Schedule & Scores for Friday, October 14, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Maine-Endwell14 @ 26Union-Endicott  
Shaker20 @ 7Bethlehem Central  
Binghamton22 @ 43Vestal  
Burnt Hills-Ballston Lake57 @ 12Green Tech  
Hilton28 @ 31Fairport  
Chittenango42 @ 20Marcellus  
Cazenovia33 @ 6Oneida  
Alden13 @ 6University Prep  
Alden @ Olean  
Maple Grove50 @ 7Randolph  
Cornwall Central47 @ 0Wallkill  
Baker23 @ 7Nottingham  
Geneva20 @ 38East Rochester-Gananda  
Saranac Lake35 @ 6Plattsburgh  
Minisink Valley24 @ 7Valley Central  
Sweet Home14 @ 54Starpoint  
Somers35 @ 6Beacon (Beacon)  
Newburgh Free Academy36 @ 16Kingston  
Depew14 @ 51Lancaster  
Erasmus Hall42 @ 35Tottenville  
Lockport8 @ 30Williamsville North  
Holy Cross21 @ 48St. Anthonys  
Chenango Valley7 @ Windsor  
Chenango Valley6 @ 51Windsor Central  
Henninger47 @ 35Rome Free Academy  
Washingtonville0 @ 7Monroe-Woodbury  
Canandaigua Academy14 @ 18Eastridge  
Frontier22 @ 34Hamburg  
Tioga16 @ 20Groton  
Camden7 @ 44Central Valley Academy  
Mahopac6 @ 24Clarkstown South  
Miller Place14 @ 27Shoreham-Wading River  
Notre Dame (Elmira)0 @ 28Oxford Academy  
East Meadow21 @ 28Farmingdale  
Williamsville South21 @ 19Grand Island  
Amsterdam47 @ 18Scotia-Glenville  
Xavier20 @ 21St. Joseph-by-the-Sea  
Troy47 @ 12Columbia  
Webster Thomas7 @ 48Victor  
General Brown21 @ 12Altmar-Parish-Williamstown  
Red Jacket42 @ 13Whitman (Rushville)  
Queensbury53 @ 36Mohonasen  
Portville14 @ 16Cattaraugus-Little Valley  
Cambridge51 @ 13Whitehall  
Liverpool0 @ 30Auburn  
Johnson City6 @ 55Pine Bush  
Elmira Free Academy-Southside32 @ 26Corning  
Grady0 @ 46Bayside  
West Canada Valley62 @ 34Morrisville-Eaton/Hamilton  
Roosevelt (Yonkers)26 @ 49Pelham Memorial  
Barker-Royalton-Hartland20 @ 34Lackawanna  
Bronxville26 @ 28Chester  
Curtis32 @ 28Lincoln (Brooklyn)  
Cortland22 @ 30Fowler  
Batavia40 @ 34Clyde-Savannah  
Vernon-Verona-Sherrill14 @ 45Mexico  
Mamaroneck7 @ 27Carmel  
Broadalbin-Perth @ Schalmont  
Campus Magnet0 @ 34Midwood  
Westmoreland0 @ 45Sauquoit Valley  
West Seneca West6 @ 28West Seneca East  
Salamanca7 @ 54Olean  
Proctor22 @ 42Cicero-North Syracuse  
Allegany-Limestone19 @ 7Chautauqua Lake  
Iroquois9 @ 0South Park  
Guilderland47 @ 44Shenendehowa  
Rensselaer12 @ 19Canajoharie  
Carthage21 @ 28Indian River  
Lewiston-Porter13 @ 28Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca  
Tappan Zee14 @ 20Hendrick Hudson  
Ketcham34 @ 48Scarsdale  
Central Square40 @ 28Watertown  
Panas0 @ 7Our Lady of Lourdes  
Colonie Central14 @ 33Schenectady  
LaSalle Institute21 @ 40Christian Brothers Academy (Albany)  
Corcoran40 @ 23Fayetteville-Manlius  
Greenwich6 @ 34Schuylerville  
Westhill36 @ 44Solvay  
Horseheads43 @ 21Ithaca  
Brighton35 @ 20Spencerport  
Maryvale26 @ 34Cheektowaga  
Commack34 @ 27Ward Melville  
Burke Catholic14 @ 16Millbrook  
Putnam Valley35 @ 15Edgemont  
Hudson Falls0 @ 43Glens Falls  
Flushing18 @ 24South Shore  
Pulaski14 @ 49Jordan-Elbridge  
Lakeland0 @ 39Yorktown  
Averill Park33 @ 21Lansingburgh  
Albion6 @ 48Medina-Webber  
Walton (Walton)40 @ 36Unadilla Valley  
Irvington14 @ 46Valhalla  
Byram Hills0 @ 33Brewster  
Waterloo0 @ 35Wayne  
North Tonawanda41 @ 18Tonawanda  
Port Chester3 @ 19John Jay (Hopewell Junction)  
Penfield8 @ 49Mendon/Sutherland  
Highland3 @ 59Marlboro Central  
Oriskany8 @ Waterville/Madison Central  
Bodley0 @ 49East Syracuse-Minoa  
Dansville13 @ 47Wayland-Cohocton  
Ogdensburg Free Academy49 @ 6Potsdam  
Greece Arcadia34 @ 35Irondequoit  
Saratoga Springs6 @ 13Ballston Spa  
Dundee6 @ 34Mynderse Academy  
Corinth14 @ 30Hoosick Falls  
Islip27 @ 30Rocky Point  
Nichols22 @ 42Pembroke  
Tamarac0 @ 40Watervliet  
Gloversville32 @ 53South Glens Falls  
Crane8 @ 44Ravena-Coeymans-Selkirk  
Lindenhurst37 @ 0Longwood  
Cardinal Ohara14 @ 35Steubenville OH  
Mt Markham32 @ 0Herkimer  
Little Falls0 @ 30Canastota  
Beach Channel @ Somers  
Institute of Tech6 @ 34Homer  
Monticello21 @ 18Port Jervis  
Granville14 @ 49Stillwater  
Penn Yan Academy44 @ 24Newark  
Whitney Point0 @ 69Oneonta  
Dryden0 @ 32Waverly  
Moravia8 @ 33Lansing  
Beaver River26 @ 28Sandy Creek  
Johnstown44 @ 27Broadalbin-Perth  
Midlakes7 @ 17Palmyra-Macedon  
Mt Vernon6 @ 35Arlington  
Albany44 @ 20Niskayuna  
Bethpage14 @ 21Lawrence  
New Hartford7 @ 29Whitesboro  
Au Sable Valley31 @ 10Moriah  
Cuba-Rushford43 @ 12Geneseo  
Hudson26 @ 22Schalmont  
Mott Haven6 @ 26Petrides  
Bolivar-Richburg8 @ 41Avon  
Thousand Islands14 @ 35Lowville  
Carle Place14 @ 28Seaford  
Chisholm Trail7 @ 34Brewer TX  
Finney/Northstar Christian Academy7 @ 48Alexander  
Notre Dame (Batavia)2 @ Oakfield-Alabama  
Roosevelt (Hyde Park)22 @ 21Middletown  
Christian Brothers Academy (Syracuse)61 @ 13West Genesee  
Roosevelt (Brooklyn)6 @ 40Kennedy (Bronx)  
Moore Catholic14 @ 7Xaverian  
Notre Dame55 @ 22South Jefferson  
Cairo-Durham6 @ 53Chatham  
East Aurora/Holland43 @ 16Griffith Institute  
Schoburg [Schoharie/Duanesburg] @ 13Fort Edward  
Eden/North Collins20 @ 48Akron  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)