Schedule & Scores for Friday, October 7, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Lake Oswego12 @ 28Sherwood  
Central Catholic36 @ 46Centennial  
Aloha0 @ 61Jesuit  
Tualatin48 @ 13Newberg  
Southridge14 @ 28Sunset  
Silverton23 @ 21Corvallis  
Cascade Christian14 @ 13Santiam Christian  
West Salem37 @ 24West Albany  
Redmond48 @ 20Hood River Valley  
South Medford23 @ 7Grants Pass  
Century39 @ 46Beaverton  
Wilsonville14 @ 26Sandy  
Gladstone56 @ 6Madras  
Baker34 @ 47La Grande  
Grant14 @ 7Jefferson (Portland)  
Siuslaw20 @ 70Marshfield  
Crater20 @ 27Thurston  
Springfield41 @ 28North Eugene  
Cascade50 @ 3Newport  
Glencoe13 @ 6McKay  
Reynolds67 @ 35Douglas (Portland)  
Clackamas35 @ 7Gresham  
South Salem22 @ 23North Salem  
South Salem22 @ 23North Salem  
Cottage Grove49 @ 7Junction City  
Roseburg14 @ 35North Medford  
Lakeridge0 @ 48Canby  
West Linn21 @ 14Tigard  
Barlow19 @ 63Oregon City  
Ashland42 @ 50Eagle Point  
Willamina19 @ 3Horizon Christian  
Churchill34 @ 21Marist  
Banks12 @ 30Scappoose  
Lebanon63 @ 7Willamette  
Bend0 @ 26Summit  
Putnam28 @ 48Hillsboro  
Lost River13 @ 6Oakridge  
Roosevelt6 @ 46Madison  
Crook County6 @ 20Molalla  
Central27 @ 20Crescent Valley  
Blanchet Catholic48 @ 7Warrenton  
Stanfield74 @ 26Weston-McEwen  
Forest Grove6 @ 62Sprague  
Hidden Valley12 @ 63Klamath Union  
Central Linn6 @ 28Kennedy  
McNary30 @ 27McMinnville  
Gold Beach16 @ 7Toledo  
Ridgeview0 @ 54Hermiston  
Pendleton18 @ 35Mountain View  
Regis36 @ 0Oakland  
Nyssa18 @ 6Burns  
Sutherlin7 @ 25Sweet Home  
Brookings-Harbor21 @ 28Douglas (Winston)  
Seaside8 @ 51Valley Catholic  
Dallas35 @ 14South Albany  
Colton26 @ 60Scio  
Henley0 @ 14Mazama  
Sisters27 @ 3Elmira  
Astoria27 @ 6Tillamook  
Phoenix28 @ 51North Valley  
Parkrose0 @ 42St. Helens  
Salem Academy51 @ 0Gervais  
Pilot Rock/Nixyaawii Community20 @ 52Heppner  
Sheridan/Sheridan Japanese8 @ 61Dayton  
Glide35 @ 41Pleasant Hill  
Liberty22 @ 69Westview  
Gaston32 @ 8Vernonia  
Creswell3 @ 34Harrisburg  
Woodburn7 @ 38Estacada  
Cleveland0 @ 48Lincoln  
South Eugene6 @ 41Sheldon  
Taft18 @ 34Amity  
St. Marys50 @ 0Clatskanie  
Monroe56 @ 6Neah-Kah-Nie  
Monroe @ 3Bonanza  
South Umpqua6 @ 30North Bend  
Franklin42 @ 24Wilson  
Irrigon28 @ 34Vale  
Nestucca22 @ 58Knappa  
Waldport0 @ 55Myrtle Point  
Illinois Valley46 @ 8Rogue River  
The Dalles-Wahtonka20 @ 62Rainier  
Jefferson (Jefferson)68 @ 0Chemawa Indian  
Yamhill-Carlton14 @ 42Stayton  
Culver20 @ 60Grant Union  
Umatilla34 @ 0Riverside  
Benson Tech0 @ 64Heritage WA  
Glendale14 @ 48Days Creek  
Hosanna Christian83 @ 0Gilchrist  
Sherman70 @ 6Mitchell/Spray/Wheeler  
Adrian66 @ 16Harper/Huntington  
Cove26 @ 56Joseph  
Echo6 @ 54Powder Valley  
Ione6 @ 40Perrydale  
Elkton62 @ 88Prospect  
McKenzie52 @ 58Mohawk  
Siletz Valley6 @ 58Triangle Lake  
Yoncalla22 @ 68Lowell  
Pine Eagle30 @ 28Wallowa  
Falls City/Kings Valley Charter58 @ 8Alsea  
Mapleton8 @ 68North Douglas  
St. Paul29 @ 27Santiam  
Bandon0 @ 41Reedsport  
Milwaukie27 @ 28La Salle  
Riddle20 @ 68Crane  
Monument6 @ 46South Wasco County  
Arlington/Condon14 @ 58Dufur  
Fall River CA 29 @ 7Lakeview  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)