Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
North (Akron) @ 23East (Akron)  
Cuyahoga Falls2 @ Nordonia  
Chardon3 @ Brush  
Madison @ 9Kenston  
Geneva2 @ Chagrin Falls  
Loveland @ 3West Clermont  
Colerain3 @ Fairfield (Fairfield)  
Colerain2 @ Fairfield (Leesburg)  
Elder @ 1Winton Woods  
Dublin Coffman8 @ Hilliard Davidson  
Mentor2 @ Solon  
Coldwater1 @ Versailles  
Hilliard Darby1 @ Worthington Kilbourne  
McKinley (Sebring) @ 14McDonald  
Sycamore10 @ Oak Hills  
Washington (Washington Courthouse)16 @ McClain  
Ottawa-Glandorf1 @ Kenton  
Springboro12 @ Fairborn  
Wayne @ 4Fairmont  
GlenOak @ 5McKinley (Canton)  
Dublin Scioto10 @ Logan (Logan)  
Pickerington Central @ 6Pickerington North  
Napoleon @ 3Southview  
North Royalton0 @ Brecksville-Broadview Heights  
Hoover1 @ Green (Uniontown)  
Lima Central Catholic12 @ Bluffton IN  
Mason7 @ Princeton  
La Salle5 @ St. Vincent-St. Mary  
Thurgood Marshall4 @ Woodward (Cincinnati)  
Mansfield Senior8 @ Wooster  
Bryan @ 1Patrick Henry  
West Holmes10 @ River View  
Bellevue8 @ Columbian  
Hudson @ 2Stow-Munroe Falls  
Dover10 @ Zanesville  
Clinton-Massie2 @ Goshen  
Bishop Watterson10 @ St. Charles  
McComb3 @ Van Buren  
Elida0 @ Shawnee (Lima)  
New Albany3 @ Big Walnut  
Notre Dame-Cathedral Latin @ 3Lake Catholic  
New Philadelphia1 @ Steubenville  
Centerville @ 0Northmont  
Archbishop Alter @ 2Badin  
Madison Comprehensive @ 13Mt Vernon  
Cleveland Heights @ 4Warrensville Heights  
Genoa Area8 @ Rossford  
Brunswick @ 2Euclid  
Norwayne4 @ Northwestern (West Salem)  
Mayfield10 @ Centennial NM  
Glenville2 @ East Tech  
Mt Healthy @ 6Northwest (Cincinnati)  
Jackson (Jackson)8 @ Hillsboro  
Galion0 @ North Union  
Olentangy Liberty @ 1Olentangy  
Avon Lake @ 8Berea-Midpark  
Beavercreek5 @ Springfield (Springfield)  
Wapakoneta7 @ Defiance  
Perry (Lima) @ 1Riverside (De Graff)  
Lebanon @ 7Miamisburg  
Twinsburg @ 5Wadsworth  
Ironton @ 6Dawson-Bryant  
Middletown @ 5Lakota West  
Dublin Jerome @ 10Hilliard Bradley  
Beechcroft5 @ Whetstone  
Canal Winchester8 @ Franklin Heights  
Maysville @ 7Philo  
St. Henry7 @ St. Johns  
Northwest (McDermott)1 @ Notre Dame  
Bishop Fenwick0 @ Purcell Marian  
Ashland3 @ Lexington  
Franklin9 @ Monroe  
Maumee1 @ Bowling Green  
St. Johns Jesuit @ 1Clay (Oregon)  
Withrow @ 7Milford  
Mogadore2 @ Garfield (Garrettsville)  
Archbold11 @ Delta  
Newark Catholic @ 5Licking Valley  
Shaker Heights @ 3Strongsville  
St. Francis de Sales (Toledo) @ 4Central Catholic  
North Olmsted @ 6Steele  
Grove City @ 8Reynoldsburg  
Cuyahoga Heights14 @ Berkshire  
Liberty Center4 @ Swanton  
Urbana @ 8Indian Lake  
