Schedule & Scores for Friday, September 27, 2013

ClassAway   HomeLocation
Canisius35 @ 9St. Francis  
Chenango Forks28 @ 0Lansing  
Hornell0 @ 33Wellsville  
Chittenango32 @ 44Central Valley Academy  
Avon39 @ 6Letchworth  
Christian Brothers Academy (Albany)34 @ 21Saratoga Springs  
Alden28 @ 7Depew  
Fayetteville-Manlius49 @ 37Liverpool  
Eastridge8 @ 38Victor  
Skaneateles26 @ 12Bishop Ludden  
Geneva25 @ 20East Rochester-Gananda  
Shenendehowa53 @ 28Albany  
Hoosick Falls68 @ 0Taconic Hills  
Minisink Valley7 @ 48Monroe-Woodbury  
Monsignor Farrell21 @ 41St. Anthonys  
Randolph35 @ 7Maple Grove/Chautauqua Lake  
Randolph35 @ 7Maple Grove  
Ravena-Coeymans-Selkirk19 @ 61Troy  
West Seneca East10 @ 7Hamburg  
Sleepy Hollow35 @ 28Nyack  
Henninger55 @ 0Central Square  
Columbia6 @ 41Colonie Central  
Cheektowaga43 @ 3Amherst Central  
Oneida48 @ 7South Jefferson  
Glens Falls24 @ 28Johnstown  
Whitesboro14 @ 17East Syracuse-Minoa  
Greene12 @ 47Dryden  
West Genesee7 @ 41Christian Brothers Academy (Syracuse)  
Attica15 @ 30Alexander  
Cleveland Hill24 @ 8Lackawanna  
Vestal13 @ 14Binghamton  
William Floyd7 @ 31Patchogue-Medford  
Sandy Creek42 @ 7Thousand Islands  
Newark33 @ 6Midlakes  
Northport20 @ 0Sachem East  
Schuylerville20 @ 34Cobleskill-Richmondville  
Yorktown33 @ 34Tappan Zee  
Lansingburgh44 @ 6Crane  
Nanuet41 @ 6Edgemont  
Spackenkill0 @ 14ONeill  
Kenmore West33 @ 31Clarence  
Harpursville28 @ 26Sidney  
Broadalbin-Perth3 @ 21Schalmont  
West Seneca West0 @ 49Frontier  
Salamanca8 @ 7Griffith Institute  
Greece Athena37 @ 18Churchville-Chili  
Auburn22 @ 21Proctor  
Allegany-Limestone23 @ 8Gowanda  
Clymer Central6 @ 40Cattaraugus-Little Valley  
Guilderland31 @ 28Shaker  
Sullivan West14 @ 51Millbrook  
Lewiston-Porter36 @ 14Bennett  
Lewiston-Porter14 @ 36Bennett/Olmsted TX  
Bethlehem Central33 @ 13Ballston Spa  
Watertown0 @ 28Carthage  
Panas34 @ 27Lakeland  
LaSalle Institute40 @ 7Indian River  
Honeoye Falls-Lima10 @ 37Brighton  
Ossining14 @ 58Rye  
Niskayuna21 @ 28Schenectady  
Westhill7 @ 41Homer  
Lancaster20 @ 58Jamestown  
Spencer-Van Etten8 @ 18Watkins Glen  
New Utrecht6 @ 26Lincoln (Brooklyn)  
Dover14 @ 40New Paltz  
Hendrick Hudson0 @ 55Somers  
Maryvale38 @ 16Barker-Royalton-Hartland  
Notre Dame/Catholic42 @ 43Weedsport  
Rye Country Day14 @ 35Our Lady of Lourdes  
Middletown0 @ 42Pine Bush  
Marcellus19 @ 14Cortland  
Frankfort-Schuyler0 @ 14Sherburne-Earlville  
Flushing20 @ 18Kennedy (Bronx)  
Albertus Magnus29 @ 6Valhalla  
Bishop Kearney (Rochester)48 @ 46Caledonia-Mumford  
