Schedule & Scores for Saturday, September 23, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Tottenville35 @ 7Flushing  
Erasmus Hall42 @ 0Canarsie  
Port Richmond14 @ 38New Dorp  
Jamaica6 @ 45Jefferson  
Stevenson0 @ 2Grady  
Curtis49 @ 14Brooklyn Tech  
South Shore2 @ 0Truman  
Grand Street Campus18 @ 35Campus Magnet  
Sheepshead Bay20 @ 24Madison  
New Utrecht14 @ 18Fort Hamilton  
Tilden36 @ 0Washington  
Beach Channel6 @ 39Eagle Academy II  
Springfield Gardens20 @ 0Adams  
Midwood28 @ 22Wagner (Staten Island)  
Douglass Academy26 @ 0Columbus  
Fieldston14 @ 22King Low Heywood Thomas CT  
Trinity-Pawling13 @ 42Avon Old Farms CT  
Nazareth0 @ 30Cardinal Spellman  
St. Anthonys14 @ 7Iona Prep  
Chaminade17 @ 21Monsignor Farrell  
Fairport6 @ 19Rush-Henrietta  
Monroe-Woodbury39 @ 7Kingston  
Middletown19 @ 34Pine Bush  
St. Francis7 @ 41Aquinas Institute  
Hornell35 @ 14Haverling  
Oneida8 @ 42Cazenovia  
Harrison26 @ 10Lincoln (Yonkers)  
Honeoye Falls-Lima14 @ 41Eastridge  
West Babylon41 @ 35Sayville  
Woodlands18 @ 44Burke Catholic  
New Rochelle48 @ 0North Rockland  
Our Lady of Lourdes19 @ 13Somers  
Newburgh Free Academy28 @ 31Cornwall Central  
Waterloo29 @ 42Geneva  
Ticonderoga35 @ 13Saranac Lake  
Palmyra-Macedon0 @ 35East Rochester-Gananda  
Holy Cross30 @ 34Fordham Prep  
John Jay (Cross River)37 @ 14Poughkeepsie  
Washingtonville35 @ 42Warwick  
Liberty20 @ 44Marlboro Central  
St. Marys (Lancaster)0 @ 22University Prep  
Poly Prep Country Day19 @ 34St. Peters  
Owego Free Academy29 @ 13Chenango Valley  
Sleepy Hollow24 @ 52Nyack  
Tioga55 @ 12Edison (Elmira Heights)  
Farmingdale24 @ 34Oceanside  
Miller Place31 @ 8Hampton Bays  
Garden City55 @ 7Kennedy (Bellmore)  
St. John the Baptist10 @ 47Kellenberg Memorial  
Baldwin34 @ 14Syosset  
Southwestern0 @ 12Cleveland Hill  
Hicksville6 @ 27East Meadow  
Plainedge38 @ 34Lawrence  
Vestal28 @ 6Johnson City  
William Floyd23 @ 6Ward Melville  
West Islip20 @ 17Huntington  
Potsdam42 @ 0Tupper Lake  
Clarkstown South41 @ 3Suffern  
Gloversville17 @ 34Amsterdam  
Xavier14 @ 15Holy Trinity  
Moore Catholic26 @ 44Mt St. Michael Academy  
Norwich14 @ 21Susquehanna Valley  
Scotia-Glenville0 @ 55Queensbury  
Massapequa21 @ 13Freeport  
Babylon28 @ 21Port Jefferson  
Islip7 @ 26East Islip  
Eastchester20 @ 10Brewster  
Rye Neck30 @ 28Tri-Valley  
Dobbs Ferry35 @ 8Chester  
Long Island Lutheran12 @ 54Hackley  
Wayne33 @ 7Newark  
New Paltz33 @ 14ONeill  
Spencerport28 @ 30Irondequoit  
Cambridge50 @ 0Whitehall  
Stissing Mountain6 @ 39Tuckahoe  
Pleasantville28 @ 12Westlake  
Northport27 @ 6Central Islip  
McKinley7 @ 12South Park  
Elmira Free Academy-Southside56 @ 19Horseheads  
Wallkill0 @ 63Roosevelt (Hyde Park)  
Rye30 @ 34Yorktown  
Pelham Memorial27 @ 8Roosevelt (Yonkers)  
Clarkstown North28 @ 13Mamaroneck  
Bronxville27 @ 7Briarcliff  
Smithtown East7 @ 12Riverhead  
Nanuet7 @ 28Ardsley  
Mexico7 @ 21Vernon-Verona-Sherrill  
Red Hook44 @ 57Spackenkill  
Plattsburgh28 @ 14Beekmantown  
Westmoreland34 @ 22Beaver River  
Franklin Academy14 @ 27Williams  
Sachem North20 @ 34Patchogue-Medford  
Hauppauge2 @ 7Kings Park  
Notre Dame (Batavia)21 @ 47Holley  
Lancaster41 @ 8Niagara Falls  
Mercy0 @ 35Mount Sinai  
Tappan Zee14 @ 21Pearl River  
Ketcham27 @ 7Greeley  
White Plains12 @ 28Ramapo  
Peekskill14 @ 46Panas  
Whitman (Huntington Station)7 @ 14Sachem East  
Eastport-South Manor35 @ 42Westhampton Beach  