Covington7 @ Bradford  
Clyde @ 4Sandusky  
Hamilton Township @ 4Teays Valley  
Walsh Jesuit @ 6Archbishop Hoban  
Danville8 @ Centerburg  
Norwalk6 @ Perkins  
Jonathan Alder10 @ Tecumseh  
Anderson10 @ Turpin  
Gallia Academy @ Rock Hill  
Northwestern (Springfield) @ 8Kenton Ridge  
Valley6 @ Belpre  
Wheelersburg15 @ Minford  
Bath @ 6Van Wert  
Edgewood (Ashtabula)4 @ Sts John & Paul  
Wayne Trace @ 6Edgerton  
West Liberty-Salem6 @ Fairbanks  
Malvern @ 8Strasburg-Franklin  
Huron @ 4Vermilion  
Tinora @ 4Fairview (Sherwood)  
St. Joseph Central Catholic @ 5Margaretta  
West Geauga @ 4Wickliffe  
Lancaster @ 11Lincoln  
Athens0 @ Wellston  
Beachwood1 @ Harvey  
Walnut Hills @ 1Kings  
Columbus Academy8 @ Bloom-Carroll  
Maple Heights @ 5Lorain  
Louisville @ 4West Branch  
Troy @ 5Sidney  
Bedford17 @ Shaw  
Cincinnati Hills Christian Academy0 @ Summit Country Day  
Walnut Ridge3 @ South (Columbus)  
Claymont15 @ Newcomerstown  
Bishop Rosecrans3 @ Berne Union  
Westfall @ 4Unioto  
John Glenn @ 2Tri-Valley  
Canton South1 @ Marlington  
Eastmoor Academy @ 5West  
Hubbard @ 2Struthers  
Ontario @ 1Clear Fork  
Wyoming6 @ Reading  
Carlisle @ Milton-Union  
Harrison @ 8Franklin County IN  
Liberty Union @ 2Grandview Heights  
Mifflin6 @ East (Columbus)  
West Jefferson11 @ Northeastern  
Logan Elm @ 4Fairfield Union  
River Valley (Bidwell)2 @ Vinton County  
Waynesville @ 6Preble Shawnee  
Marysville @ 3Upper Arlington  
Hamilton @ 2Lakota East  
Arlington @ 12Liberty-Benton  
Lakeview @ 9Poland Seminary  
Wilmington @ 0Batavia  
Dixie @ 2Madison Senior  
Memorial (St. Marys)1 @ Celina  
Triway6 @ Tuslaw  
Pleasant3 @ River Valley (Caledonia)  
Western Brown @ 8New Richmond  
Firestone @ 13Washington (Massillon)  
Field @ 3Springfield (Akron)  
Watkins Memorial @ 6Licking Heights  
Otsego @ 1Lake (Millbury)  
Nelsonville-York13 @ Alexander  
Eaton @ 3Brookville  
Bellbrook15 @ Northridge (Dayton)  
Norton @ 0Streetsboro  
Revere0 @ Aurora  
Seneca East5 @ Wynford  
Indian Valley7 @ Garaway  
Groveport-Madison @ 2Newark  
Bluffton1 @ Spencerville  
Cloverleaf @ 4Ravenna  
Crestwood @ 19Rootstown  
Alliance5 @ Carrollton  
Chillicothe6 @ Miami Trace  
Marion Harding @ 4Buckeye Valley  
Mariemont16 @ Taylor  
North College Hill @ 19Cincinnati Country Day  
Cuyahoga Valley Christian Academy5 @ Loudonville  
Parma @ 3Valley Forge  
Willard @ 3Lakota  
Lakewood (Hebron) @ 14Granville  
Medina @ 1Elyria  
Padua Franciscan1 @ Benedictine  
Fredericktown @ 3East Knox  
West Carrollton3 @ Xenia  
Tuslaw1 @ Northwest  
New Bremen @ 4Minster  
Steele2 @ Avon  
Wauseon6 @ Evergreen  
Bucyrus @ 13Mohawk  
Fort Recovery @ 6Marion Local  
