Schedule & Scores for Friday, September 2, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Sheldon40 @ 14Southridge  
Jesuit48 @ 24Tualatin  
Central Catholic10 @ 42Camas WA  
Tigard57 @ 20Grant  
Aloha20 @ 44Douglas (Portland)  
Silverton20 @ 13Sandy  
Cascade Christian30 @ 13Henley  
Sprague48 @ 7South Salem  
Marist14 @ 40Crescent Valley  
South Medford0 @ 2Wilsonville  
Century27 @ 34Grants Pass  
Sunset21 @ 31Skyview WA  
Oregon City27 @ 55West Linn  
McMinnville55 @ 28Wilson  
Thurston42 @ 36Ridgeview  
Beaverton21 @ 35Battle Ground WA  
Siuslaw14 @ 35Elmira  
Crater13 @ 47Oakdale CA  
Springfield14 @ 43Lebanon  
Horizon Christian0 @ 6Waldport  
Reynolds40 @ 25Canby  
Roseburg6 @ 23Gresham  
Lakeridge58 @ 0Roosevelt  
Ontario13 @ 31Fruitland ID  
Westview27 @ 21Sherwood  
Sweet Home2 @ 35Hidden Valley  
Klamath Union0 @ 36Ashland  
Willamina0 @ 70Rainier  
Churchill30 @ 14Willamette  
Lincoln0 @ 7Lake Oswego  
Banks35 @ 14Gladstone  
Bend26 @ 24Central  
Eagle Point53 @ 12Glencoe  
Putnam15 @ 27Molalla  
Pleasant Hill0 @ 46Dayton  
Pleasant Hill @ Dayton  
Newport7 @ 59Cottage Grove  
Oakland18 @ 6Sutherlin  
Forest Grove16 @ 48West Albany  
McNary38 @ 35North Salem  
Pendleton48 @ 28La Grande  
Heppner22 @ 18St. Paul  
Newberg56 @ 35Barlow  
Regis14 @ 13Blanchet Catholic  
Nyssa10 @ 26Baker  
McKay17 @ 20West Salem  
Enterprise22 @ 54Stanfield  
Brookings-Harbor7 @ 17North Valley  
Burns22 @ 25Sisters  
South Albany19 @ 20Mountain View  
Phoenix20 @ 14Crook County  
Parkrose30 @ 47Dallas  
Salem Academy32 @ 33Taft  
Amity26 @ 13Irrigon  
Pilot Rock/Nixyaawii Community12 @ 32Imbler  
Hillsboro34 @ 35Liberty  
Tillamook14 @ 17Yamhill-Carlton  
Summit14 @ 42Clackamas  
Madison22 @ 14South Eugene  
North Marion50 @ 6Seaside  
Gaston7 @ 37Reedsport  
Clatskanie13 @ 52Kennedy  
Harrisburg29 @ 35Santiam Christian  
St. Helens47 @ 13Hood River Valley  
Knappa54 @ 0Warrenton  
North Eugene33 @ 52Corvallis  
Marshfield35 @ 29Cascade  
Stayton28 @ 41Estacada  
Cleveland7 @ 32Woodburn  
Monroe12 @ 28Central Linn  
South Umpqua13 @ 49Mazama  
Franklin18 @ 36Rainier Beach WA  
Rogue River8 @ 28Myrtle Point  
Illinois Valley0 @ 46Scio  
Valley Catholic41 @ 28Douglas (Winston)  
The Dalles-Wahtonka14 @ 0Madras  
La Pine36 @ 8Lost River  
Toledo57 @ 32Oakridge  
Gervais @ Sheridan  
Gervais28 @ 31Sheridan/Sheridan Japanese  
Jefferson (Jefferson)12 @ 24Santiam  
Benson Tech6 @ 30Milwaukie  
Riverside0 @ 38Tri-Cities Prep WA  
Elgin32 @ 8Cove  
Glendale42 @ 56Riddle  
Jordan Valley20 @ 14Pine Eagle  
Crane36 @ 34Sherman  
Elkton48 @ 46Yoncalla  
Powers42 @ 22North Douglas  
Union13 @ 21Umatilla  
Mohawk24 @ 66Gilchrist  
Falls City/Kings Valley Charter8 @ 20Perrydale  
South Wasco County14 @ 68Mapleton  
Joseph0 @ 64Deary ID  
Camas Valley42 @ 22Adrian  
North Bend31 @ 21Astoria  
Jefferson (Portland)24 @ 22Redmond  
Bandon8 @ 33Glide  
Weston-McEwen0 @ 26Grant Union  
Corbett0 @ 35Colton  
Union WA 36 @ 27Hermiston  
New Westminster (British Columbia)24 @ 40Scappoose  
Aiea HI 26 @ 35Centennial  
Fortuna CA 21 @ 38North Medford  
Parma ID 0 @ 38Vale  
Ilwaco WA 33 @ 22Nestucca  
Mt Douglas (Victoria British Columbia)40 @ 6Vernonia  
Notus ID 17 @ 16Wallowa  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)