Schedule & Scores for Saturday, October 8, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Fieldston26 @ 33Montclair Kimberley Academy NJ  
Vestal35 @ 34Union-Endicott  
McQuaid Jesuit10 @ 14Aquinas Institute  
Eastport-South Manor13 @ 42Sayville  
Haldane14 @ 40Woodlands  
White Plains6 @ 43New Rochelle  
Cornwall Central56 @ 7Goshen Central  
Shenendehowa41 @ 12Albany  
Clarkstown North34 @ 35North Rockland  
Kennedy (Bronx)6 @ 40Erasmus Hall  
Connetquot28 @ 12Northport  
Oneida21 @ 10Vernon-Verona-Sherrill  
Schuylerville7 @ 35Glens Falls  
Farmingdale45 @ 42Massapequa  
Oceanside24 @ 35Baldwin  
Medina-Webber6 @ 8Cleveland Hill  
Port Richmond0 @ 36Flushing  
Lawrence6 @ 31Wantagh  
Longwood6 @ 28William Floyd  
Bellport6 @ 28West Islip  
Kings Park11 @ 15East Islip  
Rye Neck28 @ 57Bronxville  
Columbus6 @ 36Jefferson  
Grady0 @ 36Eagle Academy II  
Wallkill20 @ 21Monticello  
Dolgeville12 @ 27West Canada Valley  
Grand Street Campus12 @ 30Curtis  
Copiague26 @ 27Riverhead  
Fort Hamilton32 @ 16Campus Magnet  
Brooklyn Tech0 @ 26Wagner (Staten Island)  
Cardinal Ohara0 @ 46St. Francis  
Sachem East17 @ 7Sachem North  
Bayside24 @ 0Sheepshead Bay  
Blind Brook33 @ 10Croton-Harmon  
Ketcham14 @ 25Spring Valley  
Smithtown East6 @ 35North Babylon  
Wayne42 @ 6Penn Yan Academy  
Ossining38 @ 41Greeley  
Bay Shore26 @ 20Brentwood  
Arlington24 @ 18Fox Lane  
Central Islip7 @ 39Commack  
Centereach21 @ 29Newfield (Selden)  
Tully12 @ 32Little Falls  
Springfield Gardens35 @ 0Lafayette (Brooklyn)  
Briarcliff7 @ 40Westlake  
Carmel28 @ 7Port Chester  
Whitman (Rushville)6 @ 0Dundee  
Byram Hills24 @ 20Peekskill  
West Babylon32 @ 35Amityville Memorial  
Beach Channel @ 10McKee Vo-Tech  
Shoreham-Wading River12 @ 16John Glenn  
Oriskany32 @ 14Bishop Grimes  
Glen Cove6 @ 55Hewlett  
Truman38 @ 18Madison  
Tilden6 @ Adams (Ozone Park)  
Rocky Point20 @ 14Harborfields  
Canarsie41 @ 26Roosevelt (Brooklyn)  
Cardozo0 @ 46Lane  
Mepham36 @ 33Sewanhaka  
Cato-Meridian58 @ 34Hannibal  
Far Rockaway41 @ 0Evander Childs  
Adirondack16 @ 55LaFayette/Fabius Pompey  
Center Moriches20 @ 36Port Jefferson  
Automotive6 @ 30Long Island City  
Information Tech22 @ 20Bryant  
KIPP NYC College Prep0 @ 44Douglass Academy  
Trinity-Pawling51 @ 20Taft CT  
Chaminade21 @ 13Holy Cross  
Canisius31 @ 14Cardinal Mooney OH  
Windsor Central20 @ 41Chenango Forks  
Newark8 @ 46Geneva  
Minisink Valley21 @ 6Port Jervis  
Brockport47 @ 0Honeoye Falls-Lima  
Niagara-Wheatfield56 @ 32Lockport  
Tappan Zee0 @ 28John Jay (Cross River)  
University Prep28 @ 12St. Marys (Lancaster)  