Ridgewood3 @ Tuscarawas Valley  
Sheridan @ 5New Lexington  
Cleveland Central Catholic1 @ John F Kennedy Catholic (Warren)  
Northview @ 2Anthony Wayne  
Carroll @ 1Roger Bacon  
John Hay8 @ Lincoln West  
Columbiana @ 7David Anderson  
Crooksville8 @ West Muskingum  
Amanda-Clearcreek @ 3Circleville  
Minerva @ 5Salem  
Piketon @ 1Huntington  
Fairview (Fairview Park) @ 4Clearview  
Thomas Worthington7 @ Hayes  
Pandora-Gilboa5 @ Hopewell-Loudon  
Dunbar5 @ Taft  
Bay5 @ Elyria Catholic  
Barberton7 @ Tallmadge  
Tri-County North @ 8Bethel  
Miami East9 @ Arcanum  
Lehman Catholic7 @ Upper Scioto Valley  
Beaver @ 2Indian Creek  
Sandy Valley @ 2East Canton  
Greenville @ 4Tippecanoe  
Olmsted Falls @ 6Midview  
Coventry1 @ Woodridge  
Monroe Central @ 2Barnesville  
Cardinal2 @ Hawken  
Rogers @ 1Woodward (Toledo)  
North Ridgeville @ 7Avon  
Dalton3 @ Smithville  
Arcadia @ 10Riverdale  
Bexley @ 3Whitehall-Yearling  
Logan (Logan) @ 2Minford  
Lima Senior4 @ Findlay  
Elmwood @ 6Fostoria  
Ayersville3 @ Holgate  
Symmes Valley2 @ Manchester (Manchester)  
Hughes Center10 @ Western Hills  
Leetonia @ 6United  
Bellefontaine7 @ Shawnee (Springfield)  
Southeastern Local @ 8Catholic Central (Springfield)  
Mineral Ridge2 @ Springfield (New Middletown)  
Woodmore @ 15Eastwood  
Wellington @ 5Keystone  
Monroeville3 @ Western Reserve (Collins)  
Madison Plains7 @ Greenon  
Westerville North1 @ Westerville South  
Stebbins @ 13Trotwood-Madison  
New London @ 8Crestview (Ashland)  
LaBrae1 @ Brookfield  
Girard4 @ Newton Falls  
Edon @ 5Ottawa Hills  
Parkway @ 13Anna  
Clark Montessori @ 2St. Bernard-Elmwood Place  
Talawanda @ 12Edgewood (Trenton)  
Port Clinton @ 11Shelby  
East Liverpool8 @ Buckeye Local  
Marietta7 @ Cambridge  
Central Crossing4 @ Westland  
Lucas @ 1Colonel Crawford  
Oakwood @ 6Valley View  
Mechanicsburg16 @ Triad  
Eastern (Reedsville) @ 8Trimble  
London4 @ Bishop Ready  
Grove City Christian @ 9Harvest Prep  
Elgin7 @ Waynesfield-Goshen  
Little Miami13 @ Ross (Hamilton)  
Rhodes6 @ John Marshall  
Portsmouth1 @ Fairland  
Waverly @ 5Wheelersburg  
Waverly @ 0Portsmouth West  
Utica @ Johnstown-Monroe  
Utica @ 3Fraser MI  
Meadowbrook3 @ Coshocton  
Columbus Crusaders @ 4Northland  
Adena @ 10Zane Trace  
Buckeye Central @ 13Upper Sandusky  
Chippewa @ 7Hillsdale  
Tuscarawas Central Catholic @ 11Buckeye Trail  
Toledo Christian3 @ Crestline  
Cedarville @ 17Greeneview  
Waterloo @ 4Western Reserve (Berlin Center)  
Oberlin @ 9Lutheran West  
Meigs @ 12Point Pleasant WV  
Cardington-Lincoln @ 5Highland (Sparta)  
Union Local @ 2St. Clairsville  
Cincinnati College Prep Academy @ 3New Miami  
