Schedule & Scores for Saturday, October 7, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Columbus0 @ 28Tilden  
Fieldston49 @ 48Pingry NJ  
Kennedy Catholic7 @ 19Cardinal Spellman  
Maine-Endwell44 @ 20Chenango Valley  
St. Anthonys31 @ 12Cardinal Hayes  
Amsterdam7 @ 50Burnt Hills-Ballston Lake  
Pine Bush28 @ 7Kingston  
Aquinas Institute34 @ 0McQuaid Jesuit  
St. Josephs Collegiate Institute26 @ 29St. Francis  
Central Valley Academy8 @ 44Cazenovia  
Woodlands14 @ 21Dobbs Ferry  
Scarsdale0 @ 35New Rochelle  
Cornwall Central58 @ 0Monticello  
Geneva56 @ 42Penn Yan Academy  
Suffern3 @ 24North Rockland  
Somers41 @ 0Beacon (Beacon)  
Le Roy0 @ 44Livonia  
Brockport41 @ 0Honeoye Falls-Lima  
Archbishop Stepinac19 @ 7Monsignor Farrell  
Lockport0 @ 43Niagara Falls  
Sleepy Hollow14 @ 35John Jay (Cross River)  
St. Marys (Lancaster)14 @ 47Catholic Central (Steubenville) OH  
Poly Prep Country Day6 @ 34Wyoming Seminary College Prep PA  
Valley Central27 @ 31Washingtonville  
Farmingdale22 @ 8East Meadow  
Saranac21 @ 13Peru  
Freeport6 @ 34Oceanside  
Miller Place24 @ 20Amityville Memorial  
Kennedy (Bellmore)12 @ 15Carey  
Kennedy (Plainview)0 @ 28Baldwin  
Herkimer7 @ 14Mt Markham  
Wellsville13 @ 48Haverling  
Bethpage31 @ 35Lawrence  
William Floyd34 @ 3Commack  
Deer Park0 @ 38West Islip  
Potsdam0 @ 22Gouverneur  
Xavier24 @ 14Moore Catholic  
Holy Trinity17 @ 36Mt St. Michael Academy  
Whitman (Rushville)18 @ 30Red Jacket  
Long Beach15 @ 45Massapequa  
East Islip13 @ 12Bellport  
Sandy Creek40 @ 24Beaver River  
Bishop Ludden35 @ 13Clinton  
Albertus Magnus47 @ 6Rye Neck  
Clyde-Savannah49 @ 28Finney/Northstar Christian Academy  
New Paltz46 @ 13Rondout Valley  
Greece Arcadia27 @ 28Spencerport  
Pleasantville41 @ 0Putnam Valley  
Saunders Trades & Tech29 @ 0Roosevelt (Yonkers)  
Newfane27 @ 18Barker-Royalton-Hartland  
Newfield (Selden)33 @ 12Riverhead  
Yonkers Montessori Academy0 @ 49Nanuet  
ONeill34 @ 9Liberty  
Kenmore West16 @ 20Williamsville East  
Au Sable Valley14 @ 48Beekmantown  
Sauquoit Valley34 @ 28Westmoreland  
Ogdensburg Free Academy32 @ 6Franklin Academy  
Auburn20 @ 40Proctor  
Ardsley38 @ 16Blind Brook  
Kings Park21 @ 34West Babylon  
Briarcliff3 @ 7Croton-Harmon  
Calhoun (Merrick)7 @ 42Garden City  
Bay Shore33 @ 14Smithtown East  
Panas44 @ 32Hendrick Hudson  
Sachem East0 @ 32Ward Melville  
Fonda-Fultonville13 @ 39Voorheesville  
Burke Catholic51 @ 6Downsville Central/Roscoe Central  
Middletown24 @ 21Port Jervis  
West Hempstead21 @ 39Seaford  
Uniondale38 @ 36Hempstead  
Huntington28 @ 23Smithtown West  
Roosevelt (Roosevelt)35 @ 15Plainedge  
Comsewogue23 @ 41Harborfields  
New York Mills38 @ 8Pulaski  
Windsor Central7 @ 34Susquehanna Valley  
Edgemont7 @ 32Westlake  
Herricks6 @ 21Syosset  
Spring Valley12 @ 40Carmel  
Hastings20 @ 34Irvington  
John Jay (Hopewell Junction)36 @ 7Port Chester  
Copiague26 @ 68North Babylon  
Lynbrook14 @ 34Wantagh  
Mynderse Academy41 @ 32Dundee  
Haldane40 @ 7Eldred  
Division18 @ 6Glen Cove  
Canajoharie14 @ 40Warrensburg  
Mexico12 @ 34Notre Dame  
Centereach52 @ 12Half Hollow Hills East  
Patchogue-Medford0 @ 30Lindenhurst  
Peekskill6 @ 42Pearl River  
Holland Patent12 @ 20Little Falls  
Roosevelt (Hyde Park)26 @ 35Saugerties  
Rockville Centre South Side18 @ 31Elmont Memorial  
Palisade Prep0 @ 2Gorton  
South (Valley Stream)14 @ 28Locust Valley  
Massena8 @ 30St. Lawrence Central  
Manhasset33 @ 6Jericho  
Hoosic Valley43 @ 16Fort Edward  
Hewlett36 @ 41Valley Stream North  
Moravia44 @ 6Newfield (Newfield)  
Evander Childs16 @ 20KIPP NYC College Prep  
Floral Park Memorial28 @ 6Roslyn  
Wyandanch0 @ 16Mercy  
North Shore35 @ 20Clarke  
Port Byron/Union Springs36 @ 6Hannibal  
Mattituck-Southold-Greenport0 @ 28Bayport-Blue Point  
Friends Academy14 @ 19Oyster Bay  
Great Neck South8 @ Sewanhaka  
Chatham54 @ 12Coxsackie-Athens  
Long Island Lutheran12 @ 40Hopkins CT  
Edison Tech14 @ 8University Prep  
Cohoes0 @ 58Cambridge  
Nichols28 @ 56Portville  
Island Trees13 @ 15Mineola  
Seton Catholic Central (Binghamton)12 @ 40Bishop Grimes  
Eastridge38 @ 14Greece Olympia/Greece Odyssey  
Allegany-Limestone14 @ 16Falconer/Cassadaga Valley  
Holley28 @ 19Oakfield-Alabama/Elba  
Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard24 @ 6Bishop Kearney (Rochester)  
Bennett/Olmsted/Middle Early College/East6 @ 0Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca  
Batavia14 @ 21Wilson Magnet  
Monroe/School Without Walls18 @ 30East  
Harvey0 @ 14Horace Mann  
Granville24 @ 28Helderberg Valley [Berne-Knox-Westerlo/Duanesburg]  
Great Neck North/Great Neck South0 @ 27Sewanhaka  
Southampton/Pierson/Bridgehampton21 @ 26Center Moriches  
Cooperstown40 @ 14South Lewis  
Bronxville0 @ 17Valhalla  
Watkins Glen/Odessa-Montour56 @ 68Whitney Point  
Averill Park @ Queensbury  
Bennett @ Burgard  
Taft CT 37 @ 47Trinity-Pawling  
Montclair Kimberley Academy NJ 0 @ 37Hackley  
Morristown-Beard NJ 41 @ 40Riverdale Country  
Forman CT 26 @ 54Millbrook School  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)