Schedule & Scores for Saturday, October 26, 2013

ClassAway   HomeLocation
Fieldston16 @ 35King Low Heywood Thomas CT  
Trinity-Pawling42 @ 21Berkshire School MA  
Dalton32 @ 6Dwight-Englewood NJ  
St. Francis Prep40 @ 7Cardinal Spellman  
St. Joseph-by-the-Sea28 @ 34Iona Prep  
Canisius41 @ 0Cardinal Ohara  
Corning20 @ 48Union-Endicott  
Washingtonville7 @ 43Pine Bush  
Comsewogue20 @ 41Sayville  
Cornwall Central40 @ 23Goshen Central  
Tottenville41 @ 16Port Richmond  
St. John the Baptist6 @ 24Monsignor Farrell  
Curtis0 @ 28Erasmus Hall  
Holy Trinity0 @ 22Holy Cross  
Poly Prep Country Day7 @ 27Friendship Collegiate Academy DC  
Boys & Girls28 @ 6Brooklyn Tech  
Archbishop Stepinac36 @ 0Fordham Prep  
Westhampton Beach14 @ 35Miller Place  
Floral Park Memorial0 @ 49Lawrence  
West Islip21 @ 33Riverhead  
Xavier21 @ 42St. Peters  
Kellenberg Memorial36 @ 7Christ the King  
Jefferson0 @ 33Campus Magnet  
Grady22 @ 0Jamaica  
Wallkill52 @ 7Saugerties  
Liberty12 @ 46Burke Catholic  
South Shore44 @ 6Columbus  
Sullivan West61 @ 21Tri-Valley  
DeWitt Clinton32 @ 12Sheepshead Bay  
Kennedy Catholic6 @ 54Cardinal Hayes  
Lehman0 @ 35New Dorp  
New Utrecht38 @ 12Midwood  
Smithtown West39 @ 22Bay Shore  
Newfield (Selden)22 @ 8Central Islip  
Wagner (Staten Island)0 @ 34Flushing  
Petrides34 @ 6Lafayette (Brooklyn)  
Bellport13 @ 17Huntington  
Hauppauge14 @ 6Amityville Memorial  
John Glenn21 @ 18Shoreham-Wading River  
Brentwood7 @ 42Longwood  
Jericho21 @ 33Long Island Lutheran  
Lincoln (Brooklyn)27 @ 12Fort Hamilton  
Half Hollow Hills East18 @ 53Patchogue-Medford  
West Babylon14 @ 49Half Hollow Hills West  
Bayside34 @ 0Springfield Gardens  
Truman1 @ 0Beach Channel  
Lane22 @ 45Martin  
Adams6 @ 34Grand Street Campus  
Evander Childs12 @ 34Washington  
CPH/East Harlem22 @ 14Smith  
Riverdale Country18 @ 28Horace Mann  
Stevenson6 @ 26Cardozo  
Centereach7 @ 31Whitman (Huntington Station)  
East Hampton-Bridgehampton-Pierson33 @ 12Wyandanch  
Clarke14 @ 33Mineola  
Mattituck-Southold-Greenport0 @ 24Bayport-Blue Point  
Long Island City40 @ 12Information Tech  
Automotive0 @ 28Roosevelt (Brooklyn)  
Far Rockaway0 @ 8Bryant  
New York Military Academy47 @ 30Forman CT  
Chenango Forks41 @ 6Whitney Point  
Bishop Timon-St. Jude6 @ 15St. Josephs Collegiate Institute  
Lansing14 @ 29Waverly  
Newark Valley26 @ 7Chenango Valley  
Farmingdale51 @ 6Uniondale  
Oceanside40 @ 13Syosset  
Kennedy (Bellmore)19 @ 38Westbury  
Baldwin30 @ 34East Meadow  
Kennedy (Plainview)6 @ 41Massapequa  
Rockville Centre South Side7 @ 42Garden City  
Seaford41 @ 7Valley Stream North  
