Schedule & Scores for Saturday, September 21, 2013

ClassAway   HomeLocation
Cardinal Hayes47 @ 0Cardinal Spellman  
Holy Cross10 @ 8Iona Prep  
St. Anthonys31 @ 14Archbishop Stepinac  
Dryden12 @ 49Chenango Forks  
Cardinal Ohara16 @ 53St. Josephs Collegiate Institute  
Albany14 @ 47Christian Brothers Academy (Albany)  
Eastridge30 @ 14Greece Olympia  
Sayville18 @ 25Miller Place  
Woodlands7 @ 6Bronxville  
New Rochelle7 @ 14Scarsdale  
Our Lady of Lourdes22 @ 16Croton-Harmon  
Ticonderoga35 @ 13Saranac Lake  
St. Joseph-by-the-Sea14 @ 13Holy Trinity  
Starpoint6 @ 37Sweet Home  
Somers40 @ 0Beacon (Beacon)  
Palmyra-Macedon7 @ 56East Rochester-Gananda  
Campus Magnet0 @ 42Erasmus Hall  
Frontier23 @ 0Lockport  
Ossining38 @ 34Poughkeepsie  
Byram Hills7 @ 26Sleepy Hollow  
Boys & Girls30 @ 12Truman  
Glens Falls34 @ 16Cobleskill-Richmondville  
Canandaigua Academy25 @ 37Fairport  
Kennedy Catholic0 @ 36Xaverian  
Victor22 @ 12Greece Athena  
Kellenberg Memorial20 @ 30St. Francis Prep  
St. John the Baptist19 @ 26Mt St. Michael Academy  
New Dorp42 @ 30Port Richmond  
Glen Cove7 @ 53Lawrence  
William Floyd14 @ 7Northport  
West Islip41 @ 7Bay Shore  
Red Jacket14 @ 7Dundee  
Riverhead36 @ 50East Islip  
Haldane0 @ 42Rye Neck  
Elba/Byron-Bergen41 @ 6Holley  
Valhalla6 @ 49Dobbs Ferry  
Niagara-Wheatfield7 @ 13Grand Island  
Spencerport27 @ 14Irondequoit  
Pleasantville6 @ 9Nanuet  
DeWitt Clinton16 @ 12Jefferson  
Grady8 @ 28Bayside  
Yorktown35 @ 0Riverside (Yonkers)  
East-School of the Arts-Dr Thomas8 @ 6Marshall/Charlotte  
Ketcham34 @ 0Clarkstown North  
Curtis8 @ 30Fort Hamilton  
Highland48 @ 20Liberty  
Seton Catholic Central (Binghamton)22 @ 44Harpursville  
Hudson Falls8 @ 40Broadalbin-Perth  
South Shore48 @ 0Madison  
Millbrook70 @ 38Tri-Valley  
Sheepshead Bay32 @ 17Brooklyn Tech  
Gouverneur12 @ 28Franklin Academy  
Putnam Valley14 @ 10Ardsley  
Kings Park0 @ 41Bellport  
Lancaster17 @ 0Niagara Falls  
Nyack12 @ 7Port Chester  
Centereach29 @ 36Smithtown East  
Sachem East7 @ 20Commack  
Westhampton Beach25 @ 26Amityville Memorial  
Fonda-Fultonville40 @ 14Cairo-Durham  
Greece Arcadia0 @ 7Honeoye Falls-Lima  
Williamsville East0 @ 21Williamsville North  
Wagner (Staten Island)20 @ 30New Utrecht  
Christ the King18 @ 34Bishop Ford  
Rondout Valley42 @ 16Dover  
Arlington7 @ 9John Jay (Hopewell Junction)  
Flushing6 @ 12Canarsie  
Comsewogue10 @ 21Huntington  
North Tonawanda14 @ 27Kenmore East  
Edgemont7 @ 21Westlake  
Lafayette (Brooklyn)0 @ 50Tilden  
Moriah28 @ 22Saranac  
Briarcliff14 @ 28Irvington  
Monticello12 @ 19Goshen Central  
North Babylon35 @ 34Half Hollow Hills West  
Penfield22 @ 0Franklin  
McKee Vo-Tech30 @ 14Jamaica  
Longwood20 @ 7Half Hollow Hills East  
Fox Lane21 @ 12Mt Vernon  
Great Neck North17 @ 8Long Island Lutheran  
Lackawanna42 @ 6Kennedy (Cheektowaga)  
Yonkers Montessori Academy19 @ 34Hastings  
Deer Park20 @ 7Harborfields  
