Schedule & Scores for Saturday, October 14, 2017

ClassAway   HomeLocation
Springfield Gardens21 @ 6Jefferson  
Curtis44 @ 19Wagner (Staten Island)  
Truman36 @ 16Campus Magnet  
Jamaica16 @ 50Sheepshead Bay  
New Dorp22 @ 0New Utrecht  
Canarsie8 @ 33Flushing  
Tilden20 @ 6Lafayette (Brooklyn)  
Madison48 @ 8Columbus  
Kennedy (Bronx)36 @ 38Fort Hamilton  
Lehman12 @ 9Bayside  
Douglass Academy27 @ 8Adams  
Eagle Academy II48 @ 6Washington  
Trinity-Pawling48 @ 16Williston Northampton MA  
Poly Prep Country Day42 @ 14Pennington NJ  
Harvey18 @ 7Newark Academy NJ  
Cardinal Spellman12 @ 14Nazareth  
Monsignor Farrell29 @ 28Iona Prep  
Hilton28 @ 14Rush-Henrietta  
Churchville-Chili6 @ 14Mendon/Sutherland  
Susquehanna Valley0 @ 21Chenango Forks  
St. Josephs Collegiate Institute47 @ 6University Prep  
Eastridge12 @ 27Canandaigua Academy  
Albertus Magnus18 @ 6Woodlands  
Corning28 @ 53Elmira Free Academy-Southside  
Midlakes12 @ 45Geneva  
Plattsburgh27 @ 15Saranac Lake  
Starpoint18 @ 12Lockport  
Schenectady0 @ 36Bethlehem Central  
Boys & Girls14 @ 6DeWitt Clinton  
Glens Falls44 @ 0Hudson Falls  
Sidney28 @ 49Newark Valley  
Tioga51 @ 16Moravia  
Cardinal Hayes47 @ 21Archbishop Stepinac  
Webster Schroeder28 @ 7Fairport  
Massapequa55 @ 21Farmingdale  
Baldwin13 @ 43Oceanside  
Shoreham-Wading River14 @ 21Miller Place  
Kennedy (Bellmore)14 @ 42Mepham  
St. John the Baptist20 @ 7Holy Trinity  
Attica54 @ 6Notre Dame (Batavia)  
Kennedy (Cheektowaga)6 @ 52Cleveland Hill  
East Meadow28 @ 39Syosset  
Wantagh15 @ 43Lawrence  
Lindenhurst21 @ 7William Floyd  
West Islip28 @ 7Bay Shore  
General Brown54 @ 21Holland Patent  
Center Moriches14 @ 46Babylon  
East Islip0 @ 24Half Hollow Hills West  
Dobbs Ferry34 @ 6Rye Neck  
Eldred0 @ 45Tuckahoe  
Pleasantville31 @ 6Bronxville  
Sachem North7 @ 48Northport  
Moore Catholic30 @ 42Fordham Prep  
Grady27 @ 12Smith  
West Canada Valley24 @ 58Dolgeville  
Roosevelt (Yonkers)8 @ 24Riverside (Yonkers)  
Copiague20 @ 34Riverhead  
New Hartford10 @ 34Vernon-Verona-Sherrill  
Kenmore East18 @ 21Kenmore West  
Beekmantown38 @ 0Saranac  
Millbrook25 @ 53Haldane  
Waterville36 @ 33Westmoreland  
Massena19 @ 47Franklin Academy  
St. Francis31 @ 0Cardinal Ohara  
Honeoye Falls-Lima7 @ 35Greece Athena  
Canastota52 @ 0Clinton  
Cicero-North Syracuse53 @ 14Proctor  
Westlake21 @ 14Ardsley  
Pembroke42 @ 18Holley  
Croton-Harmon14 @ 30Yonkers Montessori Academy  
Bayport-Blue Point16 @ 38Mount Sinai  
Carey0 @ 38Garden City  
Smithtown West40 @ 14Smithtown East  
Central Islip0 @ 21Sachem East  
Ithaca28 @ 48Horseheads  
Newfield (Selden)14 @ 21Huntington  
Port Washington42 @ 20Saunders Trades & Tech  
