Schedule & Scores for Friday, September 6, 2013:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Iona Prep21 @ 46Newburgh Free Academy  
Rush-Henrietta20 @ 44Webster Schroeder  
Canisius42 @ 15McQuaid Jesuit  
Union-Endicott32 @ 56Christian Brothers Academy (Syracuse)  
Shaker19 @ 15LaSalle Institute  
Burnt Hills-Ballston Lake69 @ 25Lansingburgh  
Pine Bush49 @ 20Cornwall Central  
Aquinas Institute32 @ 8Bishop Timon-St. Jude  
Hornell14 @ 68Le Roy  
Orchard Park18 @ 0West Seneca West  
Cazenovia33 @ 7Camden  
Christian Brothers Academy (Albany)32 @ 13Bethlehem Central  
Shenendehowa34 @ 10Columbia  
Sweet Home27 @ 13Iroquois  
Somers27 @ 6Poughkeepsie  
Schenectady24 @ 55Fayetteville-Manlius  
Ravena-Coeymans-Selkirk6 @ 17Cohoes  
Livonia10 @ 0Wellsville  
St. Marys (Lancaster)70 @ 7Smethport PA  
Chenango Valley40 @ 42Sidney  
Henninger14 @ 0Liverpool  
Canandaigua Academy48 @ 7Honeoye Falls-Lima  
Tioga1 @ 0Notre Dame (Elmira)  
Indian River47 @ 7Oswego  
Greene37 @ 0Bainbridge-Guilford  
Fredonia55 @ 8Silver Creek/Forestville Central  
Williamsville South16 @ 8East/School of the Arts/City Honors  
Clarence12 @ 38Frontier  
Amsterdam56 @ 44Averill Park  
Xavier35 @ 7Minisink Valley  
Wilson6 @ 45Akron  
Bishop Ludden0 @ 41Institute of Tech  
Portville0 @ 13Maple Grove/Chautauqua Lake  
Grand Island17 @ 6Hamburg  
Johnson City7 @ 34Binghamton  
Wallkill24 @ 42Valley Central  
Caledonia-Mumford34 @ 19Haverling  
East-School of the Arts-Dr Thomas6 @ 9Hilton  
Weedsport27 @ 2Port Byron  
Weedsport27 @ 2Port Byron/Union Springs  
Vernon-Verona-Sherrill21 @ 8South Jefferson  
Liberty34 @ 6Eldred  
Beekmantown21 @ 32Ticonderoga  
Franklin Academy0 @ 21Massena  
Salamanca12 @ 0Falconer  
Canastota21 @ 35Skaneateles  
Mechanicville26 @ 18Catholic Central  
Proctor6 @ 34Corcoran  
Auburn13 @ 28West Genesee  
Carthage20 @ 7New Hartford  
Niagara Falls14 @ 52Jamestown  
Churchville-Chili27 @ 21Victor  
Tappan Zee28 @ 27Eastchester  
Watertown21 @ 47East Syracuse-Minoa  
Colonie Central22 @ 21Niskayuna  
Ballston Spa21 @ 28Guilderland  
Westhill21 @ 20Chittenango  
Dover0 @ 33Highland  
Frewsburg35 @ 0Pine Valley Central  
Notre Dame/Catholic35 @ 56Frankfort-Schuyler  
Scotia-Glenville12 @ 19Broadalbin-Perth  
Burke Catholic46 @ 6Sullivan West  
Ramapo6 @ 14Arlington  
Middletown21 @ 14Washingtonville  
Chester28 @ 33ONeill  
Putnam Valley26 @ 34Our Lady of Lourdes  
York6 @ 30Avon  
Hudson Falls24 @ 42Schuylerville  
Owego Free Academy20 @ 13Corning  
Williamsville North12 @ 14McKinley  
Bishop Kearney (Rochester)50 @ 7Canisteo-Greenwood  
Kenmore East16 @ 7East Aurora/Holland  
Albion32 @ 0Barker-Royalton-Hartland  
Moriah39 @ 6Plattsburgh  
Whitman (Rushville)17 @ 28Clyde-Savannah  
Waterloo6 @ 41Geneva  
North Tonawanda46 @ 28Lake Shore  
Cicero-North Syracuse27 @ 34Baker  
Franklin/Jefferson0 @ 39Irondequoit  
Penfield13 @ 28Brockport  
Dunkirk7 @ 32Alden  
Palmyra-Macedon6 @ 45Wayne  
Letchworth30 @ 26Warsaw  
St. Peters18 @ 26Bishop Ford  
Dansville37 @ 12Geneseo  
Cattaraugus-Little Valley21 @ 0Allegany-Limestone  
Cassadaga Valley11 @ 26Ellicottville/West Valley Central  
Ogdensburg Free Academy46 @ 6Williams  
Altmar-Parish-Williamstown14 @ 47Lowville  
Greece Arcadia7 @ 27Eastridge  
Lansing13 @ 21Groton  
Mexico9 @ 30Central Valley Academy  
Tamarac7 @ 49Hoosick Falls  
Gloversville40 @ 0Mohonasen  
Newfane18 @ 38Lackawanna  
Fowler28 @ 34Bodley  
Southwestern20 @ 14Gowanda  
Crane0 @ 41Hudson  
Mt Markham28 @ 32Sauquoit Valley  
Oxford Academy14 @ 32Dryden  
Rome Free Academy15 @ 14Whitesboro  
Granville8 @ 27Stillwater  
Amherst Central6 @ 48Medina-Webber  
Susquehanna Valley35 @ 20Ithaca  
Penn Yan Academy0 @ 16Newark  
Moravia33 @ 6Unadilla Valley  
Johnstown7 @ 19Cobleskill-Richmondville  
Midlakes13 @ 48East Rochester-Gananda  
Lyons14 @ 22Mynderse Academy  
Lake George14 @ 47Rensselaer  
Rondout Valley0 @ 25Marlboro Central  
South Glens Falls56 @ 44Averill Park  
South Glens Falls8 @ 18Bishop Maginn  
Taconic Hills8 @ 69Chatham  
Stissing Mountain14 @ 34Ellenville  
Adirondack22 @ 26Tully  
Hannibal24 @ 29Jordan-Elbridge  
St. Lawrence Central28 @ 30Tupper Lake  
Bolivar-Richburg14 @ 34Cuba-Rushford  
Hoosic Valley7 @ 35Whitehall  
Bishop Grimes0 @ 48Cato-Meridian  
Thousand Islands0 @ 26Immaculate Heart Central  
Westfield/Brocton7 @ 44Randolph  
Finney/Northstar Christian Academy0 @ 41Pembroke  
Roosevelt (Hyde Park)28 @ 0Port Jervis  
Sherman12 @ 0Franklinville  
Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central28 @ 42Deposit/Hancock  
South Hills TX 45 @ 36Chisholm Trail  
Bennett/Olmsted TX 0 @ 14Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)