Schedule & Scores for Friday, September 30, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Northern Guilford21 @ 35Eastern Alamance  
North Davidson22 @ 49Mount Tabor  
Havelock42 @ 7White Oak  
New Hanover34 @ 21Hoggard  
Porter Ridge44 @ 0Independence  
Crest35 @ 0Chase  
Weddington55 @ 7Charlotte Country Day  
Vance21 @ 24AL Brown  
Cardinal Gibbons29 @ 6Riverside (Durham)  
Middle Creek65 @ 0Cary  
Hickory Ridge33 @ 13East Rowan  
Providence Day49 @ 7Cannon  
Leesville Road31 @ 13Broughton  
Reagan7 @ 39Davie  
Wake Forest37 @ 0Millbrook  
Concord14 @ 20Central Cabarrus  
South Caldwell14 @ 42Patton  
Rocky River44 @ 0Garinger  
Ashbrook53 @ 25North Gaston  
Northeastern56 @ 14First Flight  
AC Reynolds34 @ 16Asheville  
Plymouth17 @ 14Washington  
Forestview13 @ 6Cramer  
Providence19 @ 21West Mecklenburg  
Burns24 @ 7East Rutherford  
Reidsville24 @ 14Northwest Guilford  
Southeast Guilford22 @ 25Ragsdale  
Ardrey Kell31 @ 24Olympic  
Douglas Byrd0 @ 42Lee County  
Knightdale7 @ 36Clayton  
South Columbus56 @ 6West Columbus  
Hopewell8 @ 69Mallard Creek  
North Pitt33 @ 14Northside (Pinetown)  
Davidson Day42 @ 0Northside Christian Academy  
Williams41 @ 0Rockingham County  
Northern6 @ 21Hillside  
Terry Sanford42 @ 6Union Pines  
Mount Airy2 @ 0North Stokes  
Murphy49 @ 7Robbinsville  
Shelby49 @ 9East Burke  
Rose20 @ 19South Central  
Huss21 @ 16South Point  
Franklin23 @ 29Pisgah  
Hickory35 @ 42Freedom  
Fuquay-Varina14 @ 23Holly Springs  
McDowell37 @ 3North Buncombe  
North Rowan20 @ 14Lexington  
Western Guilford7 @ 13Southern Guilford  
Madison31 @ 66Hendersonville  
Lake Norman38 @ 14Statesville  
Red Springs50 @ 18East Columbus  
Maiden33 @ 28Newton-Conover  
Topsail0 @ 25West Brunswick  
Central Davidson0 @ 55Ledford  
Thomasville6 @ 22Wheatmore  
CB Aycock0 @ 2Southern Wayne  
RJ Reynolds35 @ 36Parkland  
Wallace-Rose Hill49 @ 6West Bladen  
Lake Norman Charter22 @ 35East Gaston  
Victory Christian Center0 @ 69Charlotte Christian  
McMichael27 @ 37Northeast Guilford  
Westover26 @ 14Grays Creek  
Phillip O Berry Academy of Technology0 @ 58South Mecklenburg  
St. Pauls40 @ 12South Robeson  
East Chapel Hill8 @ 42Jordan  
North Brunswick24 @ 6Ashley  
West Johnston43 @ 7East Wake  
North Mecklenburg21 @ 38West Charlotte  
Pender26 @ 7Midway  
Asheboro49 @ 0Southwestern Randolph  
Harrells Christian Academy0 @ 42Wake Christian Academy  
Eastern Wayne0 @ 26New Bern  
Lincolnton42 @ 35East Lincoln  
Enka24 @ 69Erwin  
East Mecklenburg21 @ 55Butler  
Northwest Cabarrus6 @ 28Mount Pleasant  
Camden County7 @ 28Manteo  
Carson15 @ 28West Rowan  
Sanderson3 @ 17Heritage  
Draughn0 @ 35Kings Mountain  
North Raleigh Christian Academy14 @ 27Metrolina Christian Academy  
Bunker Hill13 @ 47West Lincoln  
North Duplin13 @ 6Lakewood  
Whiteville15 @ 31Fairmont  
Panther Creek28 @ 35Athens Drive  
Owen23 @ 47Mitchell  
Ben L Smith20 @ 29TW Andrews  
Thomas Jefferson Academy20 @ 28Blacksburg SC  
East Surry33 @ 21South Stokes  
Webb34 @ 19Chapel Hill  
Swansboro19 @ 66West Craven  
West Montgomery55 @ 0Union Academy  
South Rowan6 @ 34Cox Mill  
Northern Vance3 @ 41Southern  
Mountain Heritage36 @ 21Polk County  
Hayesville26 @ 55Swain County  
Enloe10 @ 42Wakefield  
Elkin9 @ 28North Wilkes  
Morehead0 @ 43Eastern Guilford  
South Brunswick0 @ 46Laney  
North Henderson25 @ 0East Henderson  
Dixon64 @ 8KIPP Pride  
West Wilkes37 @ 14Starmount  
Bartlett Yancey36 @ 12Southern Vance  
Southern Lee18 @ 0Triton  
West Henderson7 @ 41Smoky Mountain  
Pasquotank34 @ 33Currituck County  
St. Stephens0 @ 44Hibriten  
Fayetteville Christian46 @ 36Kestrel Heights  
North Iredell8 @ 55Alexander Central  
High Point Christian Academy10 @ 13Randleman  
West Iredell7 @ 49South Iredell  
Foard28 @ 61Watauga  
Ashe County20 @ 42Wilkes Central  
Andrews7 @ 0Rosman  
Harding University12 @ 46Charlotte Catholic  
Jones0 @ 44Northside (Jacksonville)  
North Lincoln7 @ 38Mooresville  
East Montgomery49 @ 0South Stanly  
Hobbton14 @ 53Spring Creek  
Trask28 @ 21Union  
Rosewood19 @ 43James Kenan  
Weldon8 @ 57Roanoke Rapids  
Chatham Central8 @ 51North Stanly  
West Caldwell35 @ 0Bandys  
Trinity Christian (Fayetteville)60 @ 12Word of God Christian Academy  
East Wilkes27 @ 6Alleghany  
Granville Central29 @ 37Ravenscroft  
West Stanly6 @ 35Piedmont  
Village Christian Academy21 @ 51First Assembly Christian (Concord)  
Perquimans19 @ 32Gates County  
Columbia21 @ 6Cape Hatteras  
Walkertown49 @ 18Atkins  
North Moore2 @ 0South Davidson  
Mattamuskeet38 @ 18Creswell  
Rocky Mount Prep28 @ 20Southeast Halifax  
Cary Christian34 @ 60Grace Christian (Raleigh)  
Rocky Mount Academy23 @ 12Arendell Parrott Academy  
Halifax Academy48 @ 0Lawrence Academy  
Riverside (Williamston)7 @ 35Bertie  
Community Christian20 @ 14Northeast Academy  
Wayne Christian50 @ 38Hobgood Academy  
Winston-Salem Prep22 @ 20Bishop McGuinness  
Statesville Christian7 @ 34Christ School  
Christ the King8 @ 43Hickory Grove Christian  
Rolesville0 @ 39Southeast Raleigh  
Southside Christian SC 7 @ 38Charlotte Latin  
Rabun Gap-Nacoochee GA 29 @ 28Asheville School  
Southampton Academy VA 34 @ 16St. Davids  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)