Schedule & Scores for Friday, October 13, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Maine-Endwell @ 0Owego Free Academy  
Canisius2 @ Aquinas Institute  
Shaker20 @ Columbia  
Monroe-Woodbury6 @ Pine Bush  
Burnt Hills-Ballston Lake18 @ Green Tech  
Chittenango10 @ Solvay  
Cazenovia15 @ Camden  
Avon @ 2Caledonia-Mumford/Byron-Bergen  
Christian Brothers Academy (Albany)0 @ Shenendehowa  
Fayetteville-Manlius9 @ Rome Free Academy  
Skaneateles @ 7Homer  
Sayville9 @ Kings Park  
Jamestown9 @ Orchard Park  
Cornwall Central11 @ Port Jervis  
Nottingham @ 7Baker  
Sweet Home @ 2Williamsville South  
Newburgh Free Academy13 @ Middletown  
Erasmus Hall4 @ Lincoln (Brooklyn)  
Schalmont @ 4Hudson  
Schenectady @ 8Bethlehem Central  
Warwick8 @ Valley Central  
Connetquot5 @ Longwood  
Ravena-Coeymans-Selkirk6 @ Crane  
Marlboro Central2 @ New Paltz  
West Seneca East @ 10West Seneca West  
West Seneca East14 @ West Seneca Christian  
St. Marys (Lancaster)3 @ Batavia  
Chenango Valley @ 10Waverly  
Cheektowaga4 @ Maryvale  
Washingtonville @ 2Minisink Valley  
Glens Falls20 @ Hudson Falls  
McQuaid Jesuit @ 3Wilson Magnet/Early College International  
Xaverian5 @ St. Dominic  
Indian River12 @ Jamesville-DeWitt  
Peru @ 16Ticonderoga  
Whitesboro10 @ Fowler  
West Genesee10 @ Henninger  
Haverling @ 8Livonia  
Port Richmond @ 12Tottenville  
Gates Chili @ 2Penfield  
Vestal9 @ Binghamton  
Clarence @ 3Hutchinson-Central Tech/Emerson Vo-Tech/City Honors/School of the Arts  
Webster Thomas @ 15Victor  
Norwich7 @ Windsor Central  
Queensbury8 @ South Glens Falls  
Kellenberg Memorial10 @ St. Joseph-by-the-Sea  
Kingston @ 0Roosevelt (Hyde Park)  
Hackley @ 4Morristown-Beard NJ  
Portville @ 32Maple Grove  
East Syracuse-Minoa14 @ Oswego  
Spencerport @ 1Brighton  
Akron10 @ Eden/North Collins  
Johnson City @ 9Union-Endicott  
McKinley12 @ Amherst Central  
Schuylerville3 @ Amsterdam  
Medina-Webber @ 4Albion  
Lansingburgh @ 6Cobleskill-Richmondville  
Nanuet @ 4Edgemont  
Liberty12 @ Highland  
Spackenkill @ 7ONeill  
Wayland-Cohocton @ 17Hornell  
Broadalbin-Perth6 @ Johnstown  
Brooklyn Tech @ 6Midwood  
Salamanca4 @ Gowanda/Pine Valley Central  
Mechanicville1 @ Hoosick Falls  
Auburn10 @ Liverpool  
Watertown @ 12Carthage  
Colonie Central @ 10Troy  
Corcoran2 @ Christian Brothers Academy (Albany)  
Corcoran @ 4Christian Brothers Academy (Syracuse)  
Wellsville7 @ Dansville  
Niskayuna @ 8Ballston Spa  
Williamsville East @ 16Grand Island  
Lancaster8 @ Depew  
Commack @ 5Patchogue-Medford  
Scotia-Glenville @ 8Gloversville  
Burke Catholic @ Chester  
Marcellus1 @ Westhill  
Uniondale1 @ Long Beach  
York @ 11Cuba-Rushford  
Groton @ 9Notre Dame (Elmira)  