Locust Valley14 @ 0Seaford  
Putnam Valley26 @ 0Briarcliff  
Plainedge42 @ 14Division  
Bishop Kearney (Rochester)36 @ 34Finney/Northstar Christian Academy  
Pulaski12 @ 54Bishop Grimes  
Albany Academy for Boys50 @ 26Long Island Lutheran  
Unadilla Valley14 @ 52Walton (Walton)  
Valhalla32 @ 0Irvington  
Monticello7 @ 28Goshen Central  
West Babylon28 @ 21Bellport  
East Rockaway14 @ 39West Hempstead  
Rondout Valley48 @ 25Red Hook  
Centereach20 @ 28North Babylon  
Gouverneur56 @ 24Williams  
Bainbridge-Guilford3 @ 29Deposit/Hancock  
Glen Cove26 @ 27Floral Park Memorial  
Irondequoit34 @ 7Greece Arcadia  
Blind Brook31 @ 17Hastings  
Islip49 @ 21Hauppauge  
Ellenville58 @ 22Onteora  
Fieldston32 @ 14Riverdale Country  
Hempstead6 @ 28Freeport  
Port Jefferson8 @ 45John Glenn  
Valley Stream Central30 @ 6Manhasset  
Gorton2 @ 0Yonkers  
Roscoe Central20 @ 0Tri-Valley  
South (Valley Stream)41 @ 26Malverne  
Dryden12 @ 14Whitney Point  
Hewlett14 @ 33Roosevelt (Roosevelt)  
Lynbrook3 @ 7Valley Stream North  
Stevenson6 @ 34Evander Childs  
Roslyn16 @ 42Bethpage  
North Shore28 @ 10Friends Academy  
Rockville Centre South Side24 @ 0Sewanhaka  
Hoosic Valley14 @ 20Warrensburg  
Great Neck South18 @ Jericho  
Cold Spring Harbor26 @ 7Clarke  
Herricks7 @ 14Hicksville  
Automotive22 @ 48Long Island City  
Newfield (Newfield)0 @ 34Edison (Elmira Heights)  
Information Tech44 @ 0Bryant  
Westbury8 @ 12Kennedy (Plainview)  
Far Rockaway25 @ 29KIPP NYC College Prep  
Oriskany52 @ 14Seton Catholic Central (Binghamton)  
Red Jacket38 @ 15South Seneca/Romulus/Dickerson  
Niagara Falls35 @ 14Bennett/Olmsted/Middle Early College/East  
York/Pavilion0 @ 28Cuba-Rushford  
Monroe/School Without Walls28 @ 22Edison Tech  
Unatego/Franklin25 @ 7Delaware Academy/Charlotte Valley  
East32 @ 18Leadership Academy/Northeast/Northwest College Prep/Vanguard  
Helderberg Valley [Berne-Knox-Westerlo/Duanesburg]3 @ 63Cambridge  
Great Neck North/Great Neck South6 @ 30Jericho  
Wyandanch42 @ 8Southampton/Pierson/Bridgehampton  
Oxford Academy/Gilbertsville-Mt. Upton0 @ 26Harpursville/Afton  
Ketcham6 @ 48New Rochelle  
White Plains18 @ 50Spring Valley  
Cardozo @ 5East Harlem  
Roosevelt (Brooklyn) @ 6McKee Vo-Tech/Staten Island Tech  
Tappan Zee35 @ 13Pearl River  
Lansing34 @ 14Watkins Glen/Odessa-Montour  
Peekskill28 @ 34Poughkeepsie  
Central Valley Academy6 @ 38Mexico  
Altmar-Parish-Williamstown14 @ 30Mt Markham  
Lincoln (Yonkers)8 @ 28Beacon (Beacon)  
Unatego @ Delaware Academy  
Dwight-Englewood NJ 14 @ 35Horace Mann  
Pomfret School CT 28 @ 18Millbrook School  
Capital Prep Harbor CT 28 @ 33Rye Country Day  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)