Schedule & Scores for Friday, August 29, 2008

ClassAway   HomeLocation
Havelock7 @ 21East Duplin  
New Hanover28 @ 7Triton  
Charlotte Catholic21 @ 20Myers Park  
Sun Valley14 @ 0West Stanly  
Providence Day27 @ 12Victory Christian Center  
Southern Guilford37 @ 0Randleman  
Concord27 @ 42Mount Pleasant  
Page36 @ 7Northeast Guilford  
Conley22 @ 11Northern Nash  
Southern Nash8 @ 14Bunn  
Dudley19 @ 14Richmond  
Holmes22 @ 24Williamston  
AC Reynolds17 @ 10Asheville  
East Lincoln35 @ 28Bandys  
TW Andrews41 @ 0Ben L Smith  
Plymouth6 @ 13Pasquotank  
Clayton33 @ 28CB Aycock  
Marvin Ridge0 @ 21Charlotte Country Day  
Burns0 @ 28Crest  
Northern14 @ 35Grimsley  
East Rowan6 @ 35Salisbury  
Athens Drive21 @ 24Enloe  
North Surry16 @ 27East Surry  
Red Springs7 @ 6Lakewood  
Kings Mountain32 @ 18Huss  
Nash Central1 @ 0Smithfield-Selma  
East Bladen47 @ 41Whiteville  
Robbinsville35 @ 13Avery County  
Piedmont7 @ 34Forest Hills  
Cummings33 @ 6Carrboro  
McMichael40 @ 7South Stokes  
SouthLake Christian Academy37 @ 12North Raleigh Christian Academy  
Eastern Randolph14 @ 40Northern Guilford  
West Johnston35 @ 28South Johnston  
Pisgah41 @ 0Enka  
West Charlotte14 @ 20East Mecklenburg  
North Mecklenburg7 @ 49Butler  
Pender7 @ 27Topsail  
Asheboro48 @ 27Central Davidson  
Lincolnton21 @ 35South Point  
Person14 @ 18Webb  
Camden County20 @ 27First Flight  
Carson36 @ 0North Rowan  
North Gaston0 @ 55Bessemer City  
South Mecklenburg49 @ 18Waddell  
Wilkes Central29 @ 13West Wilkes  
Sanderson27 @ 23Panther Creek  
Carolina Pride19 @ 10Fayetteville Christian  
Broughton24 @ 28Apex  
East Gaston0 @ 57Charlotte Latin  
Western Harnett18 @ 20Northwood  
South Stanly26 @ 6Blacksburg SC  
Providence Grove21 @ 29Southwestern Randolph  
Louisburg8 @ 21Ravenscroft  
Currituck County54 @ 22Gates County  
Graham22 @ 25Jordan-Matthews  
Rosman20 @ 41East Henderson  
Northern Vance7 @ 28Southeast Raleigh  
Hayesville13 @ 35Union County GA  
Cedar Ridge7 @ 12Bartlett Yancey  
Surry Central13 @ 63Mount Airy  
West Lincoln7 @ 38Maiden  
Morehead6 @ 53Reidsville  
Q Foundation Academy12 @ 38Hickory Grove Christian  
West Columbus20 @ 14East Columbus  
Cherokee21 @ 18Polk County  
Ashe County34 @ 7West Caldwell  
Jones36 @ 14North Pitt  
Cherryville0 @ 42Rutherfordton-Spindale Central  
North Lincoln34 @ 15Bunker Hill  
Union Pines10 @ 47Pinecrest  
White Oak18 @ 17Richlands  
East Wilkes0 @ 1North Wilkes  
Princeton25 @ 0North Moore  
Atkins6 @ 40Carver  
Brevard28 @ 49Tuscola  
East Carteret0 @ 56West Carteret  
Spring Creek0 @ 28Hobbton  
Airborne for Christ6 @ 8Raleigh Titans  
Rocky Mount Academy44 @ 20Cary Christian  
Lawrence Academy64 @ 16Cresset Christian Academy  
Northeast Academy44 @ 20St. Davids  
Northside (Jacksonville)33 @ 6Ashley  
Northampton-West14 @ 26Northwest Halifax  
Clover SC 45 @ 6Ashbrook  
Socastee SC 22 @ 35West Brunswick  
Central SC 28 @ 7Anson  
Cardinal Newman SC 21 @ 14Christ School  
Southside SC 46 @ 35East Burke  
Chesnee SC 25 @ 7Chase  
Grayson County VA 14 @ 46North Stokes  
Southside Christian SC 6 @ 34Highland Tech  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)