Schedule & Scores for Friday, October 19, 2018

ClassAway   HomeLocation
Iona Prep33 @ 43St. Anthonys  
Union-Endicott49 @ 0Ithaca  
Jamesville-DeWitt15 @ 38Carthage  
Mendon/Sutherland28 @ 27Fairport  
Monroe-Woodbury17 @ 21Newburgh Free Academy  
Binghamton50 @ 21Corning  
Hornell8 @ 27Wayne  
Chittenango18 @ 51Skaneateles  
Christian Brothers Academy (Albany)19 @ 41Guilderland  
Fayetteville-Manlius22 @ 14Corcoran  
Eastridge14 @ 44Victor  
Jamestown18 @ 39West Seneca West  
St. Joseph-by-the-Sea34 @ 37Kennedy Catholic  
Bishop Timon-St. Jude46 @ 15St. Marys (Lancaster)  
Minisink Valley23 @ 0Saugerties  
Somers19 @ 18Our Lady of Lourdes  
Brockport @ 20Canandaigua Academy  
Schenectady16 @ 38Bethlehem Central  
Sleepy Hollow48 @ 44Poughkeepsie  
Henninger6 @ 48Cicero-North Syracuse  
Columbia16 @ 49Burnt Hills-Ballston Lake  
Oneida18 @ 7Marcellus  
Peru8 @ 7Plattsburgh  
Camden19 @ 13Bishop Ludden  
Miller Place0 @ 41Westhampton Beach  
West Genesee38 @ 8Christian Brothers Academy (Syracuse)  
Attica31 @ 28Wayland-Cohocton  
William Floyd42 @ 0Sachem North  
Webster Schroeder24 @ 27Canandaigua Academy  
Red Jacket12 @ 25Alexander  
Norwich13 @ 25Owego Free Academy  
Babylon42 @ 7Southampton/Pierson  
Kingston0 @ 48Pine Bush  
Sandy Creek8 @ 36Herkimer  
Newark14 @ 51Batavia  
Portville20 @ 14Kennedy (Cheektowaga)  
New Paltz21 @ 6Warwick  
East Syracuse-Minoa0 @ 41Whitesboro  
Akron12 @ 21Randolph/Frewsburg  
Wallkill7 @ 35Washingtonville  
Clarkstown North12 @ 21Hendrick Hudson  
Bronxville20 @ 43Pleasantville  
Curtis14 @ 40Tottenville  
Liberty61 @ 22Ellenville  
Kenmore West7 @ 42West Seneca East  
Broadalbin-Perth14 @ 34Cobleskill-Richmondville  
South Shore2 @ 0Flushing  
Salamanca23 @ 21Maple Grove  
Proctor14 @ 20Liverpool  
Sullivan West22 @ 40Stissing Mountain/Rhinebeck  
Kings Park42 @ 14Comsewogue  
Holley0 @ 50Oakfield-Alabama/Elba  
Starpoint52 @ 21McKinley  
Newark Valley46 @ 53Sidney  
Nyack16 @ 32Rye  
Tappan Zee14 @ 27Brewster  
Central Square23 @ 28Auburn  
Colonie Central7 @ 31Shaker  
Fonda-Fultonville35 @ 30Cairo-Durham  
Honeoye Falls-Lima4 @ Wayne  
Ticonderoga27 @ 20Mechanicville  
Ballston Spa0 @ 16Averill Park  
DeWitt Clinton6 @ 44Canarsie  
Westhill21 @ 37Vernon-Verona-Sherrill  
Lancaster26 @ 16Orchard Park  
Maryvale0 @ 14Fredonia/Brocton  
Scotia-Glenville7 @ 14Troy  
Ramapo36 @ 61Ossining  
Seaford28 @ 0Mineola  
Uniondale34 @ 10Westbury  
Plainedge28 @ 6Division  
Frankfort-Schuyler14 @ 22Cato-Meridian  
Kenmore East7 @ 18Williamsville East  
Sherburne-Earlville14 @ 42Weedsport  
Lakeland34 @ 19Greeley  
Windsor Central27 @ 32Oneonta  
Carmel27 @ 20Mamaroneck  
Bellport53 @ 7Copiague  
Waterloo32 @ 62East Rochester-Gananda  
West Hempstead8 @ 40Cold Spring Harbor  
South Park32 @ 38Grand Island  
