Schedule & Scores for Friday, September 13, 2013:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Butler15 @ 21Mount Tabor  
New Bern28 @ 0Jacksonville  
East Forsyth35 @ 33Reagan  
Richmond62 @ 37Jack Britt  
Mallard Creek52 @ 7Charlotte Catholic  
Havelock37 @ 0Kinston  
Scotland53 @ 31Southern  
New Hanover35 @ 20Purnell Swett  
Hunt28 @ 16Northeastern  
Hillside7 @ 24Dudley  
EE Smith44 @ 38Douglas Byrd  
Statesville24 @ 40West Forsyth  
Davie13 @ 28North Rowan  
Northwest Guilford42 @ 14Reidsville  
Swain County14 @ 35Franklin  
Roberson21 @ 31Ashbrook  
Cardinal Gibbons35 @ 28Broughton  
Leesville Road39 @ 3Athens Drive  
Wakefield42 @ 11Southeast Raleigh  
Northside (Pinetown)56 @ 6South Creek  
Wake Forest33 @ 23Hoggard  
Southern Guilford14 @ 3Eastern Randolph  
Concord51 @ 27Hickory Ridge  
Page21 @ 10Ragsdale  
South Caldwell7 @ 50AC Reynolds  
Conley55 @ 7West Carteret  
Tarboro14 @ 0Southwest Edgecombe  
Southern Nash50 @ 27Roanoke Rapids  
Rocky River28 @ 17Huss  
Freedom45 @ 32Newton-Conover  
Triton37 @ 21Southern Lee  
Cleveland28 @ 49Green Hope  
East Lincoln27 @ 44Forestview  
Rockingham County16 @ 26Northeast Guilford  
TW Andrews42 @ 27Grimsley  
Washington7 @ 14West Craven  
James Kenan25 @ 0East Duplin  
Lee County42 @ 7Western Harnett  
Burns48 @ 9Chase  
Pine Forest23 @ 10Grays Creek  
Knightdale49 @ 14Enloe  
Starmount21 @ 14Forbush  
Grimsley27 @ 42High Point Central  
South Columbus44 @ 14West Brunswick  
Davidson Day64 @ 14Harrells Christian Academy  
Monroe22 @ 36Weddington  
Mooresville35 @ 6Hickory  
Williams1 @ 0Northern Guilford  
Lumberton29 @ 30Seventy-First  
Terry Sanford14 @ 30Cape Fear  
East Rowan21 @ 20Cox Mill  
Forest Hills35 @ 49Piedmont  
Shelby45 @ 14Rutherfordton-Spindale Central  
Bunn10 @ 21Corinth Holders  
Rose21 @ 7Rocky Mount  
Asheville20 @ 34West TN  
Western Guilford42 @ 49Southwest Guilford  
South Johnston50 @ 28Red Springs  
East Columbus37 @ 14East Bladen  
Madison27 @ 55Erwin  
Lake Norman48 @ 30Salisbury  
North Surry27 @ 30Mount Airy  
Cary28 @ 42Garner Magnet  
South Stokes41 @ 58Alleghany  
Topsail14 @ 7Croatan  
Ayden-Grifton18 @ 41Farmville Central  
Nash Central7 @ 14Hertford County  
Albemarle41 @ 0East Montgomery  
South View39 @ 28Hoke County  
East Bladen14 @ 37Sun Valley  
Beddingfield27 @ 37Fike  
Central Davidson21 @ 30West Davidson  
Alexander Central26 @ 16Bandys  
CB Aycock30 @ 40Goldsboro  
Glenn17 @ 14RJ Reynolds  
Clinton6 @ 16Whiteville  
Lake Norman Charter38 @ 0Highland Tech  
Hibriten39 @ 6Ashe County  
Cummings21 @ 35Ben L Smith  
McMichael7 @ 75Eastern Alamance  
Northwood41 @ 19Carrboro  
Polk County21 @ 15Landrum SC  
Phillip O Berry Academy of Technology39 @ 45AL Brown  
St. Pauls24 @ 22West Bladen  
North Brunswick47 @ 14South Brunswick  
Southern Alamance45 @ 28East Chapel Hill  
Lakewood10 @ 31Midway  
Carver31 @ 27North Forsyth  
First Flight14 @ 27Currituck County  
Franklinton59 @ 8Northwest Halifax  
West Johnston17 @ 22Fuquay-Varina  
Ledford0 @ 1East Davidson  
Pender6 @ 70Marvin Ridge  
Asheboro34 @ 33Randleman  
