Schedule & Scores for Friday, September 9, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Lake Oswego26 @ 31Beaverton  
Central Catholic19 @ 56Jesuit  
Sherwood7 @ 49Camas WA  
Tualatin7 @ 38Battle Ground WA  
Southridge28 @ 49Tigard  
Canby14 @ 41Oregon City  
Dayton16 @ 13Regis  
West Salem36 @ 28Sprague  
Redmond35 @ 41Silverton  
West Albany52 @ 18Roosevelt  
Sunset44 @ 54Sheldon  
McMinnville41 @ 14McKay  
Wilsonville70 @ 36Franklin  
Grant14 @ 36Century  
Hermiston13 @ 38Lewiston ID  
Siuslaw14 @ 41Pleasant Hill  
Crater39 @ 24South Albany  
Wilson21 @ 53Lakeridge  
Douglas (Winston)27 @ 0Sutherlin  
Glencoe27 @ 0Cleveland  
Scappoose33 @ 40St. Helens  
Clackamas24 @ 52Grant (Sacramento) CA  
South Salem34 @ 27McNary  
Crescent Valley38 @ 12Springfield  
Cottage Grove63 @ 0Madras  
Santiam Christian61 @ 20Illinois Valley  
North Valley29 @ 26South Umpqua  
Hood River Valley13 @ 65Reynolds  
Ontario52 @ 13Weiser ID  
West Linn42 @ 21South Medford  
Barlow12 @ 42Westview  
Ashland21 @ 35Summit  
Grants Pass39 @ 7Aloha  
Lebanon37 @ 28Marist  
Rainier42 @ 6North Pole AK  
Centennial41 @ 40Newberg  
Crook County @ Sweet Home  
Central14 @ 24Mountain View  
Kennedy47 @ 14Knappa  
Estacada14 @ 26Scio  
Hidden Valley27 @ 20Brookings-Harbor  
Central Linn13 @ 20Oakland  
Gold Beach28 @ 14Horizon Christian  
Ridgeview0 @ 44Eagle Point  
Sandy40 @ 48Madison  
Pendleton21 @ 49Putnam  
Grant Union20 @ 36Heppner  
Elmira49 @ 0Newport  
North Medford41 @ 23Shasta CA  
Corvallis41 @ 50Bend  
Dallas63 @ 35North Eugene  
Colton46 @ 21Winlock WA  
Sisters10 @ 12Cascade  
Astoria49 @ 42Gladstone  
Pilot Rock/Nixyaawii Community0 @ 20Umatilla  
Sheridan/Sheridan Japanese8 @ 42Jefferson (Jefferson)  
Mazama22 @ 16Del Norte (Crescent City) CA  
Tillamook0 @ 40Junction City  
Glide41 @ 12Riddle  
Glide @ Bonanza  
Molalla43 @ 0North Marion  
Liberty52 @ 7Gresham  
Clatskanie14 @ 19Seaside  
North Salem15 @ 14Forest Grove  
Willamette29 @ 35Thurston  
Marshfield47 @ 14Phoenix  
Stayton16 @ 62Banks  
South Eugene34 @ 54Churchill  
Taft0 @ 41Blanchet Catholic  
St. Marys42 @ 48Harrisburg  
Irrigon19 @ 14Enterprise  
Nestucca20 @ 51Willamina  
Oakridge0 @ 43Creswell  
Toledo41 @ 14Gaston  
Vernonia38 @ 14Warrenton  
Yamhill-Carlton7 @ 53Valley Catholic  
Culver24 @ 30La Pine  
Reedsport6 @ 18Amity  
La Grande18 @ 20Baker  
Benson Tech14 @ 16Parkrose  
Riverside30 @ 27Union  
Elgin @ Arlington  
Elgin14 @ 30Arlington/Condon  
Santiam42 @ 0Waldport  
Dufur54 @ 12Falls City/Kings Valley Charter  
Adrian6 @ 32Wallowa  
Cove @ Harper  
Cove60 @ 12Harper/Huntington  
Prospect68 @ 34Chiloquin  
Ione28 @ 34Echo  
Gilchrist82 @ 28McKenzie  
Mapleton34 @ 56Elkton  
Alsea2 @ 0Triangle Lake  
Joseph70 @ 32Republic WA  
Perrydale22 @ 66Lowell  
St. Paul53 @ 30Monroe  
Imbler6 @ 33Weston-McEwen  
Douglas (Portland)20 @ 16Roseburg  
Jefferson (Portland)21 @ 19Hillsboro  
Lakeview10 @ 38Burns  
Milwaukie41 @ 12Woodburn  
Yreka CA 21 @ 24Cascade Christian  
St. Francis (Watsonville) CA 21 @ 44La Salle  
Issaquah WA 17 @ 40Lincoln  
Modoc CA 13 @ 14Lost River  
Cascade (Leavenworth) WA 20 @ 43Stanfield  
New Plymouth ID 24 @ 28Nyssa  
Bishop Manogue NV 35 @ 14Henley  
Homedale ID 15 @ 8Vale  
Fort Vancouver WA 14 @ 28The Dalles-Wahtonka  
Council ID 22 @ 70Powder Valley  
Stevenson WA 42 @ 20Corbett  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)