Schedule & Scores for Friday, October 28, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Aloha54 @ 48Liberty  
Tualatin7 @ 52Tigard  
Cascade Christian28 @ Lakeview  
Canby7 @ 55West Linn  
Redmond63 @ 19Ridgeview  
South Medford42 @ 14South Eugene  
West Albany8 @ 42McMinnville  
Century26 @ 20Southridge  
Wilsonville66 @ 28La Salle  
Gresham0 @ 56Central Catholic  
Beaverton10 @ 7Sunset  
Springfield36 @ 39Thurston  
Wilson10 @ 61Madison  
Douglas (Winston)27 @ 47Scappoose  
Horizon Christian0 @ 2Santiam Christian  
Glencoe14 @ 12The Dalles-Wahtonka  
Reynolds62 @ 61Oregon City  
South Salem46 @ 8Forest Grove  
Crescent Valley14 @ 45South Albany  
Mountain View21 @ 20Bend  
Lakeridge0 @ 40Lake Oswego  
Westview14 @ 34Jesuit  
Sweet Home26 @ 62Marshfield  
Ashland56 @ 41North Eugene  
Grants Pass0 @ 49Sheldon  
Churchill21 @ 40Crater  
Lincoln49 @ 27Grant  
Lebanon28 @ 10Dallas  
Eagle Point21 @ 35Marist  
Centennial29 @ 69Clackamas  
Putnam28 @ 21Milwaukie  
Central20 @ 17Corvallis  
Kennedy34 @ 7Santiam  
McNary33 @ 32West Salem  
Gold Beach42 @ 12Bandon  
Pendleton12 @ 13Hermiston  
Newberg22 @ 36Sherwood  
Regis27 @ 7St. Paul  
McKay6 @ 48Sprague  
Enterprise24 @ 36Imbler  
Burns46 @ 20Irrigon  
Parkrose6 @ 60Hillsboro  
Salem Academy50 @ 7Colton  
Amity27 @ 56Dayton  
Vale60 @ 8Riverside  
Pilot Rock/Nixyaawii Community12 @ 54Stanfield  
Sheridan/Sheridan Japanese0 @ 28Willamina  
Glide7 @ 36Harrisburg  
Summit38 @ 10Hood River Valley  
North Marion25 @ 29North Valley  
Gaston14 @ 6Nestucca  
Creswell8 @ 16La Pine  
St. Helens9 @ 7Sandy  
North Salem @ 1Roseburg  
Knappa20 @ 41Central Linn  
Willamette14 @ 26North Medford  
Woodburn2 @ 48Silverton  
Cleveland27 @ 0Roosevelt  
Taft58 @ 26Jefferson (Jefferson)  
Monroe40 @ 14Oakland  
Oakridge42 @ 0Rogue River  
Waldport8 @ 62Toledo  
Valley Catholic21 @ 54Gladstone  
Bonanza @ 8Lost River  
Gervais0 @ 50Blanchet Catholic  
Vernonia6 @ 46Neah-Kah-Nie  
Vernonia2 @ Nestucca  
Yamhill-Carlton26 @ 18Sutherlin  
Culver12 @ 27Weston-McEwen  
Reedsport22 @ 8Myrtle Point  
Umatilla @ 10Nyssa  
Chiloquin70 @ 54Prospect  
Chemawa Indian0 @ 20Scio  
Dufur @ Mitchell/Spray/Wheeler  
Sherman51 @ 0Elgin  
Triad32 @ 36Camas Valley  
Jordan Valley6 @ 52Echo  
Crane44 @ 40Powder Valley  
Ione9 @ South Wasco County  
Triangle Lake @ 4North Douglas  
McKenzie46 @ 20Alsea  
Powers28 @ 32Hosanna Christian  
Union18 @ 48Grant Union  
Gilchrist20 @ 62Days Creek  
Yoncalla30 @ 78Falls City/Kings Valley Charter  
Mohawk30 @ 52Siletz Valley  
Mapleton30 @ 70Lowell  
Joseph36 @ 40Adrian  
Perrydale @ 4Arlington  
Perrydale28 @ 36Arlington/Condon  
Douglas (Portland)29 @ 68Barlow  
Jefferson (Portland)20 @ 21Franklin  
Riddle @ 19Crow  
Corbett8 @ 52Tillamook  
Kings Way Christian WA 47 @ 0Benson Tech  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)