Comsewogue @ 6Westhampton Beach  
Williamsville North10 @ Niagara-Wheatfield  
Pulaski9 @ Altmar-Parish-Williamstown  
Averill Park14 @ Mohonasen  
Sauquoit Valley11 @ Morrisville-Eaton/Hamilton  
Moriah15 @ Au Sable Valley  
South Park15 @ Lake Shore  
Palmyra-Macedon @ 13Wayne  
Amityville Memorial @ 4Mattituck-Southold-Greenport  
Bodley @ 12Central Square  
Hamburg6 @ Frontier  
Lackawanna13 @ Barker-Royalton-Hartland  
Olean7 @ Griffith Institute  
Saratoga Springs2 @ LaSalle Institute  
Dundee @ 10Whitman (Rushville)  
Canajoharie18 @ Rensselaer  
Corinth @ 8Watervliet  
Oneonta @ 5Spencer-Van Etten/Candor  
Nichols @ 3Mynderse Academy  
Hampton Bays1 @ Mercy  
Half Hollow Hills East2 @ Deer Park  
Newfane14 @ Wilson  
Whitehall16 @ Granville  
Little Falls @ 12Sherburne-Earlville  
Cohoes @ 16Greenwich  
Saugerties9 @ Wallkill  
Christ the King @ 2St. Anthonys  
Beach Channel4 @ Petrides  
Institute of Tech13 @ Cortland  
Lane5 @ Mott Haven  
Tonawanda7 @ North Tonawanda  
Elmont Memorial5 @ MacArthur  
Salem @ 12Greenwich  
Canisteo-Greenwood15 @ Bolivar-Richburg  
Penn Yan Academy @ 1East Rochester-Gananda  
Penn Yan Academy3 @ East Syracuse-Minoa  
Fort Edward7 @ Pawling  
Beaver River4 @ Herkimer  
Onondaga2 @ Bishop Ludden  
Grand Street Campus @ 6South Shore  
Plattsburgh @ 13Ticonderoga  
Albany @ 2Guilderland  
Tupper Lake @ 14Ogdensburg Free Academy  
Pelham Memorial @ 8Palisade Prep  
Voorheesville @ 10Chatham  
Taconic Hills @ 2Tamarac  
Jordan-Elbridge8 @ Weedsport  
Kennedy Catholic @ 5Out-of-Door Academy FL  
Island Trees5 @ Oyster Bay  
Eastport-South Manor5 @ Rocky Point  
New Hyde Park Memorial @ 2Calhoun (Merrick)  
Birdlebough3 @ South Jefferson  
Hannibal @ 1LaFayette/Fabius Pompey  
St. Lawrence Central5 @ Potsdam  
Bayport-Blue Point @ 1Mercy  
Thousand Islands9 @ Lowville  
New York Mills @ South Lewis  
Carle Place @ 2Mineola  
Chisholm Trail @ 1V.R. Eaton TX  
Notre Dame @ 5Oneida  
Cairo-Durham @ 12Coxsackie-Athens  
Port Byron/Union Springs @ 1Cato-Meridian  
Phoenix @ 3South Jefferson  
East Aurora/Holland6 @ Lewiston-Porter  
Silver Creek/Forestville Central @ 4Allegany-Limestone  
Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca4 @ Pioneer  
Warsaw/Letchworth @ 7Le Roy  
Greece Olympia/Greece Odyssey @ 10Brockport  
Clymer Central/Sherman/Panama @ 3Franklinville/Ellicottville  
Catholic Central/Notre Dame Bishop Gibbons/Saratoga Central Catholic4 @ Fonda-Fultonville  
Oakfield-Alabama/Elba @ 17Alexander  
Falconer/Cassadaga Valley @ 15Southwestern  
Eagle Academy III @ 1Stuyvesant  
York/Pavilion @ 9Cuba-Rushford  
La Pine OR 8 @ Harrison  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)