Schedule & Scores for Saturday, October 17, 2009

ClassAway   HomeLocation
Maine-Endwell42 @ 14Windsor Central  
Iona Prep21 @ 38Holy Trinity  
Chaminade19 @ 39St. Anthonys  
Canisius20 @ 55Cathedral Prep PA  
Aquinas Institute31 @ 24McQuaid Jesuit  
Hornell43 @ 22Haverling  
Christian Brothers Academy (Albany)28 @ 21Albany  
Sayville39 @ 42Half Hollow Hills West  
Woodlands6 @ 10Yonkers  
Cornwall Central48 @ 12Goshen Central  
Baker41 @ 21Rome Free Academy  
St. Joseph-by-the-Sea65 @ 32St. Francis Prep  
Warwick32 @ 49Monroe-Woodbury  
Trinity-Pawling35 @ 52Hotchkiss CT  
Connetquot14 @ 19William Floyd  
Marlboro Central6 @ 29New Paltz  
St. Marys (Lancaster)12 @ 32Cardinal Ohara  
Poughkeepsie35 @ 0Byram Hills  
Poly Prep Country Day20 @ 21Benedictine VA  
Boys & Girls14 @ 22Grand Street Campus  
Oceanside24 @ 6Hicksville  
Greene0 @ 21Chenango Forks  
St. John the Baptist28 @ 6Cardinal Spellman  
Baldwin12 @ 9Uniondale  
Cleveland Hill45 @ 0Kennedy (Cheektowaga)  
Lawrence40 @ 14Glen Cove  
Vestal12 @ 20Elmira Free Academy  
Clarkstown South3 @ 24John Jay (Cross River)  
Amsterdam18 @ 7South Glens Falls  
Massapequa7 @ 35Farmingdale  
Kellenberg Memorial8 @ 37Holy Cross  
Brewster21 @ 34Fox Lane  
Elba/Byron-Bergen7 @ 30Holley  
Dobbs Ferry30 @ 19Albertus Magnus  
Tuckahoe0 @ 40Bronxville  
Pleasantville35 @ 13Westlake  
Grady6 @ 40New Utrecht  
Yorktown21 @ 34Lakeland  
Clarkstown North40 @ 15Lincoln (Yonkers)  
Curtis26 @ 30Wagner (Staten Island)  
Rye21 @ 7Harrison  
Nanuet41 @ 0Pearl River  
Vernon-Verona-Sherrill21 @ 16Oneida  
Wayland-Cohocton40 @ 19Dansville  
Broadalbin-Perth7 @ 35Schalmont  
Westmoreland66 @ 0West Canada Valley  
Salamanca6 @ 14Cassadaga Valley  
Greece Athena21 @ 35Hilton  
Proctor22 @ 52Henninger  
Sachem North54 @ 6Central Islip  
Chautauqua Lake6 @ 27Panama  
Ardsley7 @ 28Sleepy Hollow  
Clymer Central12 @ 6Sherman/Ripley  
Kings Park35 @ 12Miller Place  
Sheepshead Bay20 @ 26Port Richmond  
Cardinal Hayes35 @ 28Christ the King  
Newark Valley21 @ 22Susquehanna Valley  
Niagara Falls21 @ 14Lockport  
Lewiston-Porter13 @ 49Grand Island  
Garden City53 @ 3Long Beach  
Smithtown East0 @ 35West Islip  
Westhampton Beach22 @ 17Hauppauge  
Colonie Central14 @ 31Bethlehem Central  
Fonda-Fultonville34 @ 14Watervliet  
New Dorp20 @ 40Tottenville  
Wellsville36 @ 7Le Roy  
Niskayuna7 @ 35Troy  
Williamsville East0 @ 19Starpoint  
Bishop Ford0 @ 35Xavier  
Frewsburg43 @ 20Ellicottville  
Hendrick Hudson35 @ 0Peekskill  
Bay Shore41 @ 33Half Hollow Hills East  
Commack14 @ 44Ward Melville  
Newfield (Selden)0 @ 21Smithtown West  
Saunders Trades & Tech33 @ 34Port Chester  
Marcellus42 @ 12Skaneateles  
Seaford41 @ 6East Rockaway  
Putnam Valley6 @ 41Croton-Harmon  
MacArthur11 @ 21Elmont Memorial  
Williamsville North25 @ 14Niagara-Wheatfield  
Kenmore East8 @ 28Kenmore West  
Ithaca0 @ 23Union-Endicott  
Lafayette (Brooklyn)14 @ 36Stevenson  
Syosset37 @ 6Hempstead  
Sauquoit Valley26 @ 34Cooperstown  
Carmel21 @ 13Ramapo  
Bellport3 @ 6Riverhead  
Waterloo7 @ 30Wayne  
West Hempstead0 @ 14Westbury  
South Park26 @ 22East (Buffalo)  
Franklin/Jefferson20 @ 55East/School of the Arts  
Wantagh42 @ 13Jericho  
Palmyra-Macedon12 @ 8Midlakes  
McKee Vo-Tech18 @ 16Far Rockaway  
Highland21 @ 6Burke Catholic  
Valhalla14 @ 10Pawling  
Cattaraugus-Little Valley7 @ 20West Valley Central  
Haldane7 @ 23Hastings  
Spring Valley14 @ 27Ossining  