Port Jervis14 @ 41Cornwall Central  
Windsor Central20 @ 35Norwich  
Syosset14 @ 48Farmingdale  
Westlake14 @ 34Putnam Valley  
Moriah12 @ 24Ticonderoga  
Carmel11 @ 14Clarkstown South  
Goshen Central10 @ 20Wallkill  
Port Byron14 @ 6Canastota  
Whitman (Rushville)21 @ 14Mynderse Academy  
Bellport23 @ 30Islip  
Waterloo25 @ 20Palmyra-Macedon  
Red Hook7 @ 42Marlboro Central  
Cicero-North Syracuse34 @ 14Corcoran  
Dolgeville48 @ 26Sauquoit Valley  
Oriskany42 @ 44South Lewis  
Bodley18 @ 25Oswego  
Bainbridge-Guilford20 @ 35Unatego  
Eastchester21 @ 22Brewster  
Olean35 @ 21Dunkirk  
Altmar-Parish-Williamstown12 @ 53General Brown  
Corinth21 @ 14Stillwater  
Oneonta14 @ 42Owego Free Academy  
Oakfield-Alabama35 @ 7Pembroke  
Tamarac28 @ 21Catholic Central  
Gloversville40 @ 55Amsterdam  
Southwestern21 @ 28Fredonia  
Lindenhurst20 @ 55Connetquot  
Saranac7 @ 0Plattsburgh  
Morrisville-Eaton/Hamilton 18 @ 0Cooperstown  
Saugerties7 @ 50Roosevelt (Hyde Park)  
Rome Free Academy25 @ 44Baker  
Beach Channel8 @ 32Grand Street Campus  
Institute of Tech38 @ 0Jordan-Elbridge  
Franklinville13 @ 14Ellicottville/West Valley Central  
Tonawanda22 @ 33Akron  
Monticello6 @ 37Valley Central  
Penn Yan Academy32 @ 33Wayne  
Massena20 @ 25Ogdensburg Free Academy  
Warsaw21 @ 41Le Roy  
Mt Vernon0 @ 34Mahopac  
Rocky Point7 @ 47Westhampton Beach  
Lake Shore0 @ 40South Park/Middle Early College  
Eldred45 @ 7Tri-Valley  
Bethpage15 @ 20Lynbrook  
Deer Park7 @ 21Hauppauge  
New Hartford36 @ 6Fowler  
Pine Valley Central6 @ 32Sherman  
Au Sable Valley21 @ 34Saranac Lake  
South Glens Falls12 @ 13Mohonasen  
Rockville Centre South Side0 @ 17Kennedy (Bellmore)  
Stony Brook7 @ 37Shoreham-Wading River  
Solvay27 @ 19Birdlebough  
Centereach18 @ 43West Babylon  
Odessa-Montour6 @ 52Notre Dame (Elmira)  
Cuba-Rushford52 @ 30York  
Bishop Maginn19 @ 61Troy  
Mineola27 @ 0Carle Place  
Hannibal28 @ 35Cato-Meridian  
Bolivar-Richburg37 @ 0Perry  
Deposit/Hancock36 @ 0Unadilla Valley  
Friends Academy37 @ 0St. Dominic  
Candor14 @ 26Oxford Academy  
Geneseo51 @ 20Canisteo-Greenwood  
Mattituck-Southold-Greenport42 @ 20Southampton  
John Jay (Hopewell Junction)16 @ 0Ramapo  
Port Byron/Union Springs14 @ 6Canastota  
East Aurora/Holland3 @ 6Pioneer  
Riverside/International Prep at Grove/LaFayette/Da Vinci0 @ 41Bishop Timon-St. Jude  
Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central35 @ 14Stissing Mountain  
Cuba NM 52 @ 30York  
North Side TX 10 @ 52Chisholm Trail  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)