Schedule & Scores for Friday, October 17, 2008:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Northern Guilford6 @ 0North Lincoln  
Richmond7 @ 42Douglas Byrd  
Mallard Creek1 @ 0North Mecklenburg  
Scotland0 @ 25Seventy-First  
Porter Ridge7 @ 23Marvin Ridge  
Crest46 @ 0North Gaston  
EE Smith7 @ 41Cape Fear  
Providence Day41 @ 16Carrboro  
Charlotte Christian3 @ 21Charlotte Country Day  
Northside (Pinetown)12 @ 43Manteo  
Eastern Alamance33 @ 11Southern Alamance  
Concord21 @ 52Anson  
Southern Nash35 @ 10Northern Nash  
Freedom0 @ 24South Caldwell  
Holmes0 @ 10First Flight  
Ashbrook35 @ 7East Gaston  
AC Reynolds41 @ 9McDowell  
Western Alamance40 @ 11Bartlett Yancey  
Lee County33 @ 41Athens Drive  
Orange20 @ 55Cardinal Gibbons  
Burns26 @ 35Rutherfordton-Spindale Central  
Reidsville23 @ 6Eastern Guilford  
West Mecklenburg0 @ 35Olympic  
Southern0 @ 10Chapel Hill  
Ardrey Kell21 @ 25Myers Park  
South Columbus22 @ 0Pender  
North Pitt35 @ 12Farmville Central  
Northeast Guilford41 @ 19Morehead  
Monroe21 @ 28South Stanly  
Shelby0 @ 21Kings Mountain  
Erwin14 @ 35Asheville  
Fuquay-Varina34 @ 12Middle Creek  
West Brunswick13 @ 30Laney  
South Johnston17 @ 26Western Harnett  
Cary30 @ 0Green Hope  
Nash Central30 @ 46Fike  
South View13 @ 12Pine Forest  
East Bladen20 @ 6Red Springs  
CB Aycock7 @ 27Kinston  
Clinton20 @ 16Richlands  
Victory Christian Center30 @ 7Highland Tech  
Piedmont0 @ 28AL Brown  
Charlotte Latin39 @ 16Christ Church Episcopal SC  
East Burke45 @ 13Watauga  
Northwood7 @ 0Cummings  
Phillip O Berry Academy of Technology14 @ 37Waddell  
St. Pauls7 @ 28West Columbus  
East Chapel Hill15 @ 39Hillside  
Lakewood20 @ 14Wallace-Rose Hill  
Eastern Randolph0 @ 7Asheboro  
Bertie7 @ 0Currituck County  
East Rutherford2 @ 21Chase  
Eastern Wayne15 @ 6Hunt  
East Mecklenburg10 @ 20Butler  
South Mecklenburg35 @ 13Weddington  
North Duplin22 @ 12Princeton  
Southwest Guilford7 @ 20Parkland  
Webb24 @ 7Williams  
Swansboro20 @ 56Croatan  
Apex34 @ 7Panther Creek  
Providence Grove15 @ 12North Rowan  
West Montgomery53 @ 7North Moore  
Graham12 @ 0Cedar Ridge  
Rosman26 @ 45Robbinsville  
Tuscola24 @ 21North Buncombe  
Enloe35 @ 3Broughton  
East Davidson13 @ 6Central Davidson  
West Lincoln6 @ 46Lincolnton  
Southern Wayne21 @ 40Beddingfield  
North Henderson0 @ 35Pisgah  
Smoky Mountain43 @ 47East Henderson  
West Wilkes1 @ 0Alleghany  
Lejeune14 @ 44Topsail  
Avery County7 @ 28Polk County  
West Henderson13 @ 38Brevard  
Cherryville13 @ 52South Iredell  
North Stanly0 @ 33Mount Pleasant  
East Montgomery12 @ 33South Davidson  
Hobbton8 @ 0Union  
Rosewood6 @ 42North Johnston  
Weldon24 @ 22Northampton-East  
Pamlico County12 @ 20Jones  
Bessemer City0 @ 40East Lincoln  
West Stanly13 @ 34Forest Hills  
Atkins19 @ 20Southern Guilford  
East Carteret16 @ 26Dixon  
Mattamuskeet6 @ 34Cape Hatteras  
Spring Creek8 @ 55Ayden-Grifton  
Airborne for Christ2 @ 12Q Foundation Academy  
Raleigh Titans6 @ 49Harrells Christian Academy  
St. Davids26 @ 38Trinity Christian (Fayetteville)  
Rocky Mount Academy38 @ 69Halifax Academy  
Lawrence Academy14 @ 52Northeast Academy  
Northside (Jacksonville)21 @ 7East Duplin  
Kennedy Charter14 @ 44Carolina Pride  
Northampton-West22 @ 6Southeast Halifax  
Oak Ridge Military Academy6 @ 35Cary Christian  
Roanoke12 @ 48Camden County  
Ben Lippen SC 27 @ 7Christ School  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)