Schedule & Scores for Friday, October 7, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Rush-Henrietta41 @ 28Hilton  
Shaker35 @ 7Saratoga Springs  
Jamesville-DeWitt46 @ 6Fowler  
Mendon/Sutherland19 @ 0Churchville-Chili  
Monroe-Woodbury7 @ 28Newburgh Free Academy  
Pine Bush61 @ 13Poughkeepsie  
St. Josephs Collegiate Institute2 @ 0Bishop Timon-St. Jude  
Cazenovia28 @ 0Central Valley Academy  
Christian Brothers Academy (Albany)14 @ 28Guilderland  
Corning14 @ 21Waverly  
Our Lady of Lourdes45 @ 13Harrison  
St. Joseph-by-the-Sea21 @ 35Fordham Prep  
Nottingham23 @ 27Liverpool  
Tottenville34 @ 46Lincoln (Brooklyn)  
Schenectady8 @ 49Troy  
Warwick28 @ 7Roosevelt (Hyde Park)  
Ravena-Coeymans-Selkirk22 @ 34Schalmont  
West Seneca East13 @ 21Iroquois  
Sleepy Hollow14 @ 13Lakeland  
Columbia30 @ 12Colonie Central  
Boys & Girls20 @ 36Midwood  
Cheektowaga62 @ 0Lewiston-Porter  
Washingtonville34 @ 14Valley Central  
Frontier0 @ 52Jamestown  
Tioga16 @ 22Notre Dame (Elmira)  
Archbishop Stepinac23 @ 38St. Anthonys  
Fairport10 @ 34Victor  
Indian River36 @ 26Watertown  
West Genesee35 @ 41Fayetteville-Manlius  
Herkimer33 @ 25Sauquoit Valley  
Webster Schroeder44 @ 14Webster Thomas  
Babylon35 @ 14Mount Sinai  
Homer26 @ 0Chittenango  
Kellenberg Memorial20 @ 48Monsignor Farrell  
Bishop Ludden49 @ 16Weedsport  
Clyde-Savannah14 @ 8Lyons  
New Paltz34 @ 7Marlboro Central  
Cambridge34 @ 6Canajoharie  
Akron6 @ 40Albion  
Tuckahoe0 @ 32Dobbs Ferry  
McKinley27 @ 10West Seneca West  
Cortland21 @ 26Bodley  
Nanuet20 @ 6Putnam Valley  
Liberty21 @ 33ONeill  
Kenmore West14 @ 10Clarence  
Wayland-Cohocton7 @ 34Le Roy  
Beekmantown53 @ 34Au Sable Valley  
Millbrook26 @ 48Chester  
Westmoreland14 @ 25Frankfort-Schuyler  
Canastota45 @ 13Sherburne-Earlville  
Proctor44 @ 52Auburn  
Chautauqua Lake8 @ 37Southwestern  
Ardsley14 @ 7Valhalla  
Griffith Institute6 @ 40Dunkirk  
Starpoint41 @ 37Williamsville South  
Niagara Falls17 @ 14Williamsville North  
Nyack14 @ 42Yorktown  
Bethlehem Central9 @ LaSalle Academy  
Bethlehem Central20 @ 7LaSalle Institute  
Central Square22 @ 26Whitesboro  
Westhampton Beach48 @ 9Hauppauge  
Lowville36 @ 6Jordan-Elbridge  
New Dorp8 @ 24South Shore  
Greenwich27 @ 12Corinth  
Ballston Spa32 @ 0Niskayuna  
Williamsville East33 @ 14Sweet Home  
Horseheads43 @ 21Ithaca  
Horseheads0 @ 28Binghamton  
Frewsburg7 @ 33Randolph  
Hendrick Hudson50 @ 49Rye  
Scotia-Glenville28 @ 48Queensbury  
Burke Catholic2 @ 0Fallsburg  
Middletown31 @ 7Kingston  
Marcellus35 @ 16Institute of Tech  
Hudson Falls20 @ 25Broadalbin-Perth  
Comsewogue0 @ 13Islip  