Poly Prep Country Day21 @ 14Holy Trinity  
St. Francis Prep14 @ 15Mt St. Michael Academy  
Miller Place43 @ 6Bayport-Blue Point  
Kennedy (Bellmore)10 @ 35Elmont Memorial  
East Meadow56 @ 21Uniondale  
Potsdam20 @ 8St. Lawrence Central  
Chatham13 @ 27Watervliet  
Brewster42 @ 24Eastchester  
Grand Island39 @ 12Kenmore East  
Palisade Prep12 @ 34Roosevelt (Yonkers)  
Notre Dame (Batavia)0 @ 3Holley  
Garden City28 @ 0MacArthur  
Panas41 @ 21Port Washington  
New Utrecht16 @ 36DeWitt Clinton  
Stissing Mountain0 @ 48Dover  
Long Island Lutheran21 @ 6Saunders Trades & Tech  
Roslyn20 @ 43Plainedge  
Syosset14 @ 28Hempstead  
Deposit/Hancock21 @ 26Walton (Walton)  
Malverne37 @ 7West Hempstead  
South Park32 @ 22Riverside/International Prep at Grove/LaFayette/Da Vinci  
Red Hook6 @ 39Saugerties  
Huntington20 @ 19Half Hollow Hills East  
Herricks14 @ 21Carey  
Manhasset13 @ 34Long Beach  
Mynderse Academy19 @ 18Nichols  
Whitehall16 @ 0Warrensburg  
Kennedy (Plainview)6 @ 49Freeport  
Downsville Central/Roscoe Central0 @ 16Tri-Valley  
Friends Academy12 @ 41South (Valley Stream)  
Valley Stream North12 @ 24Rockville Centre South Side  
Division15 @ 22Bethpage  
Taconic Hills0 @ 49Voorheesville  
Floral Park Memorial25 @ 27New Hyde Park Memorial  
Roosevelt (Roosevelt)42 @ 21Lynbrook  
Mineola7 @ 40North Shore  
Clarke35 @ 13East Rockaway  
Island Trees14 @ 7Oyster Bay  
Moore Catholic14 @ 8Nazareth  
Dalton42 @ 22Harvey  
Great Neck North20 @ 49Calhoun (Merrick)  
Cold Spring Harbor12 @ 13Carle Place  
Moriah14 @ 21Saranac Lake  
Franklin Academy6 @ 54Gouverneur  
Elba @ 2Notre Dame (Batavia)  
Spencerport14 @ 41Greece Athena  
Lansingburgh6 @ 38Burnt Hills-Ballston Lake  
Elmira Free Academy-Southside42 @ 6Maine-Endwell  
Groton51 @ 13Newfield (Newfield)  
Canandaigua Academy30 @ 0Greece Arcadia  
Batavia41 @ 14Edison Tech  
Onondaga28 @ 7Beaver River  
Rye Country Day35 @ 7Hopkins CT  
Cattaraugus-Little Valley @ Panama  
Cardinal Hayes33 @ 14St. Peters  
Xaverian29 @ 14Cardinal Spellman  
Depew1 @ Barker  
Fonda-Fultonville0 @ 53Hoosic Valley  
Depew26 @ 12Barker-Royalton-Hartland  
Depew6 @ Royalton-Hartland  
Peru29 @ 6Saranac  
Beacon (Beacon)39 @ 0Lincoln (Yonkers)  
East Syracuse-Minoa51 @ 10Massena  
Lansing0 @ 58Newark Valley  
Tilden44 @ 20Adams  
Westbury18 @ 20Valley Stream Central  
LaFayette/Onondaga @ 17Beaver River  
Centereach @ 4Newfield (Newfield)  
Pembroke13 @ 35Finney/Northstar Christian Academy  
Yonkers0 @ 7Gorton  
Henninger14 @ 34Corcoran  
Forman CT 40 @ 20Millbrook School  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)