Schedule & Scores for Saturday, October 4, 2008

ClassAway   HomeLocation
Maine-Endwell34 @ 19Southside  
St. Anthonys41 @ 27Monsignor Farrell  
Union-Endicott38 @ 20Ithaca  
Binghamton41 @ 7Vestal  
Aquinas Institute14 @ 7Canisius  
Christian Brothers Academy (Albany)0 @ 46Ballston Spa  
Harrison12 @ 14Eastchester  
Sayville35 @ 41Kings Park  
Woodlands14 @ 44Lincoln Hall  
Our Lady of Lourdes30 @ 36Greeley  
Cornwall Central27 @ 6Colonie Central  
Geneva19 @ 6Watertown  
Shenendehowa41 @ 29Bethlehem Central  
Hoosick Falls24 @ 14Granville  
North Rockland22 @ 21Carmel  
Somers63 @ 8Peekskill  
Le Roy49 @ 37Avon  
Brockport48 @ 14Webster Thomas  
Schalmont30 @ 7Cobleskill-Richmondville  
Trinity-Pawling35 @ 13Avon Old Farms CT  
St. Marys (Lancaster)12 @ 57Cleveland Hill  
Columbia22 @ 26Schenectady  
Washingtonville26 @ 0Roosevelt (Hyde Park)  
Glens Falls7 @ 48Burnt Hills-Ballston Lake  
Farmingdale31 @ 35East Meadow  
St. Francis Prep17 @ 7Holy Cross  
Mahopac35 @ 28Ketcham  
Greene36 @ 16Canastota  
Baldwin40 @ 14Port Washington  
Lincoln (Yonkers)6 @ 20Gorton  
Lawrence42 @ 28Lynbrook  
Gates Chili49 @ 0Mendon/Sutherland  
Clarkstown South14 @ 12Clarkstown North  
Troy41 @ 7Averill Park  
Mt St. Michael Academy15 @ 28Holy Trinity  
Webster Schroeder44 @ 7Greece Arcadia  
Queensbury28 @ 35Amsterdam  
Massapequa26 @ 27Freeport  
Brewster31 @ 0Beacon (Beacon)  
Dobbs Ferry41 @ 14Tuckahoe  
Hackley7 @ 28Rye Country Day  
New Paltz28 @ 14Marlboro Central  
Cambridge28 @ 42Hudson Falls  
West Canada Valley7 @ 20Oriskany  
Yorktown48 @ 0Panas  
Roosevelt (Yonkers)12 @ 6Mt Vernon  
Lansingburgh16 @ 22Bishop Maginn  
Rye44 @ 13Irvington  
Wayland-Cohocton0 @ 47Haverling  
Harpursville6 @ 37Oxford Academy  
Broadalbin-Perth37 @ 13Johnstown  
Millbrook66 @ 57Tri-Valley  
West Seneca West13 @ 28Jamestown  
Franklin Academy42 @ 0St. Lawrence Central  
Mechanicville6 @ 44Schuylerville  
Iroquois16 @ 7Cheektowaga  
Guilderland7 @ 42Niskayuna  
Griffith Institute32 @ 0Eden  
Cardinal Hayes28 @ 0Moore Catholic  
Starpoint14 @ 42Sweet Home  
Niagara Falls16 @ 29Kenmore West  
Churchville-Chili33 @ 42Spencerport  
Tappan Zee0 @ 48Sleepy Hollow  
Garden City34 @ 0Jericho  
White Plains0 @ 28New Rochelle  
Smithtown East0 @ 21Bellport  
Sachem East34 @ 6Commack  
LaSalle Institute40 @ 7Shaker  
Wayne10 @ 13East Rochester-Gananda  
Fonda-Fultonville19 @ 20Chatham  
Greenwich0 @ 46Rensselaer  
Horseheads9 @ 23Canandaigua Academy  
Brighton6 @ 32Greece Athena  
Dover0 @ 47Edgemont  
Bay Shore25 @ 28Northport  
Arlington42 @ 0Suffern  
Newfield (Selden)21 @ 14Half Hollow Hills East  
Saunders Trades & Tech12 @ 40Fox Lane  
Ramapo32 @ 18Mamaroneck  
Marcellus27 @ 12Homer  
Seaford27 @ 7Mineola  
Chester0 @ 47Sullivan West  
Comsewogue12 @ 27Miller Place  
Williamsville North14 @ 38Lockport  
Kenmore East21 @ 14Williamsville East  
Lakeland20 @ 24Hendrick Hudson  
Ward Melville21 @ 14Whitman (Huntington Station)  
Syosset40 @ 9Kennedy (Plainview)  
Westlake0 @ 17Rye Neck  
Albany Academy for Boys29 @ 6Taconic Hills  
Byram Hills13 @ 6Ardsley  
North Tonawanda55 @ 21Niagara-Wheatfield  
South Park8 @ 12Bennett  
North Babylon22 @ 14Smithtown West  
Pawling22 @ 48Haldane  
Franklin/Jefferson8 @ 36Marshall/Charlotte  
Dunkirk6 @ 26Pioneer  
Wantagh24 @ 14Glen Cove  
