Schedule & Scores for Friday, September 2, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Rush-Henrietta27 @ 13McQuaid Jesuit  
Shaker34 @ 8Schenectady  
Jamesville-DeWitt27 @ 34Carthage  
Mendon/Sutherland35 @ 22Orchard Park  
Monroe-Woodbury19 @ 7Warwick  
Binghamton12 @ 20Union-Endicott  
Burnt Hills-Ballston Lake29 @ 20Amsterdam  
Pine Bush42 @ 14Valley Central  
St. Josephs Collegiate Institute29 @ 12South Park  
Skaneateles25 @ 18Institute of Tech  
Our Lady of Lourdes7 @ 20Brewster  
Maple Grove52 @ 15Portville  
Baker6 @ 37Christian Brothers Academy (Syracuse)  
Geneva12 @ 6Midlakes  
Shenendehowa7 @ 33Troy  
Bishop Timon-St. Jude6 @ 49Buford GA  
Nottingham28 @ 7West Genesee  
Hoosick Falls0 @ 36Greenwich  
Minisink Valley21 @ 20Newburgh Free Academy  
Somers41 @ 12Lakeland  
Depew19 @ 40Alden  
Le Roy32 @ 60Haverling  
Schalmont26 @ 35Schuylerville  
Randolph7 @ 26Silver Creek/Forestville Central  
Poughkeepsie6 @ 33Roosevelt (Hyde Park)  
Chenango Valley13 @ 24Maine-Endwell  
Washingtonville24 @ 0Kingston  
Canandaigua Academy26 @ 0Brockport  
Sidney20 @ 29Norwich  
Fairport37 @ 7Webster Thomas  
Fairport37 @ 7Webster Thomas  
Camden6 @ 20Oneida  
Whitesboro38 @ 18Bodley  
Greene28 @ 0Bainbridge-Guilford  
Attica40 @ 0Pembroke  
Cleveland Hill12 @ 14Maryvale  
Vestal33 @ 8Ithaca  
Clarence21 @ 0Frontier  
West Islip52 @ 0Deer Park  
Clarkstown South14 @ 13Clarkstown North  
Homer9 @ 3Cortland  
Sandy Creek47 @ 28Cato-Meridian  
Clyde-Savannah45 @ 21Whitman (Rushville)  
Newark14 @ 28Waterloo  
East Syracuse-Minoa21 @ 7Indian River  
Cambridge60 @ 14Rensselaer  
Akron12 @ 14Wilson  
Johnson City6 @ 47Corning  
Wallkill0 @ 27New Paltz  
Yorktown44 @ 21John Jay (Cross River)  
Medina-Webber56 @ 24Barker-Royalton-Hartland  
Mamaroneck14 @ 13White Plains  
Liberty49 @ 12Millbrook  
Spackenkill28 @ 46Marlboro Central  
Kenmore West53 @ 12Riverside/International Prep at Grove/LaFayette/Da Vinci  
Wayland-Cohocton7 @ 49Hornell  
Beekmantown12 @ 21Ticonderoga  
West Seneca West29 @ 38Hamburg  
St. Francis18 @ 48Central Catholic OH  
Mechanicville56 @ 28Fonda-Fultonville  
Proctor35 @ 32Rome Free Academy  
Auburn46 @ 28Central Square  
Newark Valley20 @ 12Owego Free Academy  
Churchville-Chili33 @ 7Honeoye Falls-Lima  
Nyack7 @ 21Tappan Zee  
Bethlehem Central28 @ 7Colonie Central  
Colonie Central0 @ 44Shaker  
LaSalle Institute18 @ 38Columbia  
Wayne21 @ 18Palmyra-Macedon  
Corcoran6 @ 7Liverpool  
Lowville @ Phoenix  
Lowville58 @ 0Birdlebough  
Ballston Spa0 @ 34Christian Brothers Academy (Albany)  
Niskayuna7 @ 57Guilderland  
Williamsville East8 @ 35North Tonawanda  
Lancaster31 @ 14Williamsville South  
Brighton28 @ 7Penfield  
Frewsburg43 @ 12Cattaraugus-Little Valley  
Arlington24 @ 17Carmel  
Scotia-Glenville0 @ 34Lansingburgh  
Ramapo24 @ 20Suffern  
Middletown40 @ 27Cornwall Central  
Smithtown West7 @ 14Centereach  
Groton42 @ 20Dryden  
Williamsville North34 @ 26Jamestown  
Sherburne-Earlville21 @ 27Tully  
Albion25 @ 26Lewiston-Porter  
Sauquoit Valley0 @ 34Mt Markham  
Goshen Central14 @ 28Port Jervis  
Huntington14 @ 34Newfield (Selden)  
Dunkirk13 @ 27Cheektowaga  
Highland18 @ 8Sullivan West  
Dansville41 @ 12Wellsville  
Cassadaga Valley28 @ 6Salamanca  
Ogdensburg Free Academy55 @ 0Tupper Lake  
Lackawanna0 @ 23East Aurora/Holland  
Olean13 @ 6Allegany-Limestone  
Altmar-Parish-Williamstown27 @ 14Thousand Islands  
Greece Arcadia6 @ 14Eastridge  
Hastings8 @ 48Valhalla  
Corinth22 @ 44Cobleskill-Richmondville  
Tamarac29 @ 48Stillwater  
Newfane12 @ 28Tonawanda  
Fowler16 @ 43Watertown  
Crane0 @ 33Broadalbin-Perth  
Lindenhurst @ Islip  
Little Falls28 @ 0Adirondack  
Cohoes @ Cobleskill-Richmondville  
Saranac0 @ 33Plattsburgh  
Morrisville-Eaton/Hamilton 20 @ 42Frankfort-Schuyler  
Tri-Valley6 @ 36Rondout Valley  
Salem15 @ 38Canajoharie  
Canisteo-Greenwood21 @ 28Bolivar-Richburg  
Johnstown18 @ 19Hudson  
Greeley0 @ 38Spring Valley  
Lake Shore0 @ 36Iroquois  
Lyons25 @ 0Mynderse Academy  
South Glens Falls22 @ 34Mohonasen  
Solvay0 @ 29Chittenango  
Jordan-Elbridge30 @ 71General Brown  
Seton Catholic Central (Binghamton)54 @ 30Unadilla Valley  
Palisade Prep0 @ 38Pelham Memorial  
St. Lawrence Central23 @ 26Massena  
Deposit/Hancock @ Windsor  
Deposit/Hancock13 @ 51Windsor Central  
Coxsackie-Athens6 @ 28Watervliet  
Hoosic Valley43 @ 12Granville  
Green Tech36 @ 28Gloversville  
Williams @ Lake George  
Geneseo8 @ 28Avon  
Kennedy (Cheektowaga)42 @ 23Eden/North Collins  
Notre Dame (Batavia) @ Alexandria Central  
John Jay (Hopewell Junction)46 @ 20Ossining  
Edison Tech6 @ 41Webster Schroeder  
Newfield (Newfield)20 @ 16Whitney Point  
Central Valley Academy34 @ 7South Jefferson  
Maple Grove/Chautauqua Lake @ Portville  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)