Schedule & Scores for Saturday, October 1, 2016:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Victor21 @ 7Rush-Henrietta  
Newburgh Free Academy21 @ 14Pine Bush  
Aquinas Institute21 @ 24St. Francis  
Lancaster42 @ 35Orchard Park  
South Jefferson12 @ 62Cazenovia  
Rocky Point14 @ 42Sayville  
Tuckahoe0 @ 33Woodlands  
Our Lady of Lourdes49 @ 14Byram Hills  
Bishop Timon-St. Jude44 @ 14Cardinal Ohara  
Holy Cross7 @ 42Archbishop Stepinac  
John Jay (Cross River)41 @ 0Pearl River  
Norwich14 @ 33Chenango Valley  
Oceanside24 @ 28East Meadow  
Babylon29 @ 25Miller Place  
Herkimer20 @ 42Dolgeville  
Eden/North Collins6 @ 52Cleveland Hill  
South Glens Falls13 @ 49Amsterdam  
Massapequa43 @ 6Westbury  
East Islip35 @ 0Hauppauge  
Haldane21 @ 38Rye Neck  
Dobbs Ferry39 @ 7Bronxville  
Liverpool10 @ 14Proctor  
Pleasantville31 @ 0Ardsley  
Lindenhurst33 @ 27Northport  
Mt Markham7 @ 20West Canada Valley  
Riverhead0 @ 42Bellport  
Nanuet8 @ 35Westlake  
Central Valley Academy8 @ 27Vernon-Verona-Sherrill  
Mamaroneck30 @ 14Mt Vernon  
Canastota32 @ 14Adirondack  
Chautauqua Lake3 @ 27Lyons  
Carmel28 @ 10Ketcham  
Smithtown East28 @ 14Smithtown West  
Peekskill18 @ 53Hendrick Hudson  
Maryvale28 @ 26Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca  
Saunders Trades & Tech36 @ 0Palisade Prep  
Bainbridge-Guilford22 @ 36Walton (Walton)  
Goshen Central20 @ 26Red Hook  
Centereach9 @ 14Huntington  
New York Mills14 @ 52Oriskany  
Hastings19 @ 22Yonkers Montessori Academy  
Harborfields14 @ 13West Babylon  
Hampton Bays22 @ 8Mercy  
Newfane @ 8Barker  
Grand Street Campus21 @ 0Canarsie  
LaFayette/Fabius Pompey22 @ 52Little Falls  
John Glenn42 @ 0Bayport-Blue Point  
Calhoun (Merrick)7 @ 29Mepham  
Cato-Meridian0 @ 63Beaver River  
Briarcliff7 @ 23Blind Brook  
Brentwood41 @ 15Central Islip  
Mott Haven23 @ 55Lehman  
Long Island Lutheran6 @ 32King Low Heywood Thomas CT  
Rye Country Day27 @ 7Pennington NJ  
Riverdale Country30 @ 34Morristown-Beard NJ  
Dalton9 @ 7Newark Academy NJ  
Chenango Forks49 @ 12Susquehanna Valley  
Holy Trinity55 @ 22St. Joseph-by-the-Sea  
Lockport28 @ 41Kenmore West  
Glens Falls48 @ 21Hoosic Valley  
Webster Schroeder18 @ 21Fairport  
Camden @ 9Academy of American Studies  
Sewanhaka16 @ 30Kennedy (Bellmore)  
Notre Dame (Elmira)32 @ 14Edison (Elmira Heights)  
Valley Stream Central0 @ 42Baldwin  
Fordham Prep35 @ 13Mt St. Michael Academy  
Wilson33 @ 26Kennedy (Cheektowaga)  
Fieldston31 @ 34Hackley  
Yonkers0 @ 41Roosevelt (Yonkers)  
Barker-Royalton-Hartland23 @ 14Newfane  
ONeill41 @ 42Spackenkill  
Mechanicville20 @ 34Voorheesville  
Sullivan West7 @ 58Burke Catholic  
Albertus Magnus35 @ 0Croton-Harmon  
Churchville-Chili20 @ 28Penfield  
Garden City49 @ 20Elmont Memorial  
Seaford26 @ 14Malverne  
Chester52 @ 8Tri-Valley  
Bethpage27 @ 21Plainedge  
Edgemont7 @ 21Valhalla  
Waterloo0 @ 20Midlakes  
Wantagh42 @ 7Division  
Long Beach54 @ 55Carey  
Watervliet34 @ 8Taconic Hills  
Ogdensburg Free Academy42 @ 44Massena  
Canajoharie25 @ 21Warrensburg  
Finney/Northstar Christian Academy16 @ 6Nichols  
South (Valley Stream)20 @ 42Clarke  
Whitney Point42 @ 43Seton Catholic Central (Binghamton)  
New Hyde Park Memorial38 @ 20Valley Stream North  
Kennedy (Plainview)27 @ 43Hempstead  
Lake Shore28 @ 60Riverside/International Prep at Grove/LaFayette/Da Vinci  
Roslyn22 @ 8Floral Park Memorial  
Jericho22 @ 26Great Neck North  
Locust Valley21 @ 34Carle Place  
Mineola6 @ 7Oyster Bay  
St. Lawrence Central48 @ 12Williams  
Port Jefferson38 @ 34Wyandanch  
Coxsackie-Athens61 @ 6Cairo-Durham  
East Rockaway28 @ 7Cold Spring Harbor  
St. Dominic7 @ 34Moore Catholic  
Half Hollow Hills West28 @ 14Half Hollow Hills East  
Midwood20 @ 42Lincoln (Brooklyn)  
Millbrook School8 @ 42Pomfret School CT  
Corning14 @ 9Horseheads  
Yorktown42 @ 28Sleepy Hollow  
Lynbrook27 @ 13Glen Cove  
Le Roy7 @ 49Livonia  
Attica57 @ 13Notre Dame (Batavia)  
Kennedy Catholic20 @ 49Cardinal Spellman  
Whitman (Huntington Station)7 @ 19Bay Shore  
Putnam Valley49 @ 0Irvington  
Uniondale35 @ 0Hicksville  
Brockport32 @ 10Greece Arcadia  
Honeoye Falls-Lima17 @ 28Spencerport  
West Hempstead8 @ 28North Shore  
Cardinal Hayes18 @ 15Xavier  
Port Chester35 @ 21Greeley  
Saranac Lake22 @ 34Beekmantown  
Glens Falls19 @ Cohoes  
Camden7 @ 25Notre Dame  
Eastchester20 @ 19Beacon (Beacon)  
Hopkins CT 26 @ 10Horace Mann  
Dwight-Englewood NJ 26 @ 20Harvey  
Loomis Chaffee CT 29 @ 48Trinity-Pawling  
Cathedral Prep PA 41 @ 0St. Josephs Collegiate Institute  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)