Schedule & Scores for Saturday, October 12, 2013

ClassAway   HomeLocation
St. John the Baptist42 @ 6Cardinal Spellman  
Iona Prep29 @ 14Holy Trinity  
Chaminade21 @ 14Archbishop Stepinac  
Hilton24 @ 17Rush-Henrietta  
St. Anthonys41 @ 0Holy Cross  
Bishop Timon-St. Jude0 @ 24Canisius  
Fairport0 @ 19Mendon/Sutherland  
Burnt Hills-Ballston Lake49 @ 0Amsterdam  
Aquinas Institute38 @ 10McQuaid Jesuit  
Orchard Park34 @ 6Niagara Falls  
Alden29 @ 20Olean  
Sayville21 @ 49Bellport  
Rye Neck41 @ 40Woodlands  
Wayne39 @ 47Geneva  
Sweet Home34 @ 6Kenmore East  
Erasmus Hall38 @ 0Canarsie  
Kenmore West34 @ 12Lockport  
Greeley21 @ 33John Jay (Cross River)  
Randolph49 @ 14Cassadaga Valley  
Connetquot26 @ 21Brentwood  
Port Richmond42 @ 22Boys & Girls  
Xavier27 @ 28St. Francis Prep  
Mahopac6 @ 28Ketcham  
Attica28 @ 6Elba/Byron-Bergen  
Hewlett20 @ 35Lawrence  
William Floyd48 @ 21Ward Melville  
East Islip14 @ 28West Islip  
Clyde-Savannah30 @ 26Red Jacket  
Babylon36 @ 21John Glenn  
Fordham Prep20 @ 7Kellenberg Memorial  
Dobbs Ferry38 @ 7Hastings  
New Paltz23 @ 36Red Hook  
Grand Island14 @ 6Starpoint  
Roosevelt (Yonkers)6 @ 42Tuckahoe  
Half Hollow Hills East20 @ 40Northport  
New Utrecht30 @ 12Jefferson  
Lafayette (Brooklyn)8 @ 44Grady  
Edison (Elmira Heights)10 @ 24Wilson Magnet-School Without Walls  
Medina-Webber14 @ 44Bennett/Olmsted TX  
Franklin/Jefferson0 @ 50East-School of the Arts-Dr Thomas  
Scarsdale35 @ 7Clarkstown North  
Riverdale Country22 @ 43Bronxville  
New Dorp26 @ 0Curtis  
Riverhead21 @ 0Smithtown West  
Batavia43 @ 19Greece Arcadia  
Millbrook30 @ 14Liberty  
South Shore42 @ 0Martin  
Flushing12 @ 25Campus Magnet  
Brooklyn Tech30 @ 14Adams  
St. Francis33 @ 6Cardinal Ohara  
Greece Athena45 @ 19Greece Olympia  
Ardsley14 @ 6Irvington  
Islip41 @ 21Kings Park  
Sheepshead Bay30 @ 0Beach Channel  
Croton-Harmon32 @ 14Westlake  
Mount Sinai38 @ 0Mercy  
Riverside (Yonkers)0 @ 42Tappan Zee  
West Babylon13 @ 49Smithtown East  
Longwood13 @ 0Sachem East  
Fonda-Fultonville41 @ 0Coxsackie-Athens  
DeWitt Clinton28 @ 32Lehman  
Bishop Ford50 @ 6Kennedy Catholic  
Stissing Mountain14 @ 49Dover  
Hendrick Hudson14 @ 37Byram Hills  
Bay Shore33 @ 42North Babylon  
Middletown7 @ 14Port Jervis  
South Lewis0 @ 62Pulaski  
Goshen Central23 @ 8Roosevelt (Hyde Park)  
North Tonawanda34 @ 12Niagara-Wheatfield  
Blind Brook6 @ 14Pawling  
Amityville Memorial19 @ 0Rocky Point  
McKee Vo-Tech50 @ 12Lane  
Mynderse Academy8 @ 47Dundee  
LaFayette/Fabius Pompey28 @ 6Oriskany  
Christ the King12 @ 27St. Peters  
Haldane59 @ 6Palisade Prep  
Long Island Lutheran46 @ 29Friends Academy  
Ogdensburg Free Academy52 @ 40St. Lawrence Central  
Madison0 @ 1Tilden  
Hauppauge41 @ 31Harborfields  
Grand Street Campus26 @ 30Fort Hamilton  
Beacon (Beacon)46 @ 0Yonkers  
Bayside14 @ 36Roosevelt (Brooklyn)  
Oxford Academy18 @ 48Seton Catholic Central (Binghamton)  
Dalton0 @ 28Fieldston  
Saugerties7 @ 28Monticello  
Granville34 @ 0Voorheesville  
Midlakes8 @ 47Penn Yan Academy  