Port Chester0 @ 45John Jay (Hopewell Junction)  
Penfield14 @ 35Hilton  
Dunkirk8 @ 40Cheektowaga  
Wantagh21 @ 6Hewlett  
Amityville Memorial14 @ 34Harborfields  
Dolgeville8 @ 43Onondaga  
Mynderse Academy7 @ 35Warsaw/Letchworth  
Fox Lane6 @ 42Clarkstown South  
Highland20 @ 43Port Jervis  
Valley Central21 @ 24Middletown  
Bodley18 @ 65Indian River  
Dansville0 @ 48Penn Yan Academy  
Haldane26 @ 10Valhalla  
Bainbridge-Guilford6 @ 26Moravia  
Spring Valley23 @ 35John Jay (Cross River)  
Ogdensburg Free Academy37 @ 14Massena  
Lackawanna14 @ 34Albion  
Olean7 @ 42Pioneer  
Oswego0 @ 49South Jefferson  
Greece Arcadia7 @ 14East  
Saratoga Springs7 @ 35Shenendehowa  
Dundee8 @ 20Canisteo-Greenwood  
Dundee @ 14Canisteo  
Canajoharie6 @ 28Whitehall  
Beacon (Beacon)18 @ 27Suffern  
Tamarac20 @ 0Taconic Hills  
Tamarac @ Taconic MA  
Bayside34 @ 6Sheepshead Bay  
Stillwater21 @ 26Chatham  
Crane27 @ 44Johnstown  
Pearl River31 @ 28Harrison  
Delaware Academy13 @ 34Unatego/Franklin  
Cardinal Ohara18 @ 54Steubenville OH  
Mt Markham0 @ 30Lowville  
Little Falls14 @ 42General Brown  
Rome Free Academy39 @ 0Watertown  
Monticello8 @ 34Roosevelt (Hyde Park)  
John Glenn6 @ 21Mount Sinai  
Granville18 @ 48Moriah  
Dryden12 @ 27Watkins Glen/Odessa-Montour  
Fort Edward26 @ 20Corinth  
Mt Vernon38 @ 45Ketcham  
Hempstead @ 28Hitchcock TX  
Eldred42 @ 0Fallsburg  
Albany12 @ 31Niskayuna  
Brentwood26 @ 27Connetquot  
Locust Valley20 @ 0Carle Place  
Jordan-Elbridge27 @ 36Notre Dame  
Eastport-South Manor35 @ 0Hauppauge  
Hicksville14 @ 35Port Washington  
Sewanhaka13 @ 21Manhasset  
Columbus6 @ 41Roosevelt (Brooklyn)  
Hoosic Valley49 @ 14Watervliet  
Green Tech18 @ 22Gloversville  
South Lewis28 @ 27Tupper Lake  
Bishop Grimes34 @ 20Altmar-Parish-Williamstown  
Thousand Islands6 @ 42Holland Patent  
Wyandanch46 @ 6Hampton Bays  
University Prep8 @ 25Honeoye Falls-Lima  
Notre Dame (Batavia)0 @ 18York/Pavilion  
Wilson Magnet27 @ 35Irondequoit  
Newfield (Newfield)20 @ 40Unadilla Valley  
East Aurora/Holland9 @ 6Alden  
Silver Creek/Forestville Central6 @ 28Franklinville/Ellicottville/West Valley Central  
Gowanda/Pine Valley Central0 @ 49Southwestern  
Clymer Central/Sherman/Panama40 @ 0Cattaraugus-Little Valley  
Delaware Academy/Charlotte Valley5 @ Unatego/Franklin  
Spencer-Van Etten/Candor27 @ 13Chenango Valley  
Falconer/Cassadaga Valley12 @ 40Wilson  
Sodus/Lyons26 @ 34Perry/Mount Morris  
Lake George/Hadley Luzerne6 @ 18Hoosick Falls  
Yonkers Force [Gorton/Roosevelt/Yonkers Montessori Academy/Yonkers]20 @ 35Arlington  
East Hampton/Ross0 @ 2Center Moriches  
Edison Tech/School Without Walls8 @ 35Aquinas Institute  
Monroe20 @ 47Livonia  
Azle TX 49 @ 6Chisholm Trail  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)