Schedule & Scores for Saturday, September 1, 2007

ClassAway   HomeLocation
Red River0 @ 30Minot/Dakota Memorial  
West Fargo16 @ 22Bismarck  
Shanley0 @ 35Century  
Wahpeton12 @ 14Breckenridge MN  
Bishop Ryan/Sawyer20 @ 13Rugby  
Stanley/Powers Lake7 @ 39New Rockford-Sheyenne  
Trinity/New England28 @ 0Valley City  
Central Cass21 @ 0Maple Valley/Enderlin  
St. Marys Central13 @ 39Fargo South  
Killdeer/Halliday17 @ 0Kenmare/Bowbells/Burke Central  
Fargo North28 @ 15Mandan  
Lisbon26 @ 0Park River/Fordville-Lankin  
Milnor/North Sargent34 @ 7Larimore  
Kindred12 @ 26Langdon/Munich  
Bottineau0 @ 41Hazen  
Watford City/Alexander/Johnson Corners Christian14 @ 34Devils Lake/North Dakota School for the Deaf  
Williston14 @ 27Sidney MT  
Northern Cass0 @ 40Wyndmere/Lidgerwood  
New Salem/Glen Ullin0 @ 32Harvey  
Mayville-Portland-Clifford-Galesburg20 @ 14Linton/Hazelton-Moffit-Braddock  
North Prairie co-op [Rolla/Rock Lake/Rolette/Wol41 @ 0Grant County/Flasher  
Garrison/Max0 @ 50Velva  
Hatton/Northwood6 @ 14LaMoure/Litchville-Marion  
Williams County co-op [Tioga/Ray]40 @ 7Westhope/Newburg/Melita  
North Star/Starkweather8 @ 0Tri-County co-op [Drake/Anamoose/McClusky/Goodrich]  
Napoleon/Gackle-Streeter40 @ 0South Border co-op [Wishek/Ashley]  
Surrey36 @ 48Parshall/White Shield  
Surrey36 @ 48Parshall  
Hillsboro35 @ 8Richland  
Shiloh Christian30 @ 54Wilton/Wing  
St. John34 @ 30Wells County  
Sargent Central0 @ 42Edgeley/Kulm  
Dakota Prairie32 @ 34North Border co-op [Walhalla/Pembina-Neche]  
Strasburg/Zeeland30 @ 0Kidder County co-op [Steele-Dawson/Tappen/Tuttle-Pettibone]  
Thompson32 @ 6Adams-Edmore/Edinburg  
Ellendale12 @ 43Oakes  
Barnes County North co-op [North Central/Wimbledon-Courtenay]12 @ 47Finley-Sharon/Hope-Page  
Glenburn12 @ 52Berthold/Our Redeemers Christian/North Shore  
Washburn6 @ 52Mott-Regent  
Jamestown/Medina13 @ 12Grand Forks Central  
Grafton24 @ 6Cavalier  
Drayton/St. Thomas/Valley6 @ 68Lakota  
Hettinger40 @ 14Center-Stanton  
Central McLean co-op [Underwood/Turtle Lake-Mercer]14 @ 8Richardton-Taylor/Hebron  
Midway/Minto/Colony0 @ 40Central Valley  
New Town/Mandaree0 @ 50Turtle Mountain  
Griggs County Central/Midkota8 @ 36Hankinson  
Maddock6 @ 48North Central Benson co-op [Leeds/Minnewaukan]  
Carter County MT 50 @ 7Bowman County co-op [Bowman/Scranton]  
Douglas SD 10 @ 43Dickinson  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)