Schedule & Scores for Friday, September 15, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Maine-Endwell12 @ 13Norwich  
St. Anthonys19 @ 38Archbishop Stepinac  
Jamesville-DeWitt26 @ 20East Syracuse-Minoa  
Monroe-Woodbury42 @ 14Valley Central  
Burnt Hills-Ballston Lake60 @ 6Mohonasen  
Hilton7 @ 34Webster Schroeder  
Pine Bush7 @ 34Newburgh Free Academy  
Aquinas Institute65 @ 56St. Josephs Collegiate Institute  
Hornell40 @ 6Wellsville  
Orchard Park20 @ 43Lancaster  
Fayetteville-Manlius35 @ 26West Genesee  
New Rochelle48 @ 0White Plains  
Our Lady of Lourdes54 @ 14Sleepy Hollow  
North Rockland34 @ 14Ramapo  
Minisink Valley8 @ 0Kingston  
Depew30 @ 6Griffith Institute  
Brockport33 @ 7Spencerport  
Schalmont25 @ 34Cobleskill-Richmondville  
Schenectady0 @ 51Shaker  
John Jay (Cross River)41 @ 14Harrison  
West Seneca East12 @ 6McKinley  
Poly Prep Country Day28 @ 53Hamden Hall Country Day CT  
Chenango Valley7 @ 40Chenango Forks  
Henninger26 @ 53Central Square  
Cheektowaga36 @ 0Pioneer  
Washingtonville51 @ 25Middletown  
Glens Falls38 @ 0Schalmont  
Glens Falls49 @ 6Johnstown  
Sidney28 @ 22Greene  
Whitesboro20 @ 27Carthage  
Gates Chili13 @ 38Mendon/Sutherland  
Vestal14 @ 7Corning  
Silver Creek @ Gowanda  
William Floyd47 @ 14Connetquot  
Clarence0 @ 37Jamestown  
Clarkstown South14 @ 21Scarsdale  
Troy55 @ 7LaSalle Institute  
Troy @ LaSalle Academy  
Queensbury34 @ 0Amsterdam  
Wilson21 @ 28Akron  
Homer52 @ 8Solvay  
Brewster0 @ 41Somers  
Bishop Ludden33 @ 20Sandy Creek  
Clyde-Savannah33 @ 14Red Jacket  
Portville0 @ 59Chautauqua Lake  
Cambridge53 @ 13Hoosic Valley  
Grady20 @ 24Mott Haven  
Wallkill0 @ 63Cornwall Central  
Weedsport15 @ 43Cato-Meridian  
Cortland12 @ 46Chittenango  
Kenmore West44 @ 48Sweet Home  
Wayland-Cohocton48 @ 39Avon  
Beekmantown7 @ 50Moriah  
Broadalbin-Perth26 @ 14Gloversville  
Millbrook26 @ 27Stissing Mountain  
Campus Magnet6 @ 40Lincoln (Brooklyn)  
West Seneca West49 @ 17Iroquois  
Salamanca13 @ 6Cattaraugus-Little Valley  
Auburn18 @ 19Nottingham  
Auburn10 @ Henninger/Nottingham  
Allegany-Limestone0 @ 38Southwestern  
Guilderland12 @ 32Saratoga Springs  
Holley @ 14Alexandria Central  
Holley6 @ 44Alexander  
Starpoint55 @ 27North Tonawanda  
Newark Valley43 @ 8Lansing  
Churchville-Chili20 @ 19Webster Thomas  
Tappan Zee20 @ 21Panas  
Ketcham20 @ 21Ossining  
Colonie Central20 @ 0Columbia  
Wayne45 @ 18Waterloo  
Corcoran36 @ 13Rome Free Academy  
New Dorp12 @ 34Tottenville  
Ballston Spa7 @ 22Bethlehem Central  
Niskayuna0 @ 59Christian Brothers Academy (Albany)  
Williamsville East27 @ 24Williamsville South  
New Utrecht6 @ 47Erasmus Hall  
Hendrick Hudson14 @ 28Yorktown  
Maryvale29 @ 14Olean  
Arlington13 @ 7John Jay (Hopewell Junction)  
Saunders Trades & Tech27 @ 13Pelham Memorial  
Marcellus20 @ 13Jordan-Elbridge  
Smithtown West39 @ 0Deer Park  
Hudson Falls6 @ 42Schuylerville  
Comsewogue0 @ 30Eastport-South Manor  
Albertus Magnus20 @ 0Hackley  
Kenmore East36 @ 30Amherst Central  
Ithaca6 @ 47Union-Endicott  
Ward Melville41 @ 7Whitman (Huntington Station)  
Windsor Central6 @ 34Owego Free Academy  
Syosset7 @ 28Long Beach  
Westlake42 @ 7Valhalla  
Albion20 @ 12Fredonia/Westfield/Brocton  
Walton (Walton)10 @ 32Deposit/Hancock  
Carmel15 @ 14Mahopac  
Goshen Central0 @ 16Roosevelt (Hyde Park)  
Whitman (Rushville)35 @ 2Mynderse Academy  
Cicero-North Syracuse41 @ 0Liverpool  
