Schedule & Scores for Friday, August 19, 2011

ClassAway   HomeLocation
Murphy28 @ 34Fannin County GA  
Hayesville21 @ 6Towns County GA  
New Bern27 @ 19Hillside  
Enloe42 @ 62Garner Magnet  
Independence38 @ 33Hough  
West Brunswick21 @ 32Hoggard  
Burns33 @ 12Crest  
Page41 @ 7Davie  
Northwest Guilford49 @ 14Ben L Smith  
Swain County21 @ 14East Henderson  
Vance6 @ 44Phillip O Berry Academy of Technology  
High Point Central20 @ 27TW Andrews  
Panther Creek0 @ 49Leesville Road  
Reagan10 @ 27Glenn  
Creswell36 @ 20Northside (Pinetown)  
Atkins0 @ 43Mount Tabor  
West Charlotte26 @ 27Concord  
South Caldwell14 @ 25Freedom  
Hoke County21 @ 16Ashley  
Southwest Edgecombe0 @ 43Southern Nash  
Dudley28 @ 35Southern  
Olympic44 @ 42North Mecklenburg  
Holmes53 @ 8Corinth Holders  
Clinton13 @ 48Triton  
Cleveland27 @ 28North Johnston  
Newton-Conover13 @ 55East Lincoln  
East Davidson0 @ 48Rockingham County  
Plymouth26 @ 21Farmville Central  
Rocky Mount30 @ 0Bunn  
East Mecklenburg13 @ 17Marvin Ridge  
Southwest Guilford13 @ 32Southeast Guilford  
Purnell Swett56 @ 0Pine Forest  
Douglas Byrd43 @ 13South View  
Starmount20 @ 19Mount Airy  
South Columbus20 @ 6East Columbus  
Jacksonville14 @ 56Laney  
Williams26 @ 7Webb  
East Bladen0 @ 20Southwest Onslow  
East Gaston32 @ 39Huss  
Erwin17 @ 7Mountain Heritage  
North Gaston14 @ 63Asheville  
Holly Springs0 @ 1Heritage  
North Surry33 @ 9Forbush  
Green Hope38 @ 0Smithfield-Selma  
Broughton7 @ 14Cary  
Topsail9 @ 7Trask  
Ayden-Grifton28 @ 7Riverside (Williamston)  
St. Stephens7 @ 28Bandys  
Parkland14 @ 13RJ Reynolds  
Wallace-Rose Hill46 @ 3Whiteville  
Community School of Davidson14 @ 40Lake Norman Charter  
East Burke49 @ 21Hibriten  
McMichael28 @ 21Bartlett Yancey  
West Craven13 @ 41South Brunswick  
North Brunswick14 @ 6Pender  
Lakewood20 @ 29Franklinton  
Trinity7 @ 50Ledford  
Asheboro21 @ 6Providence Grove  
Fairmont50 @ 7Union  
Croatan55 @ 28Pamlico County  
Patton28 @ 42Draughn  
Cherryville20 @ 28Bunker Hill  
Brevard7 @ 27Owen  
South Stanly34 @ 12West Stanly  
North Stanly7 @ 57Mount Pleasant  
Rosman12 @ 27North Henderson  
Alleghany22 @ 44North Stokes  
Metrolina Christian Academy14 @ 36Hickory Grove Christian  
West Davidson26 @ 14East Wilkes  
White Oak6 @ 27Northside (Jacksonville)  
North Edgecombe56 @ 6South Creek  
Wheatmore34 @ 27South Davidson  
Princeton38 @ 39Hobbton  
Nation Ford SC 34 @ 27Forestview  
Sullivan South TN 44 @ 47Enka  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)