Bishop Kearney (Rochester)38 @ 20Westhill  
Ithaca21 @ 14Johnson City  
Pulaski @ 2Phoenix  
Pulaski46 @ 13Birdlebough  
Ward Melville14 @ 23Lindenhurst  
Scarsdale14 @ 31Clarkstown South  
Albany Academy for Boys8 @ 35Hudson  
Irvington8 @ 41Edgemont  
Pawling25 @ 26Sullivan West  
Cicero-North Syracuse20 @ 7Baker  
Penfield35 @ 14Gates Chili  
Penfield35 @ 14Gates Chili  
Palmyra-Macedon44 @ 12Waterloo  
Hamburg20 @ 14Lake Shore  
Dansville0 @ 42Hornell  
Bainbridge-Guilford24 @ 22Unadilla Valley  
Lackawanna12 @ 28Alden  
Olean27 @ 24East Aurora/Holland  
Hastings12 @ 29Albertus Magnus  
Suffern6 @ 18Mamaroneck  
Gloversville14 @ 34Amsterdam  
Newfane6 @ 56Maryvale  
Patchogue-Medford13 @ 34Whitman (Huntington Station)  
Mohonasen6 @ 27Averill Park  
Stillwater29 @ 28Mechanicville  
Crane12 @ 48Cobleskill-Richmondville  
Pearl River7 @ 48Somers  
South Jefferson0 @ 27Camden  
Cohoes4 @ Johnstown  
Holland Patent22 @ 34Altmar-Parish-Williamstown  
Oxford Academy8 @ 62Sidney  
Morrisville-Eaton/Hamilton 6 @ 40Mt Markham  
Irondequoit18 @ 47Brighton  
Alexander50 @ 0Wilson  
Rome Free Academy7 @ 59Christian Brothers Academy (Syracuse)  
Tonawanda0 @ 34Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca  
Granville6 @ 30Lake George  
Amherst Central16 @ 49North Tonawanda  
Susquehanna Valley30 @ 29Norwich  
Dryden6 @ 38Owego Free Academy  
Midlakes8 @ 22East Rochester-Gananda  
Mt Vernon34 @ 0Ramapo  
Plattsburgh14 @ 28Ticonderoga  
New Hartford14 @ 42Carthage  
Half Hollow Hills West56 @ 13Smithtown West  
Rondout Valley24 @ 17Highland  
Clinton @ 12South Lewis  
Lehman35 @ 15Jamaica  
South Glens Falls34 @ 22Green Tech  
Locust Valley7 @ 35Seaford  
Cuba-Rushford20 @ 21Bolivar-Richburg  
Seton Catholic Central (Binghamton)30 @ 64Greene  
Kennedy Catholic41 @ 14St. Dominic  
Mott Haven18 @ 30Stuyvesant  
Cooperstown12 @ 38Port Byron/Union Springs  
Cooperstown1 @ Port Byron  
Edison (Elmira Heights)14 @ 22Moravia  
Coxsackie-Athens7 @ 30Hoosick Falls  
Riverside (Yonkers)14 @ 37Pelham Memorial  
Thousand Islands20 @ 22General Brown  
Williams12 @ 63Ogdensburg Free Academy  
Wyandanch36 @ 16Mattituck-Southold-Greenport  
New York Mills0 @ 2Waterville  
New York Mills @ 9Waterville/Madison Central  
Yonkers Montessori Academy0 @ 40Pleasantville  
Berne-Knox-Westerlo @ Cumberland Christian NJ  
Kennedy (Cheektowaga)30 @ 7Allegany-Limestone  
John Jay (Hopewell Junction)28 @ 14Mahopac  
Wilson Magnet17 @ East  
Notre Dame7 @ 8Mexico  
Cairo-Durham6 @ 47Tamarac  
Silver Creek/Forestville Central6 @ 43Maple Grove  
V.R. Eaton TX 47 @ 59Chisholm Trail  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)