater41 @ 13Ashland  
Glencoe0 @ 58Liberty  
Reynolds67 @ 14Douglas (Portland)  
South Salem0 @ 25West Salem  
Crescent Valley38 @ 3South Albany  
Mountain View48 @ 55Southridge  
Roseburg12 @ 33South Medford  
Santiam Christian32 @ 6Siuslaw  
North Valley3 @ 29Klamath Union  
Ontario12 @ 49La Grande  
Westview16 @ 48Tualatin  
Sweet Home32 @ 14Philomath/Alsea  
West Linn28 @ 41Lake Oswego  
Willamina14 @ 50Amity  
Churchill61 @ 40Eagle Point  
Rainier32 @ 8Dayton  
Bend40 @ 23Summit  
Centennial19 @ 42Central Catholic  
Putnam12 @ 43Hood River Valley  
Pleasant Hill18 @ 12La Pine  
Roosevelt28 @ 21Lincoln  
Central21 @ 41Lebanon  
Oakland18 @ 12Creswell  
Kennedy61 @ 20Gervais  
Forest Grove26 @ 21Hillsboro  
Estacada28 @ 20North Marion  
Hidden Valley16 @ 34St. Marys  
Central Linn21 @ 42Monroe  
Ridgeview49 @ 21Springfield  
Sandy12 @ 28Barlow  
Madras24 @ 7Blanchet Catholic  
Grant Union32 @ 8Stanfield  
Elmira13 @ 45Cottage Grove  
Coquille50 @ 12Reedsport  
McKay17 @ 15Corvallis  
Brookings-Harbor19 @ 18Douglas (Winston)  
North Medford37 @ 29Grants Pass  
Sisters7 @ 30Cascade  
Burns38 @ 12Umatilla  
Phoenix0 @ 21Henley  
Parkrose26 @ 18Wilson  
Vale20 @ 10Nyssa  
Pilot Rock/Nixyaawii Community54 @ 24Union  
Tillamook12 @ 25Astoria  
Glide64 @ 8Rogue River  
Molalla7 @ 36Seaside  
Madison30 @ 24Franklin  
Gaston29 @ 8Portland Christian  
Harrisburg33 @ 7Sutherlin  
North Eugene0 @ 28South Eugene  
Willamette0 @ 61Thurston  
Marshfield49 @ 8Junction City  
Stayton12 @ 13Newport  
Cleveland0 @ 48St. Helens  
Taft12 @ 55Clatskanie  
Irrigon2 @ 38Heppner  
Waldport12 @ 70St. Paul  
Illinois Valley7 @ 52Bandon  
Valley Catholic0 @ 55Banks  
The Dalles-Wahtonka14 @ 13Woodburn  
Bonanza53 @ 40Chiloquin  
Vernonia18 @ 42Warrenton  
Jefferson (Jefferson)41 @ 14Regis  
Culver0 @ 51Colton  
Neah-Kah-Nie38 @ 14Knappa  
Benson Tech19 @ 61Milwaukie/Milwaukie Academy of the Arts  
Riverside0 @ 67Weston-McEwen  
Myrtle Point22 @ 56Glendale  
Chemawa Indian6 @ 74Santiam  
Sherman22 @ 42Ione  
Crow12 @ 44Mohawk  
Crane20 @ 0Cove  
Echo39 @ 19McKenzie  
Elkton48 @ 22Oakridge  
Powder Valley12 @ 56Adrian/Jordan Valley  
Jewell24 @ 58Eddyville  
Prairie City67 @ 22Huntington  
North Lake0 @ 44Hosanna Christian  
Gilchrist0 @ 2Powers  
Yoncalla28 @ 30North Douglas  
Days Creek16 @ 42Riddle  
Pine Eagle16 @ 58Wallowa  
Falls City/Kings Valley Charter34 @ 22Siletz Valley  
South Wasco County16 @ 27Joseph  
Camas Valley5 @ Butte Falls  
Lowell68 @ 28Mapleton  
Imbler14 @ 56Dufur  
Jefferson (Portland)0 @ 46Grant  
Lakeview13 @ 12Lost River  
Corbett8 @ 36Salem Academy  
Mitchell/Spray/Wheeler6 @ 54Harper  
Arlington/Condon8 @ 58Enterprise  
McLoughlin/Griswold12 @ 48Baker  
Gold Beach/Pacific12 @ 68Toledo  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)