Schedule & Scores for Friday, September 30, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Iona Prep56 @ 27Kellenberg Memorial  
Canisius55 @ 7Alden  
Union-Endicott22 @ Windsor  
Union-Endicott20 @ 42Windsor Central  
Jamesville-DeWitt25 @ 0Cortland  
Mendon/Sutherland37 @ 20Hilton  
Monroe-Woodbury20 @ 7Middletown  
Chittenango27 @ 0Dryden  
Fayetteville-Manlius0 @ 41Christian Brothers Academy (Syracuse)  
Eastridge53 @ 49Irondequoit  
New Rochelle39 @ 18Clarkstown South  
Jamestown21 @ 32Griffith Institute  
Geneva12 @ 14Wayne  
Shenendehowa7 @ 19Christian Brothers Academy (Albany)  
Hoosick Falls32 @ 6Tamarac  
North Rockland7 @ 31Scarsdale  
Minisink Valley0 @ 14Washingtonville  
Sweet Home30 @ 27Amherst Central  
Somers48 @ 13Nyack  
East Rochester-Gananda43 @ 20Newark  
Schalmont61 @ 0Crane  
Waverly14 @ 22Maine-Endwell  
Marlboro Central56 @ 0Rondout Valley  
St. Marys (Lancaster)12 @ 27Fredonia  
Poughkeepsie22 @ 14Port Jervis  
Henninger41 @ 7West Genesee  
Frontier13 @ 44Hutchinson-Central Tech  
Xaverian33 @ 0Nazareth  
Peru14 @ 0Plattsburgh  
Greene30 @ 20Sidney  
Haverling53 @ 12Dansville  
Lincoln (Yonkers)6 @ 53Harrison  
Lawrence39 @ 33Hewlett  
Troy29 @ 2Colonie Central  
Webster Thomas6 @ 40Gates Chili  
Red Jacket14 @ 47Clyde-Savannah  
Queensbury48 @ 28Gloversville  
Homer21 @ 0Westhill  
Sandy Creek49 @ 55Bishop Ludden  
Portville28 @ 51Frewsburg  
Johnson City0 @ 35Vestal  
McKinley44 @ 20Hamburg  
Schuylerville35 @ 6Johnstown  
Caledonia-Mumford17 @ Wayland-Cohocton  
Medina-Webber50 @ 15Depew  
Clarkstown North33 @ 7Suffern  
Rye7 @ 11Brewster  
Broadalbin-Perth21 @ 46Schuylerville  
South Shore36 @ 16New Utrecht  
Westmoreland37 @ 0Morrisville-Eaton  
Westmoreland37 @ 0Morrisville-Eaton/Hamilton  
Franklin Academy6 @ 32Potsdam  
Greece Athena28 @ 21Brighton  
Auburn22 @ 47Baker  
Allegany-Limestone41 @ 14Salamanca  
Iroquois21 @ 22Cheektowaga  
Guilderland42 @ 18Columbia  
Pioneer34 @ 35Olean  
Kings Park34 @ 0Comsewogue  
Sheepshead Bay37 @ 0Grady  
Rensselaer28 @ 13Whitehall  
Holley5 @ Elba  
Carthage0 @ 16Whitesboro  
Newark Valley54 @ 8Unadilla Valley  
Lewiston-Porter20 @ 22Tonawanda  
Bethlehem Central20 @ 0Schenectady  
Central Square6 @ 7Indian River  
Watertown28 @ 12New Hartford  
Westhampton Beach40 @ 8Islip  
LaSalle Institute7 @ 34Shaker  
Fonda-Fultonville6 @ 40Chatham  
Ticonderoga34 @ 6Moriah  
Ossining14 @ 19Mahopac  
Wellsville0 @ 71Hornell  
Niskayuna6 @ 49Saratoga Springs  
Williamsville East13 @ 39Grand Island  
Arlington38 @ 14Spring Valley  
Commack33 @ 23Sachem East  
Ramapo22 @ 44White Plains  
MacArthur12 @ 7Manhasset  
Hudson Falls14 @ 7Johnstown  
Williamsville North6 @ 14Clarence  
Kenmore East7 @ 56Williamsville South  
Ithaca16 @ 27Owego Free Academy  
Sherburne-Earlville8 @ 49General Brown  
Pulaski12 @ 56Lowville  
Lakeland6 @ 18Panas  
Averill Park55 @ 6Scotia-Glenville  
Albion26 @ 30Lackawanna  
Sauquoit Valley6 @ 37Frankfort-Schuyler  
Albany Academy for Boys14 @ 50Ravena-Coeymans-Selkirk  
North Tonawanda17 @ 18Starpoint  
Cicero-North Syracuse38 @ 6Nottingham  
Amityville Memorial0 @ 21Eastport-South Manor  
Shoreham-Wading River28 @ 6Mount Sinai  
Longwood34 @ 36Connetquot  
Mynderse Academy8 @ 35Whitman (Rushville)  
Fox Lane14 @ 41John Jay (Hopewell Junction)  
Highland14 @ 48New Paltz  
Valley Central11 @ 33Warwick  
Gouverneur55 @ 14Tupper Lake  
St. Peters6 @ 23St. Anthonys  
Cattaraugus-Little Valley8 @ 29Silver Creek/Forestville Central  
Eastchester0 @ Beacon (New York)  
Altmar-Parish-Williamstown49 @ 20Jordan-Elbridge  
Tilden36 @ 6Stuyvesant  
Lansing44 @ 50Candor  
Corinth30 @ 12Granville  
Mexico31 @ 15Oneida  
Fowler6 @ 57East Syracuse-Minoa  
Southwestern38 @ 20Akron  
Mohonasen31 @ 62Burnt Hills-Ballston Lake  
Holland Patent24 @ 15Tully  
Saranac20 @ 30Au Sable Valley  
Saugerties30 @ 23Wallkill  
Rome Free Academy28 @ 38Corcoran  
Freeport20 @ 31Farmingdale  
Institute of Tech40 @ 24Solvay  
Monticello6 @ 43Cornwall Central  
East Aurora @ Olean  
Gorton35 @ 6Pelham Memorial  
Penn Yan Academy26 @ 31Palmyra-Macedon  
Moravia6 @ 27Groton  
Albany14 @ 20Ballston Spa  
Evander Childs2 @ 26Smith  
Lake George0 @ 42Greenwich  
Deer Park34 @ 30Copiague  
Port Washington0 @ 20Tappan Zee  
Clinton0 @ 27Waterville  
Clinton @ 11Waterville/Madison Central  
Island Trees14 @ 27Friends Academy  
Birdlebough13 @ 75Thousand Islands  
Pembroke @ 10Alexandria Central  
Pembroke0 @ 45Alexander  
Hudson25 @ 7Cobleskill-Richmondville  
Cooperstown @ 4South Lewis  
Green Tech6 @ 46Lansingburgh  
Information Tech0 @ 2Far Rockaway  
Bishop Grimes16 @ 7Hannibal  
Fallsburg0 @ 2Millbrook  
Geneseo30 @ 49Canisteo-Greenwood  
Chisholm Trail13 @ 38Azle TX  
University Prep28 @ 32Bishop Kearney (Rochester)  
Roosevelt (Hyde Park)19 @ 13Kingston  
Newfield (Newfield)0 @ 54Tioga  
Port Byron/Union Springs20 @ 14Weedsport  
East Aurora/Holland6 @ 39Dunkirk  
Eagle Academy II6 @ 44Truman  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)