Schedule & Scores for Saturday, October 20, 2018

ClassAway   HomeLocation
Rye Country Day26 @ 14King Low Heywood Thomas CT  
Poly Prep Country Day23 @ 16Hopkins CT  
Trinity-Pawling21 @ 7Hotchkiss CT  
Millbrook School56 @ 13Forman CT  
Cardinal Spellman9 @ 8Nazareth  
Maine-Endwell14 @ 24Chenango Forks  
Chaminade10 @ 47Cardinal Hayes  
St. Francis22 @ 25Canisius  
East Islip0 @ 20Sayville  
Monsignor Farrell48 @ 21Fordham Prep  
Lincoln (Brooklyn)14 @ 51Erasmus Hall  
Clarence61 @ 35Lockport  
Holy Cross14 @ 17St. John the Baptist  
Waverly34 @ 12Harpursville/Afton  
Marlboro Central41 @ 0Rondout Valley  
Boys & Girls16 @ 20New Dorp  
Greene14 @ 41Tioga  
Christ the King26 @ 52Archbishop Stepinac  
Xaverian12 @ 9Moore Catholic  
Farmingdale35 @ 6Hempstead  
Oceanside37 @ 20East Meadow  
Carey34 @ 14Kennedy (Bellmore)  
Baldwin26 @ 47Massapequa  
Campus Magnet22 @ 18Port Richmond  
Lawrence35 @ 21North Shore  
Vestal30 @ 28Elmira Free Academy-Southside  
North Babylon19 @ 42West Islip  
Xavier48 @ 27Mt St. Michael Academy  
St. Peters32 @ 33Kellenberg Memorial  
Rye Neck54 @ 44Tuckahoe  
Chester6 @ 14Dobbs Ferry  
Hackley9 @ 0Riverdale Country  
Johnson City18 @ 60Horseheads  
Centereach6 @ 35Northport  
McKee Vo-Tech/Staten Island Tech28 @ 20Jefferson  
Petrides28 @ 26Grady  
Riverhead13 @ 25Smithtown West  
Spackenkill56 @ 6Onteora  
Millbrook16 @ 14Red Hook  
Kennedy (Bronx)26 @ 6Brooklyn Tech  
ONeill23 @ 3Burke Catholic  
Blind Brook34 @ 14Croton-Harmon  
Bennett/Olmsted/Middle Early College/East30 @ 14Niagara Falls  
Valley Stream Central0 @ 34Garden City  
Smithtown East20 @ 32Huntington  
Patchogue-Medford0 @ 27Sachem East  
Lehman34 @ 20New Utrecht  
Dover0 @ 38Pawling  
Bay Shore6 @ 28Commack  
Newfield (Selden)49 @ 38Deer Park  
MacArthur34 @ 35Mepham  
Groton18 @ 32Edison (Elmira Heights)  
Williamsville North35 @ 34Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts  
Ward Melville30 @ 20Longwood  
Edgemont2 @ 0Hastings  
Lafayette (Brooklyn)12 @ 0Beach Channel  
Freeport44 @ 14Syosset  
Deposit/Hancock14 @ 20Walton (Walton)  
Briarcliff25 @ 6Irvington  
Dover/Webutuck0 @ 38Pawling  
Long Beach0 @ 22Kennedy (Plainview)  
Shoreham-Wading River40 @ 14Port Jefferson  
St. Lawrence Central14 @ 54Gouverneur  
Floral Park Memorial27 @ 22Glen Cove  
Madison44 @ 0Springfield Gardens  
Tilden28 @ 12Douglass Academy  
Midwood28 @ 6Fort Hamilton  
Islip0 @ 41Half Hollow Hills West  
Half Hollow Hills East13 @ 23Lindenhurst  
Rocky Point16 @ 51West Babylon  
Wagner (Staten Island)6 @ 8Truman  
Far Rockaway8 @ 38Lane  
Calhoun (Merrick)21 @ 29Elmont Memorial  
Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central18 @ 28Tri-Valley  
South (Valley Stream)20 @ 39Rockville Centre South Side  
Grand Street Campus44 @ 18Adams  
Whitney Point0 @ 66Susquehanna Valley  
Bethpage9 @ 8Valley Stream North  
Stuyvesant55 @ 0Bryant  
Evander Childs27 @ 6Smith  
Long Island City20 @ 14Washington  
Jamaica8 @ 30East Harlem  
Lynbrook0 @ 14Roosevelt (Roosevelt)  
Dalton19 @ 26Horace Mann  
Martin6 @ 22Cardozo  
Clarke34 @ 30East Rockaway  
Herricks24 @ 14New Hyde Park Memorial  
Mott Haven0 @ 38KIPP NYC College Prep  
Mattituck-Southold-Greenport28 @ 31Bayport-Blue Point  
Central Islip21 @ 28Whitman (Huntington Station)  
Automotive48 @ 14Information Tech  
Malverne40 @ 0Great Neck North/Great Neck South  
Eagle Academy III6 @ 14Eagle Academy II  
Whitman (Rushville)38 @ 87Finney/Northstar Christian Academy  
Morrisville-Eaton28 @ 34West Canada Valley  
Pulaski14 @ 20Cooperstown  
New York Mills14 @ 36Oriskany  
Island Trees16 @ 27Oyster Bay/Jericho  
Williamsville South33 @ 34Niagara-Wheatfield  
Fairport27 @ 28Mendon/Sutherland  
Rush-Henrietta17 @ 33McQuaid Jesuit  
Sauquoit Valley22 @ 28Beaver River  
Panas34 @ 12Peekskill  
Cazenovia61 @ 21Homer  
Mahopac7 @ 13North Rockland  
Ravena-Coeymans-Selkirk6 @ 62Glens Falls  
LaSalle Institute8 @ 62Queensbury  
Yorktown35 @ 20Byram Hills  
Pelham Memorial6 @ 31Eastchester  
Voorheesville18 @ 35Catholic Central/Notre Dame Bishop Gibbons/Saratoga Central Catholic  
Hudson Falls40 @ 6Schalmont  
White Plains14 @ 49New Rochelle  
Chautauqua Lake/Westfield6 @ 32Cleveland Hill  
Wagner (Staten Island) @ 5Curtis  
Putnam Valley14 @ 8Nanuet  
Canastota14 @ 8Hannibal  
Iroquois22 @ 54Newfane  
Albertus Magnus20 @ 48Westlake  
Yonkers Brave [Saunders Trades & Tech/Lincoln/Riverside/Palisade Prep]28 @ 19Scarsdale  
Hudson Falls40 @ 38Hudson  
Au Sable Valley12 @ 6Saranac Lake  
Schalmont6 @ 40Schuylerville  
Helderberg Valley [Berne-Knox-Westerlo/Duanesburg]6 @ 59Cambridge/Salem  
Campus Magnet @ Eagle Academy III  
Tilton School NH 0 @ 27Albany Academy for Boys  
Pingry NJ 26 @ 27Fieldston  
Dwight-Englewood NJ 22 @ Harvey  
Chaminade College (Toronto Ontario)0 @ 42St. Josephs Collegiate Institute  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)