Eastchester12 @ 22Roosevelt (Yonkers)  
Madison6 @ 32Brooklyn Tech  
Greece Arcadia27 @ 0Edison Tech/Monroe  
Harborfields7 @ 27Huntington  
Nichols36 @ 0Mynderse Academy  
Oakfield-Alabama28 @ 30Caledonia-Mumford  
West Babylon0 @ 21East Islip  
Patchogue-Medford7 @ 27Longwood  
Bayside8 @ 38Flushing  
Delaware Academy16 @ 0Seton Catholic Central (Binghamton)  
Mt Markham0 @ 42Holland Patent  
Cohoes13 @ 27Hudson Falls  
Freeport15 @ 19East Meadow  
Beach Channel13 @ 14Truman  
Lane0 @ 46Washington  
Tonawanda7 @ 68North Tonawanda  
John Glenn20 @ 14Babylon  
East Aurora41 @ 7Olean  
Valley Stream Central7 @ 47Mepham  
Granville0 @ 36Cambridge  
Gorton0 @ 35Ketcham  
South (Valley Stream)18 @ 40Great Neck North  
Ilion0 @ 36Cazenovia  
Salem21 @ 20Whitehall  
Whitney Point24 @ 18Unatego  
Manhasset27 @ 20Sewanhaka  
Unadilla Valley/Edmeston Central6 @ 44Walton (Walton)  
Fort Edward14 @ 26Mechanicville  
Moravia48 @ 6Edison (Elmira Heights)  
Springfield Gardens6 @ 40Jefferson  
Midwood20 @ 22Erasmus Hall  
Mt Vernon17 @ 7Mamaroneck  
Greeley15 @ 9Beacon (Beacon)  
Lake Shore8 @ 36Iroquois  
Bethpage33 @ 6North Shore  
Deer Park14 @ 35East Hampton-Bridgehampton-Pierson  
Charles O Dickerson13 @ 60Southern Springs  
Mohawk6 @ 14Sherburne-Earlville  
Pelham Memorial24 @ 21Our Lady of Lourdes  
Pine Valley Central0 @ 25Silver Creek  
Lynbrook28 @ 14Hewlett  
Port Washington6 @ 33Calhoun (Merrick)  
Gowanda28 @ 8Akron  
Briarcliff7 @ 14Irvington  
Horace Mann0 @ 46St. Lukes CT  
Lehman28 @ 12Canarsie  
Rockville Centre South Side13 @ 33Plainedge  
Locust Valley12 @ 20Valley Stream North  
Taconic Hills22 @ 24Voorheesville  
Onteora7 @ 42Tri-Valley  
Bishop Maginn33 @ 30Mohonasen  
Clarke6 @ 3Malverne  
Island Trees30 @ 0Cold Spring Harbor  
New Hyde Park Memorial23 @ 16Roslyn  
Mineola13 @ 42Roosevelt (Roosevelt)  
Hannibal0 @ 46Adirondack  
Lincoln Hall36 @ 0Dover  
Bayport-Blue Point18 @ 21Hampton Bays  
Bolivar-Richburg0 @ 63Dundee  
Dalton16 @ 27Fieldston  
Port Jefferson21 @ 28Shoreham-Wading River  
Long Island City0 @ 30Jamaica  
Herricks6 @ 36Kennedy (Plainview)  
Coxsackie-Athens20 @ 26Cairo-Durham  
Division0 @ 21Carey  
Automotive14 @ 10Bryant  
Candor28 @ 14Newfield (Newfield)  
Information Tech30 @ 12Smith  
Bishop Grimes0 @ 41Sandy Creek  
Thousand Islands0 @ 20Port Byron  
Southampton7 @ 40Amityville Memorial  
Martin8 @ 4Adams  
Geneseo0 @ 49Avon  
Wyandanch20 @ 39Mount Sinai  
Great Neck South6 @ 43Kennedy (Bellmore)  
Oyster Bay14 @ 36Floral Park Memorial  
Notre Dame Bishop Gibbons28 @ 6Warrensburg  
Harvey12 @ 36New York Military Academy  
LaFayette/Fabius Pompey0 @ 43General Brown  
Bennett0 @ 35Burgard  
John Jay (Hopewell Junction)14 @ 21New Rochelle  
Roosevelt (Hyde Park)10 @ 0Washingtonville  
Lincoln (Brooklyn)8 @ 29Fort Hamilton  
Hutchinson-Central Tech0 @ 56Riverside (Buffalo)  
Roosevelt (Brooklyn)32 @ 0South Shore  
Whitman (Huntington Station)19 @ 8Centereach  
Moore Catholic27 @ 12Riverdale Country  
Corning-Painted Post East29 @ 46Johnson City  
Southside12 @ 22Horseheads  
Wilson Magnet22 @ 24Marshall/Charlotte  
Royalton-Hartland0 @ 53Eden  
Morrisville-Eaton0 @ 37Dolgeville  
DeSales13 @ 54Barker  
South Bronx39 @ 0Evander Childs  
Grover Cleveland30 @ 8McKinley  
Hamden Hall Country Day CT 16 @ 6Hackley  
Brunswick CT 28 @ 10Rye Country Day  
Hopkins CT 35 @ 6Long Island Lutheran  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)