Mott Haven13 @ 19Springfield Gardens  
Wagner (Staten Island)20 @ 53Kennedy (Bronx)  
Washington30 @ 6KIPP NYC College Prep  
Petrides26 @ 0Automotive  
Jamaica6 @ 8Columbus  
Smith26 @ 21Far Rockaway  
Long Island City26 @ 24Cardozo  
Mattituck-Southold-Greenport33 @ 0Stony Brook  
Centereach16 @ 60Central Islip  
Cairo-Durham40 @ 24Taconic Hills  
Southampton14 @ 47East Hampton-Bridgehampton-Pierson  
Clarke42 @ 21Oyster Bay  
Port Byron/Union Springs30 @ 24Hannibal  
Bayport-Blue Point20 @ 0Port Jefferson  
St. Dominic0 @ 42Roslyn  
Information Tech12 @ 8Bryant  
Center Moriches21 @ 20Wyandanch  
Stevenson0 @ 39CPH/East Harlem  
Notre Dame (Batavia)66 @ 24Finney/Northstar Christian Academy  
Poly Prep Country Day21 @ 7Worcester Academy MA  
Harvey0 @ 29Horace Mann  
Susquehanna Valley0 @ 69Maine-Endwell  
Albany Academy for Boys17 @ 35Jamesville-DeWitt  
Greene0 @ 69Chenango Forks  
Waverly21 @ 31Chenango Valley  
Christian Brothers Academy (Syracuse)33 @ 20Henninger  
Glens Falls34 @ 27Hudson Falls  
Tioga45 @ 20Harpursville  
Farmingdale28 @ 13Baldwin  
East Meadow21 @ 28Oceanside  
Calhoun (Merrick)34 @ 14Kennedy (Bellmore)  
Syosset28 @ 49Massapequa  
Sandy Creek20 @ 30Westmoreland  
Owego Free Academy28 @ 48Johnson City  
West Canada Valley26 @ 7Dolgeville  
Solvay20 @ 36Vernon-Verona-Sherrill  
Long Beach26 @ 42Garden City  
Seaford20 @ 13West Hempstead  
Uniondale19 @ 26Hicksville  
MacArthur13 @ 35Wantagh  
Plainedge7 @ 13Bethpage  
Carey41 @ 0Elmont Memorial  
Glen Cove13 @ 26Lynbrook  
Kennedy (Cheektowaga)6 @ 33Newfane  
Holland Patent24 @ 7Mt Markham  
Freeport28 @ 18Hempstead  
South (Valley Stream)8 @ 47Floral Park Memorial  
Manhasset0 @ 21Division  
Mepham62 @ 38Westbury  
Island Trees0 @ 22Valley Stream North  
Beaver River13 @ 20New York Mills  
Jericho7 @ 35Port Washington  
Malverne22 @ 32North Shore  
Herricks7 @ 21Rockville Centre South Side  
Locust Valley40 @ 7Cold Spring Harbor  
Sewanhaka53 @ 28New Hyde Park Memorial  
Thousand Islands36 @ 14Adirondack  
Mineola0 @ 33Roosevelt (Roosevelt)  
Carle Place25 @ 28East Rockaway  
Great Neck North37 @ 22Great Neck South  
Burgard/Math Science Tech Prep at Seneca8 @ 12Cheektowaga  
Mt St. Michael Academy22 @ 34St. Joseph-by-the-Sea  
Vestal0 @ 30Elmira Free Academy-Southside  
Greenwich57 @ 22Warrensburg  
Spencer-Van Etten36 @ 14Moravia  
Riverside/International Prep at Grove/LaFayette/Da Vinci0 @ 47Williamsville North  
Unadilla Valley8 @ 53Walton (Walton)  
Bainbridge-Guilford20 @ 30Delaware Academy  
Gloversville53 @ 14South Glens Falls  
Salem14 @ 12Whitehall  
Fort Edward26 @ 36Lake George  
Roscoe Central/Livingston Manor/Downsville Central38 @ 8Onteora  
Sherman29 @ 7Nichols  
Early College6 @ 42Tuckahoe  
Peru6 @ 42Hackley  
Bishop Grimes9 @ 27Altmar-Parish-Williamstown  
Edison Tech/Monroe10 @ 24Wilson Magnet-School Without Walls  
Notre Dame Bishop Gibbons/Saratoga Central Catholic8 @ 7Schoburg [Schoharie/Duanesburg]  
Dwight-Englewood NJ 28 @ 12New York Military Academy  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)