Amityville Memorial14 @ 17John Glenn  
Long Beach20 @ 7Kennedy (Bellmore)  
Letchworth36 @ 0Wellsville  
Highland35 @ 6Red Hook  
Valley Central17 @ 34Warwick  
Gouverneur26 @ 0Williams  
Valhalla14 @ 21Albertus Magnus  
Spring Valley14 @ 9Pearl River  
Altmar-Parish-Williamstown12 @ 56Alexandria Central  
Hastings12 @ 35Croton-Harmon  
Harborfields19 @ 17Huntington  
Dundee89 @ 6Red Jacket  
Canajoharie42 @ 7Salem  
Oakfield-Alabama35 @ 20Attica  
Tamarac16 @ 0Hoosic Valley  
West Babylon6 @ 40West Islip  
Newfane0 @ 45Maryvale  
Whitehall0 @ 54Fort Edward  
Mohonasen7 @ 21Scotia-Glenville  
Stillwater0 @ 41Corinth  
South Jefferson25 @ 35Holland Patent  
Cardinal Ohara12 @ 48Bishop Kearney (Rochester)  
Mt Markham0 @ 42Cazenovia  
Cohoes13 @ 7Ravena-Coeymans-Selkirk  
Saranac6 @ 28Saranac Lake  
Alexander28 @ 13Elba/Byron-Bergen  
Christ the King26 @ 20Bishop Ford  
Elmont Memorial34 @ 7Mepham  
Ilion22 @ 25Little Falls  
Amherst Central26 @ 7Hamburg  
Manhasset0 @ 33Roosevelt (Roosevelt)  
Hewlett40 @ 24New Hyde Park Memorial  
Hempstead40 @ 21Uniondale  
Eldred19 @ 14Spackenkill  
Wagner (Staten Island)22 @ 40Tottenville  
Albany14 @ 56Saratoga Springs  
Lyons0 @ 42Whitman (Rushville)  
Bethpage21 @ 6South (Valley Stream)  
Lake George42 @ 13Warrensburg  
Pelham Memorial0 @ 48Nanuet  
Half Hollow Hills West13 @ 15Islip  
Voorheesville14 @ 7Catholic Central  
Falconer0 @ 7Cassadaga Valley  
Au Sable Valley14 @ 33Beekmantown  
Riverdale Country21 @ 31Long Island Lutheran  
Blind Brook34 @ 49Bronxville  
Brentwood21 @ 35Connetquot  
South Glens Falls6 @ 56Gloversville  
Rockville Centre South Side50 @ 7Island Trees  
Centereach6 @ 35East Islip  
Locust Valley7 @ 6Malverne  
Onteora0 @ 62Saugerties  
East Hampton-Bridgehampton-Pierson0 @ 23Hauppauge  
Stissing Mountain7 @ 39Livingston Manor-Roscoe Central  
Clarke34 @ 21East Rockaway  
Kennedy Catholic18 @ 24Briarcliff  
Adirondack28 @ 14Cooperstown  
Pembroke48 @ 6Barker  
Hudson25 @ 20Cairo-Durham  
Nazareth0 @ 48Cardinal Spellman  
Hicksville0 @ 10MacArthur  
Sacred Heart0 @ 34Fieldston  
Copiague0 @ 45Riverhead  
Bayport-Blue Point34 @ 8Wyandanch  
Yonkers14 @ 21Port Chester  
Friends Academy27 @ 19Oyster Bay  
Central Islip7 @ 35Lindenhurst  
Herricks15 @ 33Oceanside  
Sewanhaka20 @ 49Plainedge  
Coxsackie-Athens12 @ 42Watervliet  
Calhoun (Merrick)6 @ 24Carey  
Division35 @ 16Roslyn  
Cold Spring Harbor0 @ 21North Shore  
South Lewis28 @ 20Port Byron  
New York Military Academy44 @ 22South Kent School (South Kent) CT  
Forestville Central0 @ 33Clymer Central  
Thousand Islands26 @ 0Pulaski  
Southampton12 @ 27Shoreham-Wading River  
Great Neck North15 @ 13Floral Park Memorial  
New York Mills0 @ 53Dolgeville  
Great Neck South8 @ 28Valley Stream Central  
Carle Place6 @ 34Valley Stream North  
LaFayette/Fabius Pompey34 @ 32Jordan-Elbridge  
Hutchinson-Central Tech14 @ 12Burgard  
Wilson Magnet6 @ 27Edison Tech/Monroe  
Saratoga Central Catholic19 @ 60Notre Dame Bishop Gibbons  
Sherman12 @ 26Panama  
Notre Dame28 @ 7Mohawk  
Lafayette (Buffalo)0 @ 36Riverside (Buffalo)  
Waterville44 @ 0Richfield Springs Central  
Hinsdale Central24 @ 44Brocton  
South Seneca21 @ 41DeSales  
Hopkins CT 14 @ 34Poly Prep Country Day  
Cowanesque Valley PA 14 @ 8Freedom Village  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)