Elmont Memorial14 @ 33MacArthur  
Plainedge27 @ 7Sewanhaka  
West Hempstead0 @ 53Roosevelt (Roosevelt)  
Wantagh35 @ 16Long Beach  
Carey41 @ 3Mepham  
Bethpage28 @ 6Glen Cove  
Freeport36 @ 0Valley Stream Central  
Manhasset20 @ 47South (Valley Stream)  
Hempstead20 @ 14Hicksville  
Island Trees14 @ 21North Shore  
Oyster Bay7 @ 40Locust Valley  
Great Neck South36 @ 62Friends Academy  
Calhoun (Merrick)40 @ 7Herricks  
East Rockaway21 @ 22Malverne  
Great Neck North9 @ 26Roslyn  
Oneonta0 @ 56Maine-Endwell  
Binghamton14 @ 32Elmira Free Academy-Southside  
Nazareth14 @ 28Xaverian  
Massena25 @ 18Franklin Academy  
Dryden14 @ 16Edison (Elmira Heights)  
Whitehall18 @ 48Cambridge  
Pine Valley Central6 @ 28Clymer Central  
Stillwater6 @ 47Fonda-Fultonville  
Cortland0 @ 43Cazenovia  
Bronxville10 @ 28Rye Neck  
Barker-Royalton-Hartland20 @ 28Starpoint  
Falconer0 @ 22Cleveland Hill  
Pioneer0 @ 20Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca  
Early College14 @ 23Yonkers Montessori Academy  
Silver Creek/Forestville Central7 @ 26Kennedy (Cheektowaga)  
Perry12 @ 20Clyde-Savannah  
Red Jacket51 @ 21Cuba-Rushford  
Schoburg [Schoharie/Duanesburg]19 @ 41Greenwich  
Scarsdale10 @ 17John Jay (Hopewell Junction)  
Spring Valley18 @ 28Eastchester  
Glens Falls19 @ 42Cohoes  
Pearl River41 @ 13Port Chester  
Kenmore East0 @ 32Sweet Home  
Blind Brook7 @ 37Haldane  
Woodlands39 @ 14Dobbs Ferry  
Clarkstown South0 @ 27Ketcham  
Au Sable Valley0 @ 28Saranac  
New Rochelle10 @ 13North Rockland  
Greeley50 @ 36Beacon (Beacon)  
Baker20 @ 26Henninger  
Churchville-Chili8 @ 16Wilson Magnet-School Without Walls  
Marshall/Charlotte0 @ 26McQuaid Jesuit  
Cato-Meridian19 @ 40Westmoreland  
Spencer-Van Etten32 @ 14Harpursville  
Caledonia-Mumford15 @ 12Bishop Kearney (Rochester)  
Canajoharie13 @ 27Salem  
Seton Catholic Central (Binghamton)19 @ 8Delaware Academy  
East-School of the Arts-Dr Thomas0 @ 28Mendon/Sutherland  
Tamarac44 @ 22Cairo-Durham  
Bishop Maginn0 @ 41Queensbury  
Crane12 @ 40Hudson Falls  
Croton-Harmon38 @ 47Edgemont  
Valhalla40 @ 8Palisade Prep  
Granville21 @ 15Coxsackie-Athens  
Frewsburg20 @ 14Sherman  
South Lewis8 @ 44Adirondack  
Pawling6 @ 34Albertus Magnus  
Lancaster15 @ 28Kenmore West  
Dundee49 @ 9Finney/Northstar Christian Academy  
Fairport30 @ 33Rush-Henrietta  
Port Byron/Union Springs14 @ 34Pulaski  
Port Byron14 @ 34Pulaski  
Lowville40 @ 26Clinton  
Irvington23 @ 14Westlake  
Notre Dame (Batavia)0 @ 28Alexander  
Sandy Creek34 @ 14West Canada Valley  
Hamden Hall Country Day CT 22 @ 41Rye Country Day  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)