Spring Valley12 @ 15Ossining  
Lakeland7 @ 21Hendrick Hudson  
Bay Shore7 @ 42Centereach  
Brentwood6 @ 25Commack  
Half Hollow Hills East32 @ 14Newfield (Selden)  
Palisade Prep0 @ 19Saunders Trades & Tech  
Seaford40 @ 12South (Valley Stream)  
Westbury0 @ 35Uniondale  
Putnam Valley48 @ 12Hastings  
North Babylon54 @ 6Smithtown West  
MacArthur20 @ 14Rockville Centre South Side  
Mohonasen8 @ 24Hudson Falls  
Rocky Point21 @ 0Comsewogue  
Albertus Magnus2 @ 0Kennedy Catholic  
Port Jervis8 @ 13Goshen Central  
Valhalla35 @ 6Edgemont  
Mt Vernon6 @ 26Scarsdale  
Moriah36 @ 12Saranac  
Beacon (Beacon)0 @ 24Byram Hills  
Locust Valley41 @ 20West Hempstead  
Port Chester28 @ 14Fox Lane  
Pawling0 @ 38Ellenville  
Wantagh35 @ 0Floral Park Memorial  
Calhoun (Merrick)17 @ 27Carey  
Bayport-Blue Point22 @ 32Amityville Memorial  
Herricks22 @ 28Long Beach  
Wyandanch12 @ 49Shoreham-Wading River  
Waterville28 @ 62Dolgeville  
Highland13 @ 53Rondout Valley  
St. Lawrence Central11 @ 35Gouverneur  
Haldane22 @ 21Downsville Central/Roscoe Central  
Valley Stream North22 @ 6Glen Cove  
Half Hollow Hills West51 @ 0Harborfields  
Finney/Northstar Christian Academy46 @ 43Dundee  
Oneonta28 @ 32Whitney Point  
Tamarac32 @ 8Cairo-Durham  
Little Falls40 @ 8Adirondack  
Thousand Islands24 @ 10Holland Patent  
Monticello42 @ 53Saugerties  
Solvay18 @ 22Institute of Tech  
Evander Childs0 @ 44Lane  
Center Moriches14 @ 41John Glenn  
Elmont Memorial35 @ 26Valley Stream Central  
Midlakes8 @ 37Penn Yan Academy  
New Hyde Park Memorial21 @ 22Manhasset  
Mepham35 @ 7Sewanhaka  
Bethpage41 @ 13Hewlett  
Kennedy (Plainview)3 @ 22Hempstead  
Eldred26 @ 48Onteora  
Deer Park34 @ 18Copiague  
New Hartford0 @ Academy of American Studies  
New Hartford7 @ 21Notre Dame  
Smith20 @ 30Long Island City  
Lynbrook0 @ 21Roosevelt (Roosevelt)  
Cold Spring Harbor35 @ 6North Shore  
Jericho @ 9Great Neck South  
Clarke13 @ 27Carle Place  
Oyster Bay6 @ 31Island Trees  
Yonkers0 @ 2Riverside (Yonkers)  
East Rockaway25 @ 13Friends Academy  
Division32 @ 14Roslyn  
Automotive36 @ 8Bryant  
Information Tech6 @ 32Far Rockaway  
Bishop Grimes44 @ 18New York Mills  
Horace Mann18 @ 0Newark Academy NJ  
Bishop Kearney (Rochester)28 @ 14Nichols  
Gorton30 @ 36Port Washington  
Cohoes22 @ 67Hoosic Valley  
Bishop Timon-St. Jude22 @ 46Clymer Central/Sherman/Panama  
Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts34 @ 9Lockport  
Clyde-Savannah42 @ 7South Seneca/Romulus/Dickerson  
Greece Olympia/Greece Odyssey6 @ 56Brighton  
Bennett/Olmsted/Middle Early College/East20 @ 28Niagara-Wheatfield  
Eagle Academy III40 @ 6Petrides  
Gowanda/Pine Valley Central20 @ 43Kennedy (Cheektowaga)  
Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard14 @ 18Monroe/School Without Walls  
Wilson Magnet34 @ 6East  
Oriskany32 @ 26Cooperstown  
Dover/Webutuck14 @ 30Millbrook  
Jericho10 @ 18Great Neck North/Great Neck South  
Southampton/Pierson/Bridgehampton28 @ 14Mattituck-Southold-Greenport  
Lehman27 @ 26McKee Vo-Tech/Staten Island Tech  
KIPP NYC College Prep13 @ 20East Harlem  
Watkins Glen/Odessa-Montour6 @ 42Newark Valley  
Xaverian Brothers MA 20 @ 41Archbishop Stepinac  
Berkshire School MA 46 @ 19Albany Academy for Boys  
Belleville NJ @ 7East Side Community  
Dwight-Englewood NJ 57 @ 61New York Military Academy  
Franklin (Franklin) PA 20 @ 42Batavia  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)