Penfield14 @ 49Fairport  
Palmyra-Macedon6 @ 26Midlakes  
Amityville Memorial16 @ 52Shoreham-Wading River  
Longwood7 @ 28Lindenhurst  
Bodley40 @ 25Watertown  
Gouverneur28 @ 6Ogdensburg Free Academy  
Dansville0 @ 52Livonia  
Altmar-Parish-Williamstown0 @ 22Lowville  
Oswego14 @ 62Indian River  
Corinth32 @ 44Fonda-Fultonville  
Oneonta40 @ 14Watkins Glen/Odessa-Montour  
Suffern0 @ 47Clarkstown North  
Ellenville38 @ 14Tri-Valley  
Mexico41 @ 33New Hartford  
Hampton Bays6 @ 46Babylon  
Tamarac0 @ 41Chatham  
Newfane34 @ 6Medina-Webber  
Fowler6 @ 36Johnson City  
Stillwater28 @ 6Hoosick Falls  
Crane7 @ 14Lansingburgh  
Mt Markham34 @ 27Frankfort-Schuyler  
Cohoes12 @ 54Canajoharie  
Saranac21 @ 56Ticonderoga  
Morrisville-Eaton/Hamilton 2 @ Phoenix  
Morrisville-Eaton/Hamilton 20 @ 0Birdlebough  
Institute of Tech14 @ 20Westhill  
Tonawanda20 @ 28Barker-Royalton-Hartland  
John Glenn6 @ 41Miller Place  
Granville30 @ 6Rensselaer  
South (Valley Stream)25 @ 19Island Trees  
Whitney Point20 @ 44Spencer-Van Etten/Candor  
Dryden42 @ 6Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton  
Beaver River34 @ 28Waterville  
Midwood42 @ 6Kennedy (Bronx)  
Mt Vernon2 @ 10Mamaroneck  
Hempstead12 @ 35Farmingdale  
Lake Shore14 @ 19Hamburg  
Stuyvesant0 @ 36Tilden  
Albany0 @ 56Shenendehowa  
Niagara-Wheatfield25 @ 41Grand Island  
Petrides12 @ 22Lafayette (Brooklyn)  
Au Sable Valley6 @ 41Plattsburgh  
South Glens Falls7 @ 33Averill Park  
Locust Valley7 @ 27Cold Spring Harbor  
Kennedy Catholic0 @ 48Xaverian  
Hannibal6 @ 55Skaneateles  
Hudson34 @ 16Ravena-Coeymans-Selkirk  
Nazareth0 @ 23St. Dominic  
Hicksville0 @ 33Herricks  
Bolivar-Richburg2 @ 0Perry/Mount Morris  
Port Jefferson @ 3Miller Place  
Port Jefferson52 @ 31Center Moriches  
Central Islip16 @ 29Patchogue-Medford  
Edison (Elmira Heights)0 @ 26Notre Dame (Elmira)  
Coxsackie-Athens19 @ 12Taconic Hills  
Green Tech22 @ 6Scotia-Glenville  
Thousand Islands47 @ 0South Jefferson  
Williams7 @ 14Potsdam  
Geneseo0 @ 31Cuba-Rushford  
Mattituck-Southold-Greenport14 @ 30Mercy  
Malverne21 @ 0West Hempstead  
LaFayette/Fabius Pompey @ 12Port Byron/Union Springs  
Finney/Northstar Christian Academy26 @ 8Sodus/Lyons  
Yonkers Montessori Academy0 @ 29Edgemont  
Notre Dame (Batavia)6 @ 48Pembroke  
Kennedy (Plainview)20 @ 13Westbury  
Morrisville-Eaton7 @ Birdlebough  
Finney @ Lyons  
Central Valley Academy14 @ 27Oneida  
East Aurora/Holland6 @ 49Dunkirk  
Silver Creek/Forestville Central18 @ 7Gowanda/Pine Valley Central  
Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca30 @ 17Lewiston-Porter  
Warsaw/Letchworth12 @ 44Haverling  
Caledonia-Mumford/Byron-Bergen18 @ 19Le Roy  
Greece Olympia/Greece Odyssey12 @ 42Honeoye Falls-Lima  
Franklinville/Ellicottville26 @ 6Maple Grove  
Clymer Central/Sherman/Panama26 @ 12Randolph/Frewsburg  
Catholic Central/Notre Dame Bishop Gibbons/Saratoga Central Catholic32 @ 6Lake George/Hadley Luzerne  
Bennett/Olmsted/Middle Early College/East44 @ 8Lockport  
Monroe/School Without Walls16 @ 49McQuaid Jesuit  
Unatego/Franklin49 @ 12Unadilla Valley  
Oakfield-Alabama/Elba7 @ 53Attica  
York/Pavilion0 @ 44Canisteo-Greenwood  
Southern Hills [Tully/LaFayette/Fabius Pompey]49 @ 32Port Byron/Union Springs  
Immaculate Heart Central/Sackets Harbor Central6 @ 50Onondaga  
Southwest (Fort Worth) TX 33 @ 35Chisholm Trail  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)