Schedule & Scores for Saturday, October 28, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Tottenville35 @ 42Curtis  
Port Richmond14 @ 26Boys & Girls  
Jefferson6 @ 0Lafayette (Brooklyn)  
KIPP NYC College Prep8 @ 20Grady  
New Dorp34 @ 0Campus Magnet  
Canarsie12 @ 16Brooklyn Tech  
Roosevelt (Brooklyn)6 @ 18Sheepshead Bay  
Flushing28 @ 6New Utrecht  
Adams6 @ 46Madison  
Lincoln (Brooklyn)44 @ 12Fort Hamilton  
Beach Channel6 @ 0Columbus  
Stuyvesant6 @ 35Springfield Gardens  
Jamaica0 @ 33Lehman  
Rye Country Day35 @ 28St. Lukes CT  
Poly Prep Country Day14 @ 28King Low Heywood Thomas CT  
Iona Prep38 @ 34Archbishop Stepinac  
Cardinal Hayes41 @ 40Chaminade  
St. Anthonys42 @ 0St. Peters  
Islip27 @ 41Sayville  
St. Joseph-by-the-Sea26 @ 7Holy Trinity  
Christ the King7 @ 35Monsignor Farrell  
Holy Cross27 @ 7St. John the Baptist  
Patchogue-Medford31 @ 28Connetquot  
St. Marys (Lancaster)0 @ 6Cardinal Ohara  
Oceanside42 @ 26Hempstead  
Miller Place35 @ 7Bayport-Blue Point  
Valley Stream Central26 @ 27Kennedy (Bellmore)  
Baldwin27 @ 6Westbury  
Long Beach13 @ 21East Meadow  
Northport7 @ 13William Floyd  
Centereach34 @ 31West Islip  
Mt St. Michael Academy16 @ 21Xavier  
Kennedy (Plainview)7 @ 33Massapequa  
Kellenberg Memorial42 @ 20Moore Catholic  
Hackley38 @ 24Fieldston  
Smithtown West32 @ 28Riverhead  
Sachem North41 @ 26Whitman (Huntington Station)  
Garden City34 @ 12Mepham  
Smithtown East @ 12Newfield (Newfield)  
Sachem East32 @ 26Brentwood  
Westhampton Beach42 @ 14Harborfields  
DeWitt Clinton18 @ 8Grand Street Campus  
Bay Shore @ 2Smithtown West  
Huntington14 @ 28Bay Shore  
Longwood14 @ 39Commack  
Herricks20 @ 27Uniondale  
MacArthur9 @ 0Carey  
Wantagh14 @ 17Plainedge  
Syosset34 @ 0Hicksville  
Deer Park6 @ 54North Babylon  
Wyandanch6 @ 33Amityville Memorial  
Shoreham-Wading River44 @ 0Port Jefferson  
Eagle Academy II6 @ 28Tilden  
Half Hollow Hills West28 @ 0West Babylon  
Lane35 @ 0Bryant  
Sewanhaka28 @ 40Elmont Memorial  
North Shore34 @ 19South (Valley Stream)  
Valley Stream North7 @ 20Division  
Evander Childs12 @ 6Cardozo  
Bethpage18 @ 20Roosevelt (Roosevelt)  
Petrides0 @ 28Douglass Academy  
Information Tech20 @ 25Smith  
Roslyn14 @ 28Lynbrook  
Dalton6 @ 34Horace Mann  
Calhoun (Merrick)27 @ 7Rockville Centre South Side  
Clarke27 @ 26Locust Valley  
Kennedy Catholic38 @ 0Nazareth  
Island Trees12 @ 22East Rockaway  
Mott Haven36 @ 8Stevenson  
Oyster Bay12 @ 7Friends Academy  
Far Rockaway28 @ 26Long Island City  
Calhoun (Merrick)27 @ 7Southside  
Harvey2 @ New York Military Academy  
Chisholm Trail14 @ 55Northwest TX  
Millbrook School16 @ 20Pomfret School CT  
Cooperstown32 @ 20Pulaski  
Seton Catholic Central (Binghamton)0 @ 2New York Mills  
Bishop Grimes48 @ 14Oriskany  
Washington0 @ 46Eagle Academy III  
Great Neck North/Great Neck South0 @ 2New Hyde Park Memorial  
Automotive @ 11East Harlem  
Bayside15 @ McKee Vo-Tech/Staten Island Tech  
Hornell26 @ 7Batavia  
New Paltz35 @ 17Spackenkill  
Rye Neck6 @ 35Albertus Magnus  
Cambridge75 @ 30Warrensburg  
Woodlands20 @ 21Dobbs Ferry  
Saranac Lake12 @ 21Saranac  
Monroe-Woodbury20 @ 42Newburgh Free Academy  
Pine Bush47 @ 36Warwick  
Marlboro Central35 @ 27Liberty  
Clyde-Savannah42 @ 24Pembroke  
Burke Catholic65 @ 14Stissing Mountain  
Chester24 @ 0Ellenville  
John Jay (Hopewell Junction)14 @ 28New Rochelle  
Red Jacket14 @ 42Alexander  
Livonia40 @ 14Honeoye Falls-Lima  
Susquehanna Valley7 @ 28Chenango Forks  
Pearl River14 @ 34Byram Hills  
Chatham0 @ 44Catholic Central/Notre Dame Bishop Gibbons/Saratoga Central Catholic  
Walton (Walton)34 @ 26Chenango Valley  
Mendon/Sutherland35 @ 27McQuaid Jesuit  
Skaneateles28 @ 21Canastota  
Aquinas Institute17 @ 9Victor  
Hudson Falls8 @ 42Glens Falls  
Tioga35 @ 14Harpursville/Afton  
General Brown41 @ 8Sherburne-Earlville  
Bronxville6 @ 24Blind Brook  
Ardsley22 @ 26Westlake  
Greenwich49 @ 12Hoosic Valley  
Riverside (Yonkers)18 @ 36Saunders Trades & Tech  
Lansing20 @ 21Oneonta  
Le Roy7 @ 16Caledonia-Mumford/Byron-Bergen  
East Rochester-Gananda29 @ 20Haverling  
Sidney14 @ 6Greene  
Peru7 @ 6Plattsburgh  
Potsdam0 @ 30Gouverneur  
Eldred0 @ 50Tri-Valley  
Deposit/Hancock13 @ 0Moravia  
Chatham0 @ 44Notre Dame Bishop Gibbons  
Berne-Knox-Westerlo1 @ Coxsackie-Athens  
Corning28 @ 30Elmira Free Academy-Southside  
Niagara-Wheatfield20 @ 40Kenmore West  
Newark Valley63 @ 6Whitney Point  
Gorton20 @ 21Port Washington  
Oakfield-Alabama/Elba14 @ 41Bolivar-Richburg  
Coxsackie-Athens21 @ 47Helderberg Valley [Berne-Knox-Westerlo/Duanesburg]  
Clarkstown South @ 10New Rochelle  
Sachem East @ Northport  
Maryvale27 @ 8Lackawanna  
Silver Creek/Forestville Central7 @ 24Cleveland Hill  
Salisbury School CT 21 @ 41Trinity-Pawling  
Pingry NJ 27 @ 8Riverdale Country  
Cathedral Prep PA 31 @ 20Canisius  
McDowell PA 40 @ 46St. Josephs Collegiate Institute  
McDowell PA 40 @ 46St. Joseph  
Lutheran MD 32 @ 12Long Island Lutheran  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)