Schedule & Scores for Friday, October 12, 2007:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Butler21 @ 22East Mecklenburg  
East Forsyth33 @ 21Ben L Smith  
North Davidson0 @ 17RJ Reynolds  
New Hanover28 @ 14Jacksonville  
South Point35 @ 16Forestview  
Charlotte Catholic35 @ 0Garinger  
Hunt21 @ 7Eastern Wayne  
Charlotte Country Day14 @ 30Charlotte Christian  
Davie35 @ 36Mount Tabor  
Weddington0 @ 1South Mecklenburg  
Vance28 @ 6Central Cabarrus  
High Point Central22 @ 21Northwest Guilford  
Cardinal Gibbons6 @ 49Orange  
Middle Creek0 @ 33Fuquay-Varina  
AL Brown56 @ 10Piedmont  
Southern Guilford28 @ 21Atkins  
South Caldwell23 @ 21Freedom  
Conley18 @ 15Havelock  
Olympic7 @ 34West Mecklenburg  
West Forsyth42 @ 7North Forsyth  
East Lincoln21 @ 14Bessemer City  
East Henderson7 @ 21Smoky Mountain  
Rockingham County12 @ 30Western Guilford  
Washington7 @ 19Rose  
James Kenan37 @ 14Midway  
Marvin Ridge33 @ 6Porter Ridge  
Providence7 @ 43Independence  
Hendersonville42 @ 45Mitchell  
Pine Forest0 @ 33South View  
Douglas Byrd12 @ 45Richmond  
Grimsley23 @ 24Page  
Salisbury48 @ 35Lexington  
Mooresville7 @ 10Statesville  
Williams21 @ 41Webb  
Terry Sanford31 @ 34Lumberton  
Southwest Onslow27 @ 7South Lenoir  
Mount Airy38 @ 0Bishop McGuinness  
East Rowan10 @ 29West Rowan  
Forest Hills10 @ 0West Stanly  
Murphy50 @ 34Andrews  
Chapel Hill14 @ 15Southern  
South Granville24 @ 13Northern Vance  
Laney29 @ 6West Brunswick  
Myers Park21 @ 28Ardrey Kell  
Hertford County25 @ 26Pasquotank  
Asheville48 @ 13Erwin  
McDowell14 @ 51AC Reynolds  
Madison37 @ 36Owen  
Anson27 @ 38Concord  
Red Springs0 @ 35East Bladen  
South Stokes14 @ 28Elkin  
Kings Mountain14 @ 41Shelby  
Topsail34 @ 14Lejeune  
Beddingfield12 @ 14Southern Wayne  
Central Davidson23 @ 14East Davidson  
Bandys33 @ 14St. Stephens  
Robbinsville28 @ 3Rosman  
Manteo21 @ 14Northside (Pinetown)  
Kinston13 @ 30CB Aycock  
Hibriten42 @ 43Newton-Conover  
Cummings28 @ 42Northwood  
West Craven21 @ 28New Bern  
Polk County26 @ 6Avery County  
Seventy-First3 @ 27Scotland  
SouthLake Christian Academy36 @ 14First Assembly Christian (Concord)  
Cape Fear17 @ 7EE Smith  
Carver17 @ 7Glenn  
First Flight17 @ 8Holmes  
Pisgah31 @ 30North Henderson  
North Mecklenburg49 @ 0Mallard Creek  
Pender14 @ 42South Columbus  
Asheboro7 @ 16Eastern Randolph  
Harrells Christian Academy27 @ 35Highland Tech  
Lincolnton49 @ 25West Lincoln  
Enka7 @ 36Roberson  
Union30 @ 25Hobbton  
Person28 @ 25Northern  
South Central44 @ 29West Carteret  
Parkland26 @ 17Southwest Guilford  
Camden County41 @ 22Roanoke  
North Gaston30 @ 10Crest  
Robinson12 @ 42Hopewell  
Croatan14 @ 20Swansboro  
Bunker Hill7 @ 27Maiden  
Eastern Guilford10 @ 67Reidsville  
Panther Creek7 @ 42Apex  
West Stokes27 @ 0McMichael  
Chase7 @ 33East Rutherford  
East Gaston7 @ 49Ashbrook  
Western Harnett13 @ 28South Johnston  
East Surry29 @ 22North Stokes  
Parkwood39 @ 3Hickory Ridge  
South Stanly46 @ 57Monroe  
Watauga12 @ 28East Burke  
Louisburg36 @ 0North Edgecombe  
Mount Pleasant42 @ 8North Stanly  
Currituck County0 @ 34Bertie  
Southwestern Randolph0 @ 53Southeast Guilford  
Surry Central21 @ 39Wilkes Central  
Rutherfordton-Spindale Central21 @ 28Burns  
South Brunswick35 @ 36North Brunswick  
Dixon0 @ 49East Carteret  
Greene Central28 @ 38Goldsboro  
Bartlett Yancey12 @ 42Western Alamance  
Smithfield-Selma7 @ 35Knightdale  
Roanoke Rapids15 @ 43Southern Vance  
West Columbus6 @ 46St. Pauls  
Cherokee16 @ 20Swain County  
North Wilkes15 @ 42North Surry  
Southeast Halifax8 @ 14Northampton-West  
West Davidson21 @ 14Ledford  
Harding University28 @ 34Huss  
Jones22 @ 15Pamlico County  
Asheville School24 @ 44Hickory Grove Christian  
North Johnston29 @ 26Rosewood  
Alleghany6 @ 28West Wilkes  
Trask20 @ 41Whiteville  
West Caldwell6 @ 61Foard  
Princeton13 @ 33North Duplin  
North Buncombe39 @ 35Tuscola  
Forbush0 @ 53Ashe County  
Brevard38 @ 21West Henderson  
KIPP Pride6 @ 64Creswell  
South Davidson3 @ 53East Montgomery  
Cape Hatteras0 @ 7Mattamuskeet  
Hobgood Academy21 @ 46Cary Christian  
Halifax Academy28 @ 14Arendell Parrott Academy  
Northside Christian Academy0 @ 48Forsyth Country Day  
Northampton-East23 @ 8Weldon  
Williamston13 @ 52Plymouth  
Waddell14 @ 19Phillip O Berry Academy of Technology  
Jireh Prep8 @ 56Prince Avenue Prep SC  
Jamesville35 @ 12Columbia  
Nation Ford SC 21 @ 51Providence Day  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)