Schedule & Scores for Friday, August 31, 2018

ClassAway   HomeLocation
East Forsyth57 @ 0North Forsyth  
Northern Guilford7 @ 34Statesville  
Havelock69 @ 34Wallace-Rose Hill  
New Hanover7 @ 33Cape Fear  
Garner Magnet38 @ 8Southeast Raleigh  
Porter Ridge12 @ 28Weddington  
Charlotte Country Day3 @ 20Charlotte Catholic  
Hough33 @ 0Concord  
EE Smith13 @ 47Seventy-First  
Jack Britt22 @ 25Grays Creek  
Davie32 @ 52Mooresville  
Cardinal Gibbons48 @ 0Riverside (Durham)  
Hickory Ridge52 @ 12Robinson  
Ragsdale55 @ 6Western Guilford  
Wake Forest22 @ 9Middle Creek  
Eastern Alamance21 @ 14Williams  
Southern Guilford6 @ 27Northeast Guilford  
Conley56 @ 45Washington  
Dudley2 @ 0Page  
Olympic34 @ 38Independence  
Rocky River0 @ 51Vance  
West Forsyth24 @ 30Mount Tabor  
Freedom55 @ 13East Burke  
Holmes47 @ 0Pasquotank  
Ashbrook30 @ 14East Lincoln  
Cleveland35 @ 42Terry Sanford  
Pinecrest0 @ 8Hillside  
East Henderson13 @ 42West Henderson  
Western Alamance58 @ 16Cummings  
Lee County29 @ 7Wakefield  
Goldsboro69 @ 20Southern Wayne  
Forestview20 @ 46South Point  
South Iredell17 @ 8Lake Norman  
West Mecklenburg43 @ 20Garinger  
Southeast Guilford27 @ 28Northwest Guilford  
Southern7 @ 29Southern Alamance  
Ardrey Kell18 @ 28Marvin Ridge  
Pine Forest0 @ 28Richmond  
Starmount20 @ 56West Stokes  
Grimsley14 @ 30Eastern Guilford  
North Pitt8 @ 14Greene Central  
Jacksonville31 @ 6Laney  
Monroe42 @ 28Hopewell  
Lumberton49 @ 53South View  
Cox Mill20 @ 6Parkwood  
East Rowan56 @ 0East Chapel Hill  
Forest Hills40 @ 45Central SC  
Murphy35 @ 14Central Davidson  
Shelby14 @ 32Burns  
Rose21 @ 14Hunt  
South Granville28 @ 7Ravenscroft  
Myers Park55 @ 14Providence  
Hickory35 @ 6Newton-Conover  
Fuquay-Varina59 @ 20Harnett Central  
Asheville38 @ 49Hendersonville  
Heritage35 @ 21Millbrook  
West Brunswick10 @ 35North Myrtle Beach SC  
East Columbus13 @ 20Raleigh Titans  
Madison43 @ 34Rosman  
North Surry31 @ 35East Surry  
South Stokes0 @ 35Trinity  
Kings Mountain55 @ 0Roberson  
Topsail40 @ 6Dixon  
Ayden-Grifton20 @ 28East Duplin  
Albemarle0 @ 50Eastern Randolph  
Purnell Swett21 @ 13Douglas Byrd  
East Bladen21 @ 16North Brunswick  
Cuthbertson44 @ 51Anson  
Piedmont47 @ 9Union Academy  
Westover18 @ 10Hoke County  
West Craven26 @ 30New Bern  
Northwood44 @ 21Asheboro  
Polk County12 @ 13Rutherfordton-Spindale Central  
SouthLake Christian Academy6 @ 3North Raleigh Christian Academy  
Carver0 @ 47Glenn  
West Charlotte27 @ 10Harding University  
East Rutherford70 @ 44South Caldwell  
East Wake6 @ 28Rolesville  
Enka13 @ 54Robbinsville  
Union40 @ 17Pender  
Randleman20 @ 14Ledford  
East Mecklenburg48 @ 30Phillip O Berry Academy of Technology  
Person37 @ 14Bartlett Yancey  
Camden County0 @ 61Northeastern  
Carson14 @ 42AL Brown  
Wilkes Central0 @ 2Surry Central  
Croatan0 @ 48West Carteret  
Bunker Hill0 @ 49Maiden  
Carolina Pride0 @ 50Charlotte Latin  
Jordan13 @ 46Northern  
Panther Creek17 @ 21Holly Springs  
Owen9 @ 48AC Reynolds  
Corinth Holders18 @ 28Clayton  
Ben L Smith9 @ 13TW Andrews  
Thomas Jefferson Academy56 @ 14Chatham Central  
Richlands27 @ 7Swansboro  
South Stanly37 @ 6Jordan-Matthews  
Louisburg0 @ 51Franklinton  
Mount Pleasant0 @ 42Central Cabarrus  
Graham8 @ 68Mountain Island Charter  
Tuscola10 @ 20Pisgah  
Enloe37 @ 7Apex Friendship  
Elkin13 @ 42Mount Airy  
West Lincoln48 @ 7Cherryville  
Patton35 @ 13McDowell  
Morehead13 @ 20Reidsville  
North Henderson14 @ 47Swain County  
Smoky Mountain26 @ 24North Buncombe  
Fairmont43 @ 45Ashley  
West Wilkes44 @ 0North Stokes  
Southern Lee55 @ 0West Johnston  
Avery County7 @ 58Watauga  
West Columbus27 @ 0Creek Bridge SC  
North Iredell3 @ 54Alexander Central  
Ashe County14 @ 56Hibriten  
Warren County6 @ 38Northampton County  
Metrolina Christian Academy7 @ 48Trinity Christian (Fayetteville)  
Jones14 @ 53East Carteret  
Asheville School42 @ 0Greenville HomeSchool SC  
North Lincoln22 @ 9Foard  
White Oak8 @ 42Southwest Onslow  
Wheatmore26 @ 20Southwestern Randolph  
First Assembly Christian (Concord)48 @ 66Hickory Grove Christian  
North Stanly28 @ 0West Stanly  
Cannon6 @ 34Christ School  
Alleghany7 @ 21Bishop McGuinness  
Rosewood45 @ 0Spring Creek  
West Caldwell6 @ 48West Iredell  
East Wilkes48 @ 19Forbush  
Bessemer City7 @ 38Chase  
West Bladen32 @ 55Midway  
Atkins0 @ 42Reagan  
Brevard39 @ 8Draughn  
Wake Christian Academy46 @ 0Fayetteville Christian  
Perquimans0 @ 47Southside  
Columbia18 @ 56Northside (Pinetown)  
Walkertown0 @ 53Parkland  
South Davidson0 @ 51Highland Tech  
North Moore20 @ 34East Montgomery  
Rocky Mount Prep8 @ 61Harrells Christian Academy  
Community School of Davidson10 @ 30Lake Norman Charter  
Northside (Jacksonville)7 @ 24Clinton  
Covenant Day0 @ 58Charlotte Christian  
Cramer56 @ 18East Gaston  
Carolina Gladiators0 @ 45Andrews  
Bear Grass Charter8 @ 25Arendell Parrott Academy  
Commonwealth6 @ 36Northside Christian Academy  
Washington County7 @ 58Pamlico County  
Marlboro County SC 41 @ 25Scotland  
Loris SC 14 @ 41South Columbus  
Clover SC 14 @ 21Huss  
Rabun Gap-Nacoochee GA 24 @ 40Franklin  
Lake View SC 53 @ 6South Robeson  
Trinity Academy TN 25 @ 44Mitchell  
Southampton Academy VA 48 @ 50Halifax Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)