Islip28 @ 7Eastport-South Manor  
Alexander12 @ 41Notre Dame (Batavia)  
Beach Channel14 @ 32Lehman  
Midwood38 @ 8Adams  
Massena40 @ 26St. Lawrence Central  
Hauppauge21 @ 7Rocky Point  
Springfield Gardens23 @ 24Petrides  
Kennedy (Bronx)27 @ 20Grand Street Campus  
Evander Childs18 @ 6Far Rockaway  
Stevenson30 @ 8Washington  
Information Tech22 @ 60Smith  
Pelham Memorial40 @ 0Yonkers  
Pine Valley Central8 @ 34Panama  
Clinton34 @ 6LaFayette/Fabius Pompey  
Dalton14 @ 6Horace Mann  
Blind Brook20 @ 0Palisade Prep  
Cardozo0 @ 13CPH/East Harlem  
Stissing Mountain14 @ 38Onteora  
Mattituck-Southold-Greenport28 @ 7East Hampton-Bridgehampton-Pierson  
Whitman (Huntington Station)13 @ 14Central Islip  
Columbus1 @ 0Automotive  
University Prep48 @ 0South Seneca/Romulus  
Southampton36 @ 24Wyandanch  
Martin6 @ 28Roosevelt (Brooklyn)  
Bryant0 @ 8KIPP NYC College Prep  
Great Neck South0 @ 12St. Dominic  
Waverly46 @ 6Edison (Elmira Heights)  
Harvey6 @ 19Dwight-Englewood NJ  
Early College6 @ 54Fieldston  
Poly Prep Country Day53 @ 26Niagara Academy (Lincoln Ontario)  
Whitney Point16 @ 28Chenango Valley  
Corcoran28 @ 35Henninger  
Kennedy (Bellmore)6 @ 44Elmont Memorial  
Little Falls55 @ 13Notre Dame (Elmira)  
Greene0 @ 25Newark Valley  
Hempstead14 @ 49Baldwin  
East Meadow40 @ 48Massapequa  
Canajoharie10 @ 26Cambridge  
Beaver River26 @ 61Westmoreland  
Franklinville25 @ 12Clymer Central  
MacArthur7 @ 10Garden City  
Little Falls13 @ 55Notre Dame/Catholic  
Seaford35 @ 8Malverne  
Freeport46 @ 20Uniondale  
Lynbrook33 @ 55Plainedge  
Valley Stream Central19 @ 45Syosset  
West Hempstead35 @ 7Mineola  
Wantagh7 @ 42Carey  
Cooperstown13 @ 55Dolgeville  
New York Mills16 @ 15Oriskany  
Cattaraugus-Little Valley8 @ 34Sherman  
Maple Grove/Chautauqua Lake56 @ 0Cassadaga Valley  
Tonawanda17 @ 7Newfane  
Whitehall34 @ 22Fort Edward  
South (Valley Stream)12 @ 47Hewlett  
Salem53 @ 0Warrensburg  
Manhasset6 @ 23Sewanhaka  
Calhoun (Merrick)17 @ 39Mepham  
East Rockaway12 @ 35Valley Stream North  
Division0 @ 42Bethpage  
New Hyde Park Memorial0 @ 27Floral Park Memorial  
Port Washington32 @ 26Friends Academy  
North Shore14 @ 35Roosevelt (Roosevelt)  
Westbury6 @ 27Rockville Centre South Side  
Jericho6 @ 19Roslyn  
Carle Place0 @ 48Locust Valley  
Island Trees42 @ 0Oyster Bay  
Mohonasen6 @ 42Green Tech  
Binghamton35 @ 14Horseheads  
Bishop Timon-St. Jude6 @ 21St. Marys (Lancaster)  
Unatego28 @ 6Walton (Walton)  
Elmira Free Academy-Southside45 @ 12Johnson City  
Hoosic Valley16 @ 28Schoburg [Schoharie/Duanesburg]  
Maple Grove56 @ 0Cassadaga Valley  
Pawling33 @ 0Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central  
Rye Country Day1 @ 0Pawling  
Avon Old Farms CT 30 @ 19Trinity-Pawling  
Morristown-Beard NJ 31 @ 24Riverdale Country  
Walsh Jesuit OH 0 @ 14Canisius  
Ursuline OH 3 @ 29Aquinas Institute  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)