East Rutherford34 @ 20Kings Mountain  
Eastern Wayne50 @ 20Greene Central  
East Wake35 @ 41Heritage  
Millbrook41 @ 2Northern  
Northern Nash21 @ 8Warren County  
Person21 @ 17Halifax County VA  
South Central7 @ 33North Pitt  
Northwest Cabarrus35 @ 25South Rowan  
Parkland0 @ 55Pinecrest  
Camden County46 @ 8Columbia  
Carson24 @ 45Central Cabarrus  
North Gaston62 @ 13Cherryville  
Sanderson27 @ 16Holly Springs  
Draughn6 @ 39Crest  
Bunker Hill47 @ 8West Iredell  
North Duplin19 @ 46Dixon  
Jordan0 @ 24Panther Creek  
Richlands31 @ 6South Lenoir  
East Gaston10 @ 27Lincolnton  
East Surry9 @ 16West Stokes  
Lexington0 @ 49North Davidson  
Parkwood40 @ 20Jordan-Matthews  
South Stanly34 @ 14North Moore  
Swansboro14 @ 27Southwest Onslow  
Providence Grove21 @ 6Southwestern Randolph  
Watauga57 @ 36Avery County  
Harnett Central19 @ 46Overhills  
Mount Pleasant14 @ 9Robinson  
Graham0 @ 35Orange  
Northern Vance8 @ 33Southern Vance  
Mountain Heritage42 @ 26Rosman  
Hayesville0 @ 46Pisgah  
Cedar Ridge31 @ 38Riverside (Durham)  
Gates County0 @ 42Plymouth  
Elkin18 @ 7Surry Central  
West Lincoln38 @ 12Foard  
Patton47 @ 0Community School of Davidson  
North Lenoir33 @ 52Southern Wayne  
Morehead7 @ 41Western Alamance  
North Henderson27 @ 6Hendersonville  
Smoky Mountain14 @ 48Murphy  
Fairmont40 @ 8Lake View SC  
West Wilkes18 @ 10North Stokes  
Q Foundation Academy6 @ 49South Point  
Smithfield-Selma23 @ 37Clayton  
Union Academy62 @ 0South Davidson  
St. Stephens0 @ 63Maiden  
High Point Christian Academy16 @ 53SouthLake Christian Academy  
Cherokee48 @ 0Rabun Gap-Nacoochee GA  
Central Academy16 @ 13Metrolina Christian Academy  
Jones0 @ 52Wallace-Rose Hill  
Asheville School21 @ 22Cannon  
White Oak24 @ 31Ashley  
North Edgecombe14 @ 22Southeast Halifax  
Wheatmore0 @ 42Bishop McGuinness  
First Assembly Christian (Concord)14 @ 44Trinity Christian (Fayetteville)  
Trask14 @ 38East Columbus  
Rosewood12 @ 42Lejeune  
Chatham Central0 @ 68West Montgomery  
West Caldwell19 @ 12Enka  
Trinity22 @ 31Union Pines  
Mitchell0 @ 29McDowell  
East Wilkes13 @ 31North Iredell  
Princeton45 @ 32North Johnston  
Pamlico County27 @ 44Holmes  
Bessemer City28 @ 41North Lincoln  
North Buncombe21 @ 19West Henderson  
West Stanly25 @ 26North Stanly  
Village Christian Academy0 @ 60Granville Central  
Perquimans41 @ 26Creswell  
KIPP Pride6 @ 26Pasquotank  
Mattamuskeet6 @ 73Northside (Jacksonville)  
Spring Creek24 @ 20Wake Christian Academy  
Rocky Mount Prep20 @ 56Walkertown  
Cape Hatteras0 @ 47Manteo  
Kestrel Heights12 @ 40Atkins  
Cary Christian0 @ 52Southampton Academy VA  
St. Davids7 @ 52Rocky Mount Academy  
Arendell Parrott Academy72 @ 28Word of God Christian Academy  
Northeast Academy6 @ 70Hobgood Academy  
Riverside (Williamston)33 @ 0Southside  
Indian Land SC 34 @ 41Marvin Ridge  
Chesterfield SC 28 @ 13Anson  
Westminster Catawba Christian SC 0 @ 1Christ School  
Chatham VA 42 @ 14Bartlett Yancey  
Union County GA 34 @ 12Andrews  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)