Schedule & Scores for Friday, October 27, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Sheldon62 @ 20Grants Pass  
Lake Oswego35 @ 6Lakeridge  
Jesuit48 @ 0Westview  
Central Catholic52 @ 7Gresham  
Sherwood40 @ 21Newberg  
Tualatin6 @ 28Tigard  
Southridge42 @ 41Century  
Silverton47 @ 14Woodburn  
Dayton34 @ 42Amity  
Sprague47 @ 6McKay  
Marist49 @ 16Eagle Point  
West Salem57 @ 6McNary  
Sunset27 @ 28Beaverton  
McMinnville50 @ 43West Albany  
Baker30 @ 0Madras  
Thurston70 @ 14Springfield  
La Salle20 @ 44Wilsonville  
Grant14 @ 0Madison  
Grant28 @ Hedley TX  
Hermiston42 @ 15Pendleton  
Crater21 @ 63Churchill  
Wilson13 @ 28Lincoln  
Douglas (Winston)39 @ 14North Valley  
Reynolds35 @ 68Oregon City  
Clackamas70 @ 13Centennial  
Roseburg28 @ 34North Salem  
Santiam Christian28 @ 18Washougal WA  
Milwaukie/Milwaukie Academy of the Arts7 @ 14Putnam  
Hood River Valley7 @ 44Summit  
West Linn49 @ 7Canby  
Barlow53 @ 22Douglas (Portland)  
Willamina31 @ 0Sheridan/Sheridan Japanese  
Banks40 @ 0Elmira  
Rainier60 @ 0Portland Christian/Columbia Christian  
Bend28 @ 31Mountain View  
Lost River15 @ 28Oakland  
Roosevelt16 @ 51Jefferson (Portland)  
Crook County6 @ 52Sweet Home  
Blanchet Catholic38 @ 17Gervais  
Forest Grove7 @ 30South Salem  
Central Linn6 @ 62Santiam  
Ridgeview27 @ 8Redmond  
Sandy42 @ 18St. Helens  
Grant Union56 @ 0Union  
Regis0 @ 34Kennedy  
Nyssa55 @ 6Umatilla  
Sutherlin34 @ 16Yamhill-Carlton  
North Medford45 @ 19Willamette  
Corvallis18 @ 36Central  
Colton40 @ 32Salem Academy  
Astoria14 @ 30Estacada  
Burns30 @ 6Irrigon  
South Albany21 @ 7Crescent Valley  
Pilot Rock/Nixyaawii Community54 @ 24Arlington/Condon  
Hillsboro47 @ 20Parkrose  
Glide15 @ 22Harrisburg  
Molalla6 @ 43La Grande  
Liberty42 @ 21Aloha  
Gaston0 @ 50Knappa  
Junction City6 @ 35Henley  
Clatskanie35 @ 20Warrenton  
North Eugene24 @ 21Ashland  
Stayton13 @ 46South Umpqua  
Cleveland17 @ 21Franklin  
South Eugene12 @ 56South Medford  
St. Marys26 @ 27Lakeview  
Nestucca17 @ 66Neah-Kah-Nie  
Rogue River36 @ 14Bonanza  
Illinois Valley0 @ 62Cascade Christian  
The Dalles-Wahtonka6 @ 55Glencoe  
La Pine46 @ 0Creswell  
Toledo88 @ 18Waldport  
Jefferson (Jefferson)46 @ 60Taft  
Reedsport45 @ 0Myrtle Point  
Benson Tech22 @ 28Kings Way Christian WA  
North Douglas0 @ 60Falls City/Kings Valley Charter  
Chiloquin0 @ 60Elkton  
Glendale22 @ 54Dufur  
Hosanna Christian44 @ 0Powers  
Sherman68 @ 14Perrydale  
Triad16 @ 34Camas Valley  
Crow16 @ 20Riddle  
Crane46 @ 38Wallowa  
Cove @ 10Adrian MI  
Echo70 @ 14Harper  
McKenzie62 @ 32Mohawk  
Siletz Valley18 @ 34Yoncalla  
North Lake14 @ 54Days Creek  
Mitchell/Spray31 @ South Wasco County  
Mapleton32 @ 66Lowell  
Imbler14 @ 20Enterprise  
North Bend7 @ 35Cascade  
Bandon12 @ 48Gold Beach  
Weston-McEwen22 @ 6Culver  
Corbett6 @ 48Heppner  
Mitchell/Spray/Wheeler42 @ 12South Wasco County  
Coquille/Pacific44 @ 18Pleasant Hill  
Monroe/Triangle Lake55 @ 27Stanfield  
Riverside/Ione14 @ 65Vale  
Adrian/Jordan Valley56 @ 8Cove  
Seton Catholic WA 35 @ 32Vernonia  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)