Mapleton8 @ Plymouth  
Windham4 @ Newbury  
Richmond Heights @ 8Independence (Independence)  
Briggs3 @ Africentric Early College  
Frontier @ 7Valley (Pine Grove) WV  
Linden-McKinley @ 4Centennial  
Caldwell @ 5Fort Frye  
Caldwell @ 1Barnesville  
Waynedale @ 5Rittman  
Miami Valley Christian Academy @ 10Norwood  
Pymatuning Valley @ 15Grand Valley  
Paulding @ 4Ada  
North Baltimore @ 2Leipsic  
Northmor11 @ Mt Gilead  
Bethel-Tate13 @ East Clinton  
Finneytown @ 10Indian Hill  
Hardin Northern8 @ Ridgemont  
Beallsville @ 3Conotton Valley  
Brooklyn @ 3Columbia  
Vanlue @ 6Cory-Rawson  
Hilltop3 @ Montpelier  
Firelands @ 1Buckeye  
Deer Park @ 6Madeira  
Clermont Northeastern1 @ Blanchester  
Chalker @ 14Mathews  
Southeastern8 @ Paint Valley  
Danbury @ 6Gibsonburg  
Collinwood3 @ John F Kennedy (Cleveland)  
Brookside @ 14Black River  
Riverview East Academy8 @ Jefferson Township  
Lockland1 @ Dayton Christian  
South Point @ 5Chesapeake  
Jackson-Milton0 @ Lowellville  
Toronto2 @ East Palestine  
Shenandoah10 @ Morgan  
Waterford @ 4Southern (Racine)  
Cardinal Stritch @ 9Northwood  
Mississinawa Valley5 @ National Trail  
Antwerp @ 6Hicksville  
Aiken6 @ Grant County KY  
Fayetteville-Perry5 @ Williamsburg  
Millersport @ 2Worthington Christian  
Miller14 @ Federal Hocking  
Hillcrest @ 12Troy Christian  
Riverside (Painesville)4 @ South (Willoughby)  
North (Eastlake) @ 3Mayfield  
Independence (Columbus) @ 2Marion-Franklin  
Jackson (Massillon)10 @ Canton Central Catholic  
Logan (Bellefontaine) @ 2Graham Local  
Northridge (Johnstown)7 @ Heath  
St. Francis de Sales (Columbus) @ 2Bishop Hartley  
Crestview (Columbiana) @ 6Roosevelt  
Edison (Milan) @ 2Oak Harbor  
Southern (Salineville)8 @ Wellsville  
East (Sciotoville) @ 4Oak Hill  
Perry (Perry)10 @ West Geauga  
Perry (Perry)8 @ Orange  
Highland (Medina)4 @ Copley  
Perry (Massillon)5 @ Lake (Uniontown)  
Springfield (Holland)9 @ Perrysburg  
Manchester (Akron)2 @ Orrville  
Lakewood (Lakewood)1 @ Westlake  
Harding (Warren) @ 2Cardinal Mooney  
East @ 11Canfield  
Crestview10 @ Allen East  
Ross (Fremont) @ 3Whitmer  
Northwest @ 3Fairless  
Memorial (Campbell)4 @ Champion  
Eastern (Beaver)5 @ Green (Franklin Furnace)  
Tri-Village @ 10Fort Loramie  
Felicity-Franklin @ Franklin Monroe  
West Union10 @ Peebles  
Young4 @ John Adams  
East @ 3Oak Hill  
McDowell PA @ 8Austintown-Fitch  
Oak Glen WV @ 2Harrison Central  
Wheeling Central Catholic WV @ 4Martins Ferry  
Linsly WV @ 0River  
Weir WV 19 @ Warren  
Hesston KS 1 @ Hillsboro  
Girard PA @ 8Conneaut  
Wahama WV @ 2South Gallia  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)